Sme tu pre vás už 28 rokov a budeme aj naďalej

Poštová banka prešla za 28 rokov pôsobenia viacerými zmenami. Dnes stojíme pred poslednou fázou dlhodobej rozvojovej stratégie, ktorú sme začali ešte v roku 2015.

Ako Poštová banka chceme byť bankou prvej voľby pre klientov v regiónoch a vďaka širokej distribučnej sieti na poštách aj naďalej najdostupnejšou bankou na Slovensku.

Aké najdôležitejšie informácie by ste mali vedieť

Ikona

Pobočky pod značkou 365.bank

Ikona

Na každej pošte ako Poštová banka

Ikona

Nie je niečo jasné? Spýtajte sa

Ikona

Je na vás, kde chcete naše služby využívať

Ako to urobíme? 

Už v júli budú naše obchodné miesta pôsobiť postupne pod 2 značkami. Na každej pošte nás nájdete aj naďalej pod názvom Poštová banka. Na poštách vybavíte všetko to, čo doteraz. Pomôžeme s obsluhou súčasných produktov aj s ponukou nových. Všetko pod značkou Poštovej banky.

Pobočky Poštovej banky, ktoré sa nenachádzajú na poštách, nájdete postupne počas júla pod značkou 365.bank. Dostanú novú farebnosť, názov a budú ponúkať iba produkty pod značkou 365. Naďalej vám v nich pomôžeme so všetkými požiadavkami.

Pre priaznivcov noviniek tak prinesieme možnosť vyskúšať v našich pobočkách nové produkty našej 365.bank. Ak však dávate prednosť produktom a službám Poštovej banky, môžete ich používať naďalej. Stále pre vás máme Užitočný účet, Dobrú pôžičku, prehľadnú Mobilnú aplikáciu a Internet banking, ako aj naše pracoviská na poštách.

Sami sa rozhodnete, kde nás budete navštevovať. Radi vás privítame v pobočkách 365.bank a zároveň zostávame najdostupnejšou bankou na viac ako 1 500 poštách.

Ak u nás využívate služby pre podnikateľov, prečítajte si, ako sa zmeny dotknú vašej firmy.

Poštová banka zostáva naďalej najdostupnejšia a s výhodami pre seniorov

Poštovú banku ako značku nájdete naďalej na poštách (aktuálne viac ako 1 500 kontaktných miest) a na vybraných poštách stále nájdete aj naše pracoviská. Budeme tu pre vás naďalej ako najdostupnejšia banka na každej pošte. Ak uprednostňujete osobný kontakt, na vybavenie bankových služieb nebudete musieť cestovať do najbližšieho mesta – ušetríte tak nielen čas, ale aj peniaze.

Poradíme vám so zriadením nových produktov, ako Dobrá pôžička, Lepšia splátka, Užitočný účet, Sporenie Rezerva či Termínovaný vklad. Samozrejme, ak sa rozhodnete, že chcete naďalej využívať svoje existujúce služby a produkty Poštovej banky, zmeny v nastavení týchto produktov vybavíte aj vo všetkých pobočkách 365.

V Poštovej banke zachovávame všetky zvýhodnenia, ktoré u nás dnes majú seniori. Patria sem zľavy z poplatkov na obchodných miestach, zvýhodnený účet za 2 €, SMS správy o pohyboch na účte zadarmo a ako jediná banka budeme naďalej poskytovať službu doručovania dôchodku až domov.

Nemeníme ani našu Mobilnú aplikáciu či Internet banking. Ak vám ich prehľadnosť a základné funkcie vyhovujú, zostávajú bez zmeny.

Čo pripravujeme v Poštovej banke?

Tento rok sa môžete tešiť aj na ešte dostupnejšiu Dobrú pôžičku. Už od mája o ňu môžete požiadať cez Infolinku a v prípade schválenia dokončiť celý proces bez návštevy obchodného miesta. Tento rok prinesieme aj novinku do nášho Internet bankingu. Už v lete vybavíte Dobrú pôžičku aj online.

Pripravujeme pre vás aj nové sporenie so zaujímavým úrokom.

Je na vás, čo si vyberiete

Naším cieľom je priniesť vám možnosť voľby, rozšíriť ponuku a vybrať si tú, ktorá bude pre vás tá najlepšia. Máte voľnosť vo svojom rozhodnutí, aké obchodné miesta, aké produkty či obsluhu chcete u nás využívať. Ak ste spokojní s tým, čo u nás máte dnes, nemusíte nič meniť. Rovnako vám radi poradíme, ak chcete vyskúšať niečo nové.

