Tu sme doma, tu pomáhame

Uvedomujeme si, že aktuálnu situáciu dokážeme zvládnuť len spoločnými silami. Preto už od začiatku mimoriadnej situácie prijímame bezpečnostné opatrenia a poskytujeme pomoc všetkým tak, aby sme zmiernili dopady celosvetovej pandémie dnes, ale aj v budúcnosti. K 1. aprílu 2020 sme na pomoc Slovensku v boji proti koronavírusu vyčlenili dokopy 20 miliónov EUR a v starostlivosti o klientov ale aj našich kolegov pokračujeme, pretože tu sme doma, tu pomáhame.

Pomoc pre klientov

Ponechávame rovnaké úroky pri hypotékach

Napriek zložitej situácii, ktorá zasiahla aj finančný sektor a kvôli ktorej už niektoré iné banky pristúpili k zvyšovaniu úrokových sadzieb na úvery, rozhodli sme sa hypotéky nezdražovať a sadzby naďalej držať na najnižších úrovniach. Klientom v aktuálnej situácii preto odporúčame zvážiť skôr refinancovanie, ako odklad splátok, vďaka čomu si môžu výrazne znížiť mesačné splátky úverov, čo môže byť lacnejšie ako ich odloženie o 9 mesiacov.

Dávame 10 miliónov EUR na bezúročné pôžičky

Ľuďom, ktorí sa náhle ocitli v tiesni, sme vyčlenili finančnú pomoc 10 miliónov EUR.
Formou bezúročnej pôžičky si môžu požičať až do 1000 EUR s možnosťou odkladu splátok do konca roka. Pomocnú ruku tak podávame aj bežným obyvateľom, ktorí nečakane prišli o príjmy, no stále potrebujú zabezpečiť chod domácnosti či uhradiť bežné náklady. pôžičku s úrokom 0 % je možné požiadať od 1.4. 2020.

Nastavujeme odklad splátok na mieru

Rozumieme zvýšenému záujmu o odklad splátok na spotrebiteľských, ale aj hypotekárnych úveroch, preto podávame pomocnú ruku klientom, ktorí majú o odklad záujem. Navyše robíme všetko preto, aby sme dokázali minimalizovať negatívny dopad na využívanie bankových služieb pre tých, ktorým bude počas mimoriadneho stavu odklad schválený. Každej žiadosti sa venujeme osobitne a hľadáme to najlepšie riešenie pre klienta.

Nasledujeme bezpečnostné opatrenia

Zdravie našich klientov a zamestnancov je pre nás stále na prvom mieste. Klientom neustále komunikujeme dôležitosť bezpečného online bankovania, vďaka ktorému môžu všetko potrebné vybaviť z domu, bez nutnosti návštevy pobočky.

Ak sa už rozhodnú pre osobnú návštevu, žiadame o dodržiavanie bezpečnostných opatrení v rámci ochrany ich zdravia, ale aj zdravia našich zamestnancov na pobočkách, ktorí sú s nimi v priamom kontakte. Znamená to zahalenie sa pomocou ochranného rúška, použitie dezinfekcie rúk a dodržiavanie odstupu minimálne 2 metre.

Chránime pred zneužitím citlivých údajov

Aj v tak kritickej situácií, v akej sme sa kvôli koronavírusu ocitli, sa nájdu skupiny ľudí, ktoré ju zneužívajú a nekalými praktikami sa obohacujú na úkor iných. Našich klientov chceme chrániť, a preto ich neustále vedieme k bezpečnému bankovaniu a ochrane svojich osobných údajov.

 

Pomoc pre podnikateľov

Bezúročné pôžičky pre podnikateľov

Stojíme pri podnikateľoch a sme pripravení pomôcť im preklenúť toto náročné obdobie, ktoré by pre nich mohlo znamenať stratu príjmov, pracovnej sily, nárast nákladov aj úplnú likvidáciu. Vyčlenili sme okamžitú finančnú pomoc formou pôžičiek s 0% úrokom, bez poplatku za poskytnutie a s možnosťou odkladu splátok.

