Blog

Najnovšie články

Ako funguje program Peniaze s5?

Nevyhnutné výdavky budú od teraz „bolieť“ váš rodinný rozpočet o niečo menej. Či už pôjde o bežný nákup potravín, zimné topánky alebo vybavenie na hokejový krúžok pre vaše dieťa. Ak ich zaplatíte kartou vo vybraných obchodoch, môžete ušetriť desiatky eur. Stačí sa prihlásiť do programu Pe...

celý článok

12 tipov ako bezpečne používať svoju platobnú kartu

Aj my sa staráme o bezpečnosť vašich peňazí a pripravili sme pre vás aj zoznam zásad bezpečného používania platobnej karty. Nájdete v ňom užitočné rady, ktoré vám pomôžu mať svoje peniaze pod kontrolou. 

celý článok

Podporili sme Startup Weekend v Banskej Bystrici

Poštová banka s hrdosťou podporila 2.ročník úspešného globálneho podujatia Startup Weekend, ktoré sa uskutočnilo 23. až 25. februára na pôde Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB v Banskej Bystrici.

  • 26.02.2018
  • Blog
  • Jana Hrachová
celý článok

Chcete ušetriť tisíce eur? Refinancujte, teraz sa to oplatí!

Neverila som, že niekedy budem chcieť padnúť až na samé dno. Ale stalo sa. Už pred rokom sme si mysleli, že banky sa zbláznili. Takto vlani, v septembri 2016, nám ponúkali úvery s priemernou úrokovou sadzbou 1,81 % ročne. Kým vtedy sa hovorilo o historickom minime, čo máme povedať na dnešný stav?...

celý článok

Poštová banka pokračuje v repozicioningu...

Komunikačnou misiou je snaha Poštovej banky meniť vzťah Slovákov k peniazom. Základom pre tvorbu dlhodobého komunikačného pozicioningu je, že väčšina ľudí sa riešeniam problémov s peniazmi najradšej oblúkom vyhýba. Pritom, peniaze, respektíve ich nedostatok, je jedným z najčastejších zdrojov prob...

celý článok

Pôžička bez dokladovania príjmu: Pre koho je určená?

Získať pôžičku bez dokladovania príjmu je snom mnohých. Nie každému sa však tento sen aj splní. Existuje vôbec taký typ pôžičky a kto má na ňu nárok? Čítajte ďalej a dozviete sa.

celý článok

Nepátrajte po IBANe. Pomôže vám IBAN kalkulačka

Nie je to tak dávno, čo klasické číslo účtu v elektronických platbách nahradilo IBAN číslo. Niektorí si na to už stihli zvyknúť, ale niektorí stále tápajú v tom, čo to IBAN vlastne je, čo obsahuje a ako vyzerá. Vysvetlíme vám to v tomto článku.

celý článok

Spoznajme spolu Slovensko 2. časť: Dožinkové slávnosti

Už pred časom sme vám v jednom z našich článkov predstavili tradičné jarné ľudové zvyky, ktoré charakterizovali Slovensko v minulosti a z ktorých niektoré sa zachovali až dodnes. Teraz vám rovnako predstavíme tradičné Dožinkové slávnosti. Viete, o čo ide?

celý článok

Zistite, aké povinnosti vás čakajú, ak ste spoludlžníkom pri úvere

Prednedávnom sme vám v článku vysvetlili, kto je to ručiteľ pri pôžičke. V poslednom období však inštitút ručiteľa čím ďalej, tým častejšie nahrádza spoludlžník. Viete, o koho ide a aké povinnosti vás čakajú, ak sa ním stanete?

celý článok

Prečo je vkladná knižka aj dnes výbornou alternatívou sporenia

Ak si plánujete založiť sporenie, prípadne uvažujete nad zmenou toho súčasného, zistite, prečo by ste nemali zabúdať ani na vkladné knižky. Hoci sa na ne v posledných rokoch akosi pozabudlo, v súčasnosti znova naberajú na popularite. Prečo?

celý článok
Staršie články