Už v lete prinesieme ako 365-ka to najlepšie zo sveta pobočiek Poštovej banky s tým, čo sme sa naučili v našej digitálnej 365.bank.

Všetky výhody 365-ky môžete vyskúšať už v lete

Ak si predsa len chcete vyskúšať niečo nové, umožníme vám nielen využívanie pobočiek 365, ale aj presun vašich produktov pod značku 365. Prečo môže byť ich presun pre vás zaujímavý?

Vďaka 365 môžete získať nové a inovatívne elektronické bankovníctvo. Takmer všetko vybavíte z domu alebo z mobilu a všetky svoje produkty nájdete v jednej aplikácii či internet bankingu. V ponuke má Trišesťpäťka aj všetky možnosti platenia mobilom a k tomu aj 100 % digitálnu kartu priamo v aplikácii či inteligentné odkladanie peňazí s názvom Syslenie s výhodným úrokom 3,65 %.

Ak teda patríte medzi tých, ktorí by ocenili digitálne a moderné služby, je to pre vás tá správna voľba. Presunúť svoje produkty do 365.bank vám umožníme už počas leta. Pri presune vám zostane číslo osobného účtu, ako aj všetky trvalé príkazy či inkasá. Pokiaľ máte u nás pôžičku alebo hypotéku, nezmení sa ani deň splatnosti či číslo úverového účtu. Ponuku 365-ky si môžete pozrieť už teraz na webe 365.bank.

Čo by vás mohlo zaujímať

Máte otázky alebo vám niečo nie je jasné? Pripravili sme pre vás prehľad odpovedí, ktoré by vás mohli zaujímať. Ak medzi nimi nenájdete odpoveď na svoju otázku, spýtajte sa nás cez chat, e-mailom na info@pabk.sk alebo telefonicky 0850 00 6500.

 

Odpovede na vaše otázky nájdete aj v našom blogu Čo vás zaujíma

Často kladené otázky

Súčasťou skupiny Poštovej banky je dnes viacero dcérskych spoločností – okrem Poštovej banky ju tvoria napr. Prvá penzijná správcovská spoločnosť, Dôchodková správcovská spoločnosť a aj 365.bank.

365.bank vznikla ako odštepný závod Poštovej banky v roku 2018 a dnes funguje ako jediná plne digitálna banka na Slovensku. 365.bank je slovenská banka patriaca do skupiny Poštovej banky. Odpoveď na otázku, kto koho kúpil, je teda jasná – žiadny obchod neprebehol. 

Pozície oboch bánk v rámci našej bankovej skupiny sa po novom vymenia. Značka 365 sa stane primárnou a preberie kormidlo od našej materskej Poštovej banky. Tá bude ďalej fungovať ako najdostupnejšia banka na pošte s ambíciou byť prvou voľbou pre klientov v regiónoch. Celá banková skupina tak dostane nové smerovanie.

A práve naša 365-ka preberie pod svoju značku pobočky Poštovej banky, ktoré sa nenachádzajú na poštách. Poštová banka bude naďalej fungovať tak, ako ju poznáte na poštách.

Mení sa značka, pod ktorou nájdete naše pobočky, ktoré nie sú na poštách. So zmenou značky prichádza aj modernizácia týchto pobočiek v podobe viacerých noviniek pod značkou 365.bank.

Ako sa zmena dotkne súčasných produktov Poštovej banky (účtu, pôžičky, hypotéky, vkladnej knižky a pod.)?       

Všetky produkty, ktoré dnes u nás už máte, môžete aj naďalej využívať tak, ako ste zvyknutí. Nič sa na nich nemení.

Na pobočke vybavíte takmer všetko, čo doteraz. Pomôžeme vám so všetkými požiadavkami a naďalej ponúkneme produkty, ako sú pôžička, hypotéka, účet, sporenie či termínovaný vklad alebo investovanie, avšak už pod značkou 365.bank.

Zastavte sa na nich aktualizovať svoj občiansky, telefónne číslo, poradiť o svojom sporení alebo vložiť či vybrať peniaze. Ste na nich kedykoľvek vítaní.

Čo sa však zmení, je práve produktová ponuka. Na pobočkách 365 už nevybavíte nové produkty Poštovej banky.

Poštovú banku nájdete naďalej na každej pošte (aktuálne 1 500 kontaktných miest), pričom na vybraných poštách stále zachovávame naše pracoviská.

Poradíme vám so súčasnou ponuku našich produktov, ako Dobrá pôžička, Lepšia splátka, Užitočný účet, Sporenie Rezerva či Termínovaný vklad.

