Poštová banka a.s.
Internet banking

Česká pobočka Poštovej banky ukončila rok 2014 so ziskom 149 mil. CZK

Česká pobočka Poštovej banky dosiahla v minulom roku zisk na úrovni 149 mil. CZK. Ako ďalej pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa Poštovej banky Anna Tkáčová, česká pobočka je zisková a efektívna. "Oceňujeme prínos pobočky, ktorá od svojho vzniku každoročne dosahuje zisk a ani raz sa neocitla v červených číslach," skonštatovala Tkáčová.

Pobočku v Prahe otvorila banka v marci 2010. Zo začiatku sa sústredila len na korporátnu klientelu, no zvažovala aj oblasť retailu. "Pobočka Poštovej banky v ČR sa aj naďalej orientuje na oblasť korporátneho bankovníctva so svojou ponukou pre firmy a inštitúcie, v úzkej spolupráci s centrálou v Bratislave," povedala Tkáčová. Bilančná suma pobočky banky každoročne rastie, ku koncu vlaňajška dosiahla úroveň 6,4 mld. CZK pri medziročnom náraste o 44 %.

Klienti majú podľa Tkáčovej záujem aj o štandardné peňažné služby, ako sú bežné účty a termínované vklady, platobné karty či internet banking a podobne. Najväčšou konkurenčnou výhodou pobočky Poštovej banky v Českej republike je podľa vyjadrení hovorkyne individualizácia služieb. Na otázku, či banka plánuje otvoriť pobočku aj v inej krajine, Tkáčová odpovedala, že Poštová banka sa vždy pozerá po nových možnostiach a vhodných obchodných príležitostiach. "O našich podnikateľských zámeroch však zo strategických dôvodov neinformujeme vopred," dodala Tkáčová.

Poštová banka vznikla na konci decembra 1992 a svoju činnosť začala 1. januára 1993. Na základe zmluvy so Slovenskou poštou predáva svoje produkty a služby aj prostredníctvom vyše 1 500 pôšt umiestnených na celom území Slovenska. Ku koncu júna 2013 bol ešte vyše 90-percentným vlastníkom banky Istrokapital, no od júla 2013 skupina J&T vlastní majoritu. V súčasnosti je to 90 % a podiel Istrokapitalu klesol na 8,45 %.

(1 EUR = 27,479 CZK)

Zdroj článku: Agentúry.sme.sk - http://agentury.sme.sk/c/7712859/ceska-pobocka-postovej-banky-vlani-so-ziskom-149-mil-czk.html