Hlasová biometria a Diskrétny údaj

Využívajte naplno služby našej Infolinky a vybavte všetko podstatné pohodlne cez telefón. Vďaka Diskrétnemu údaju či Hlasovej biometrii overíme, že ste to naozaj vy, a svoje požiadavky vybavíte rýchlo, pohodlne a bezpečne.

Dokumenty na stiahnutie

Na čo slúži Diskrétny údaj?

Potrebujete vyriešiť svoju požiadavku cez telefón? Radi vám pomôžeme, no najskôr overíme, že ste to naozaj vy. Práve Diskrétny údaj nám umožňuje identifikovať vás rýchlo na základe bezpečnostného hesla, ktorý ste si sami zvolili.

Ak si svoj Diskrétny údaj nepamätáte, nájdete ho v dokumente Dohoda o využívaní služieb Infolinky alebo si ho môžete zmeniť osobne na našich pracoviskách banky na pošte. V prípade, že ešte Diskrétny údaj nemáte, dohodnite si stretnutie u nás v banke na pošte, kde vám ho zriadime. 

Stačí jedna návšteva nášho pracoviska banky na pošte a priamo vám aktivujeme aj Hlasovú biometriu, ktorá vám umožní overiť sa na Infolinke, okrem bezpečnostného hesla, aj pomocou vášho hlasu.

Prečo využívať Hlasovú biometriu

  • základné služby vybavíte pohodlne bez návštevy obchodného miesta;
  • nemusíte si pamätať heslá;
  • overíme vás iba na základe vášho hlasu či odpovede na jednoduchú otázku.

Ako na to?

  • Navštívte nás na ktoromkoľvek pracovisku banky na pošte. Tu podpíšete dohodu o využívaní služby Infolinky, ktorá je potrebná na zriadenie Hlasovej biometrie či Diskrétneho údaja.
  • Potom stačí len nahrať hlasovú vzorku - môžete tak urobiť z pohodlia domova na čísle 0850 00 6500, kde si overíme váš Diskrétny údaj.
  • Už vám nič nechýba na vybavenie požiadaviek pomocou vášho hlasu.

Kedy môžem služby Infolinky využiť?

Sme tu pre vás každý pracovný deň od 8.00 – 19.00 a počas víkendu od 9.00 – 17.00 okrem štátnych sviatkov.

Časté otázky a odpovede

Hlasová biometria je služba, ktorou vás bezpečne identifikujeme cez váš hlas. Zjednodušuje a urýchľuje vaše overenie počas bežnej konverzácie s naším kolegom z Infolinky. Nemusíte si pamätať žiadne kódy ani heslá.

Diskrétny údaj nám umožňuje vás identifikovať rýchlo na základe bezpečnostného hesla, ktorý si zvolíte. Zjednodušuje a urýchľuje vaše overenie pre prípad, že nemôžeme využiť vašu hlasovú vzorku.

Na využitie rozšírených služieb Infolinky vám postačuje mať aspoň jednu z týchto dvoch možností. Pri Hlasovej biometrii si nemusíte nič pamätať a využijete ju najmä na verejnosti, kedy nechcete hovoriť nahlas vaše heslá. Diskrétny údaj vám slúži na overenie pre prípad, že identifikácia vašej vzorky nebude úspešná, napríklad počas choroby.

Nahrať vzorku hlasu si môžete po zriadení služby z pohodlia domova na čísle našej Infolinky 0850 00 6500. Telefonický rozhovor s kolegom trvá asi 4 minúty. Na získanie vzorky vášho hlasu potrebujeme, aby ste nepretržite rozprávali 60 sekúnd. Aby bol proces pre vás jednoduchší, odporúčame niekoľko tém, o ktorých nám môžete porozprávať:

  • záľuby alebo práca,
  • dovolenka, obľúbená destinácia alebo zážitok,
  • bežný deň,
  • čo vidíte okolo seba.

Snažíme sa pre vás rozsah služieb, ktoré vybavíte aj telefonicky neustále rozširovať. Už dnes vybavíte zmenu kontaktných údajov pre Internet banking, novú kartu k účtu, ale môžete si zadať aj prevodný príkaz alebo trvalý príkaz. Všetky dostupné služby s Hlasovou biometriou alebo diskrétnym údajom nájdete v Zozname úkonov a služieb.