Nie. Pobočky môžete využívať aj naďalej. Ak potrebujete poradiť so svojím súčasným produktom, ste v nich kedykoľvek vítaní. Jediný rozdiel je v tom, že na pobočke 365 si budete môcť zriadiť nové produkty už iba od 365-ky.

Áno, v tomto prípade sa pre vás nemení vôbec nič. Na pošte vybavíte všetko ako doteraz.

Dnes môžete využiť služby Poštovej banky na 3 typoch obchodných miest – v pobočke (60 pobočiek), na pracovisku banky na vybraných poštách (168 pôšt), pri priehradke Slovenskej pošty (1 500 pôšt). Čo všetko na nich dnes dokážete vybaviť nájdete na našom webe v časti Špecifikácia produktov a služieb na obchodných miestach. Väčšina poskytovaných služieb bude na týchto obchodných miestach zachovaná. Rozdiel nastane najmä pri zriaďovaní nových produktov – v pobočkách (už pod značkou 365) bude možné zriadiť si iba nové produkty 365.bank a na pracoviskách banky na poštách a pri priehradkách pošty zas iba nové produkty Poštovej banky.

Príklad: Nový účet alebo pôžičku vybavíte v pobočke aj na pracoviskách na pošte, na pobočkách však pôjde o 365 účet a Pôžičku od 365 a na pošte o Užitočný účet a Dobrú pôžičku. Tzn. účet na pobočke 365 bude poskytovať iné služby a za iné poplatky ako Užitočný účet na pošte.

Naša dcérska spoločnosť Prvá penzijná sa stane súčasťou skupiny 365.bank a bude od júla fungovať pod novým menom ako 365.invest.

Spoločnosť bude aj naďalej pôsobiť na slovenskom trhu a vy môžete využívať jej služby ako doteraz. Investície do podielových fondov budú naďalej k dispozícii v našich pobočkách pod značkou 365.bank. Pre vaše investície sa nič nemení, tie ostávajú v bezpečí pod dohľadom našich odborníkov. Dokonca vám prinesieme novinky v podobe nových fondov na investovanie do inovatívnych technológií, ekologických spoločností či blockchain riešení.

Áno, svoje produkty, ktoré dnes využívate v Poštovej banke, si budete môcť už počas leta presunúť do 365-ky.

Nie. Je na rozhodnutí každého klienta, či bude chcieť naďalej využívať produkty a služby Poštovej banky, alebo chce vyskúšať ponuku 365.bank. Pripravili sme všetko tak, aby bol pre vás prechod do 365-ky čo najjednoduchší v prípade, ak sa rozhodnete pre produkty a služby 365.bank.

Už dnes je Trišesťpäťka banka pre klientov, ktorí chcú väčšinu svojich požiadaviek vybaviť cez mobil. Ak hľadáte inovatívne elektronické bankovníctvo, 365-ka je tá správna voľba. Cez mobilnú aplikáciu vybavíte zmenu osobných aj kontaktných údajov, zriadite si sporenie alebo vybavíte pôžičku.

Novinky prinesie aj na pobočky, kde bude stavať na neformálnom a priateľskom prístupe. Ak by ste si so svojou bankou chceli potykať, v 365-ke vám to radi umožníme. Navyše rozšíri súčasnú ponuku aj o výhodné sporiace produkty.

Okrem iného 365.bank je podporovateľom bezhotovostného platenia. Ako jediná banka na Slovensku ponúka 100 % digitálnu kartu, venuje sa témam spoločenskej zodpovednosti, ako napríklad boj so zbytočným plastom, konšpiráciám či podpore očkovania a iným.

Budeme tu pre vás aj naďalej ako najdostupnejšia banka na každej pošte. Na vybavenie bankových služieb tak nebudete musieť cestovať do najbližšieho mesta – ušetríte tak nielen čas, ale aj peniaze.

Zachovávame všetky zvýhodnenia, ktoré u nás dnes majú seniori, či už zľavy z poplatkov na obchodných miestach, alebo zvýhodnený účet za 2 €. Ako jediná banka budeme naďalej poskytovať službu doručovania dôchodku až domov pre seniorov.

Chápeme, že moderné technológie a časté zmeny nie sú pre každého, preto zachovávame aj našu jednoduchú a prehľadnú Mobilnú aplikáciu či Internet banking.

Okrem toho pripravujeme nové sporenie so zaujímavým úrokom a rozširujeme možnosti, ako môžete požiadať o pôžičku. Už dnes môžete vybaviť pôžičku aj cez našu Infolinku z pohodlia domova.