Dobro sa nosí

dobro sa nosi

V Poštovej banke veríme v dobro. Veríme, že #dobrosanosi aj v dnešnom svete. Prečo? Pretože dobro je nadčasové. Pristane každému z nás, či už sme jeho iniciátormi, alebo prijímateľmi. Ak máte aj vy dobro a ľudskosť  vo svojej DNA, inšpirujte sa našimi aktivitami a neváhajte sa k nám pridať.

Zbohom dress code!

Poštová banka ako prvá finančná inštitúcia na Slovensku zrušila povinný dress code na svojej centrále. Veríme, že naši zamestnanci si zaslúžia ešte viac dôvery a slobody, a ak do práce môžu prísť oblečení v tom, v čom sa cítia sami sebou, podávajú ešte lepší výkon. Okrem toho týmto krokom prejavujeme rešpekt voči životnému prostrediu a eliminujeme nákup biznis kúskov, ktoré by naši zamestnanci využili len počas pracovnej doby. Jediné pravidlo, ktoré u nás platí, je – cítiť sa dobre.

Chcem vedieť viac

Každá škola

Každý žiak, každý učiteľ, každá škola! Rovnomenný projekt má za úlohu napomôcť k zmene školstva a zaviesť inovácie v regiónoch, kde je možností na zmenu stále málo, a to prostredníctvom vzdelávania učiteľov a zavedenia výučby finančnej gramotnosti aj na menších školách.

Chcem vedieť viac

Nápad pre folklór

Grantový program je zameraný na podporu originálnych nápadov, ktoré oživia našu tradičnú ľudovú kultúru a folklór, pretože nám záleží na kultúrnom bohatstve svojho rodiska (pôsobiska) a chceme priložiť ruku k jeho zveľaďovaniu.

Chcem vedieť viac

Módna kolekcia "Dobro sa nosí"

Po oficiálom zrušení dress code na centrále Poštovej banky sme zorganizovali zbierku šatstva, v ktorej sa podarilo vyzbierať viac než 500 kúskov oblečenia. Rozhodli sme sa dať im druhú šancu, a tak sa zrodila exkluzívna kolekcia oblečenia "Dobro sa nosí".  Kúsky z tejto kolekcie si môžete zakúpiť v predajni NOSENE v Bratislave. Celý výťažok z predaja poputuje šikovnému, ale pritom veľmi skromnému študentovi Nicolasovi s obrovským srdcom, ktorého rodina sa ocitla v zlej finančnej situácií.

Dobro sa nosí

Nápad pre školy

Zmena postoja ľudí k peniazom musí prísť už od základu. Vďaka grantovému programu Nápad pre školy naučíme deti narábať s peniazmi už na základných školách. Cieľom tohto projektu je urobiť samotné štúdium atraktívnejšie, dostupnejšie, ale predovšetkým využiteľnejšie v ich ďalšom „dospeláckom“ živote.

Chcem vedieť viac

10 dobrých skutkov

Vďaka zamestnaneckému grantu majú zamestnanci skupiny Poštovej banky možnosť získať finančnú podporu pre verejnoprospešné projekty, ktorým sa ako dobrovoľníci venujú vo svojom voľnom čase, a to v oblasti vzdelávania, športu, zdravotníctva či sociálnej pomoci.

Chcem vedieť viac

Deň pre budúcnosť

Mnoho veľkých firiem v dnešnej dobe podporuje svojich zamestnancov pri rôznych formách dobrovoľníckych aktivít. Poštová banka nezaostáva, a preto sa rozhodla spustiť projekt „Deň pre budúcnosť“.

Zmyslom projektu je dať zamestnancovi možnosť realizovať sa v oblasti poskytovania pomoci druhým. Motivácia zapojiť sa do dobrovoľníctva nie je len o pomoci pre dané zariadenie, ale aj o snahe skvalitniť a skrášliť verejný priestor. Zamestnanci prispievajú k pozitívnej zmene, vidia efekt svojej práce a buduje sa v nich pocit hrdosti. Okrem iného dochádza ku psychohygiene zamestnanca a udržaniu jeho work-life balance.

Deň pre budúcnosť

Nápad pre 3 generácie

Dobrovoľníctvo je téma, ktorá sa čoraz viac dostáva do popredia záujmu v našej spoločnosti. Grantový program Nápad pre 3 generácie má za úlohu podporiť spoluprácu medzi deťmi, dospelými a seniormi a umožniť im v tejto uponáhľanej dobe stráviť spoločne čas a zároveň pomáhať.

Chcem vedieť viac

Dobro sa nosí aj v šatníku aj v kuchyni

Téme "slow food" pripisujeme rovnakú doležitosť ako téme "slow fashion". Aj preto na centrále Poštovej banky vznikla komunitná špajza, do ktorej môžu zamestnanci prispievať potravinami, ktoré nechcú alebo nestihnú spotrebovať. Na druhej strane v nej môžu nájsť to, na čo majú chuť či to, čo im práve v domácnosti chýba. "Naša špajzka" bojuje proti zbytočnému vyhadzovaniu potravín a rozvíja pocit spolupatričnosti a komunity.

Naša špajzka