Hlasová biometria

Vybavíme vaše požiadavky rýchlo, pohodlne a bezpečne. Využívajte naplno služby našej Infolinky s Hlasovou biometriou a Diskrétnym údajom. Vďaka jedinečnej hlasovej vzorke viete u nás vybaviť najčastejšie požiadavky cez telefón. Zriaďte si aj Diskrétny údaj a overiť sa môžete aj vami zvoleným heslom.

Prečo využívať Hlasovú biometriu

  • základné služby vybavíte pohodlne bez návštevy obchodného miesta
  • overíme vás iba na základe vášho hlasu či odpovede na jednoduchú otázku
  • sme tu pre vás každý pracovný deň od 8:00 – 19:00 a počas víkendu od 9:00 - 17:00, mimo štátnych sviatkov

Ako na to?

Hlasovú biometriu vám aktivujeme na ktoromkoľvek obchodnom mieste. Popritom vám zriadime
aj Diskrétny údaj. Okrem vášho hlasu sa tak môžete overiť odpoveďou na bezpečnostnú otázku.

Ak si nechcete hlasovú vzorku nahrať na obchodnom mieste a Diskrétny údaj u nás už máte, môžete nám zavolať na číslo 0850 00 6500 každy pracovný deň v čase 8:00 – 19:00 a počas víkendu v čase 9:00 - 17:00 (okrem sviatkov), kde vám naši kolegovia z Infolinky nahrajú hlasovú vzorku napríklad z pohodlia vášho domova. 

Časté otázky a odpovede

Hlasová biometria je služba, ktorou vás bezpečne identifikujeme cez váš hlas. Zjednodušuje a urýchľuje vaše overenie počas bežnej konverzácie s naším kolegom z Infolinky. Nemusíte si pamätať žiadne kódy ani heslá.

Diskrétny údaj nám umožňuje vás identifikovať rýchlo na základe bezpečnostnej otázky alebo kódu, ktorý si zvolíte. Zjednodušuje a urýchľuje vaše overenie pre prípad, že nemôžeme využiť vašu hlasovú vzorku.

Na využitie rozšírených služieb Infolinky vám postačuje mať aspoň jednu z týchto dvoch možností. Pri Hlasovej biometrii si nemusíte nič pamätať a využijete ju najmä na verejnosti, kedy nechcete hovoriť nahlas vaše heslá. Diskrétny údaj vám slúži na overenie pre prípad, že identifikácia vašej vzorky nebude úspešná, napríklad počas choroby.

Nahrávanie vzorky prebieha hneď pri zriadení služby. Je však na vás, či využijete nahratie vzorky počas návštevy obchodného miesta alebo dodatočne z pohodlia domova. Telefonický rozhovor s kolegom trvá asi 4 minúty. Na získanie vzorky vášho hlasu potrebujeme, aby ste nepretržite rozprávali 60 sekúnd. Aby bol proces pre vás jednoduchší, odporúčame niekoľko tém, o ktorých nám môžete porozprávať:

  • záľuby alebo práca,
  • dovolenka, obľúbená destinácia alebo zážitok,
  • bežný deň,
  • čo vidíte okolo seba.

Snažíme sa pre vás rozsah služieb, ktoré vybavíte aj telefonicky neustále rozširovať. Už dnes vybavíte zmenu kontaktných údajov pre Internet banking, novú kartu k účtu, ale môžete si zadať aj prevodný príkaz alebo trvalý príkaz. Všetky dostupné služby s Hlasovou biometriou alebo diskrétnym údajom nájdete v Zozname úkonov a služieb.