Ak vláda prehodnotí bankový odvod, zaväzujeme sa prerozdeliť podnikateľom vo forme bezúročných pôžičiek až 30 miliónov EUR, dvojnásobok ako máme odovzdať štátu v podobe odvodu v roku 2020.

Pomoc pre Slovensko

8 miliónov EUR na zdravotnícke pomôcky pre boj proti koronavírusu

Veríme, že túto situáciu zvládneme len spoločne. Ďakujeme všetkým, ktorí v týchto dňoch „bojujú“ v prvej línií v podmienkach, ktoré nie sú ideálne. Vďaka skupine J&T, ktorej súčasťou je aj Poštová banka, sa spoločne s Energetickým a priemyslovým holdingom (EPH) podarilo darovať 8 mil. EUR na boj proti koronavírusu Slovensku a Českej republike. Vďaka patrí aj Nadácií Poštovej banky, ktorá pomohla s distribúciou ochranných pomôcok a zdravotníckeho materiálu tým, ktorí ho najviac potrebujú.

Spájame Slovákov so svojimi blízkymi vďaka Pozdravíčku

Uvedomujeme si, že situácia ohľadom šírenia koronavírusu predstavuje riziko nielen pre fyzické, ale aj pre naše psychické zdravie. Vďaka projektu Pozdravíčko, ktorého sme súčasťou, vychádzame v ústrety tým, ktorí nemôžu byť so svojimi blízkymi a trpia nedostatkom sociálneho kontaktu. Projektom oslovujeme všetkých ľudí, bezohľadu na vek či oblasť Slovenska, v ktorej žijú. Vzdali sme sa časti mediálneho priestoru v televízii a venujeme ho pozdravom pre našich starých rodičov. Pomocou krátkych videií tak môžete aj vy zamávať svojim blízkym či známym z telky počas reklamnej prestávky.

Pomáhame zdravotníkom

Našim cieľom je pomáhať tam, kde je to potrebné. Univerzitnej nemocnici sv. Cyrila a Metoda v Bratislave sme preto darovali 1 000 ks ochranných jednorazových rúšok. Ďalších 1 000 ks smerovalo do Národného onkologického ústavu, za ktorý rúška prebrala hovorkyňa ústavu pani Kubicová. Sme radi, že sme mohli aspoň takouto formou pomôcť našim zdravotníkov, ktorí to v týchto dňoch určite potrebujú.

Pomoc pre zamestnancov

Ľudský prístup na centrále aj v pobočkách

Ďakujeme kolegom, ktorí sú vystavení riziku, no napriek tomu naďalej pomáhajú našim klientom so správou ich financií, vybavovaním žiadostí či zabezpečením fungovania digitálneho bankovníctva.

Cítime zodpovednosť za ich zdravie, preto im umožňujeme prácu z domu, rodičov na OČR sme do dnešného dňa podporili sumou 100 tis. EUR na doplatkoch a od apríla im takisto umožňujeme pohodlnejšiu prácu z domu. Kolegom, ktorí pracujú na centrále či pobočkách posilňujeme imunitu ovocím či probiotikami. Na pracovisku majú k dispozícií dezinfekciu a ochranné rúška. Staráme sa o to, aby všetci pravidelne dostávali aktuálne informácie, ale aj lifestyleové tipy a triky pre udržanie work-life-balance prostredníctvom internej komunikácie. Nezabúdame ani na ich psychické zdravie a teší nás, že sa nám podarilo zriadiť krízovú linku, kde im vedia s riešením problémov poradiť odborníci. V neposlednom rade podporujeme vzdelávanie na diaľku pomocou tipov na samoštúdium či online kurzov. Veríme, že ľudský prístup a zodpovedné správanie sú kľúčom k úspešnému zvládnutiu krízového stavu.

Balík pracovných benefitov sme doplnili aj o testovanie na koronavírus, pretože zdravie a psychická pohoda našich kolegov je pre nás stále na prvom mieste. Uvedomujeme si, že práve dochádzanie do práce a stretávanie sa s ďalšími kolegami predstavuje v čase pandémie riziko pre fyzické, aj duševné zdravie. Možnosť bezplatného testovania preto môžu využiť kolegovia z celého Slovenska.