Aktualizujeme Sadzobník poplatkov a Obchodné podmienky k osobným účtom

Vážení klienti, dovoľujeme si vám oznámiť, že s účinnosťou od 1. 3. 2020 meníme obsah Užitočných účtov, Sadzobník poplatkov pre fyzické osoby a Obchodné podmienky pre osobné účty.

Dôležité pre vás je, že najvyužívanejšie služby k osobným účtom ostávajú bezo zmeny:

 • neobmedzený výber hotovosti z našich bankomatov,
 • zdarma jeden výber hotovosti mesačne z bankomatu inej banky v eurách na Slovensku alebo v zahraničí,
 • zdarma jeden výber z Poštomatu na ktorejkoľvek pošte,
 • SMS o pohyboch na účte zdarma,
 • program Peniaze s5 so zľavami pri platbe kartou u obľúbených obchodníkov.

Dôvodom na zvýšenie cien sú neočakávané nárasty nákladov v miliónoch eur, spôsobené legislatívnymi zmenami (ako napr. bankový odvod, regulácia Európskej centrálnej banky) a nákladov s poskytovaním našich služieb na obchodných miestach Slovenskej pošty. Sme preto, bohužiaľ, nútení časť týchto nákladov zohľadniť aj v úpravách nášho Sadzobníka. Viac informácií nájdete v článku od nášho generálneho riaditeľa Andreja Zaťka - Prečo sme zvýšili poplatky?

Chceli by sme Vás upozorniť na najdôležitejšie zmeny, aby ste vedeli, ako sa vás môžu dotknúť:

 • Vedenie Užitočného účtu Štandard– zvýšenie poplatku na 5,90 € mesačne
  Keďže nám na vás záleží, sľubujeme, že ak bude bankový odvod zrušený podľa pôvodného plánu, zvýšenie poplatku za vedenie Užitočného účtu vo výške 0,90 € zrušíme.
  S odmeňovacím programom Peniaze s5 môžete ušetriť vďaka platbám kartou u vybraných obchodníkov. Mesačne naši klienti vedia ušetriť aj 6 €, celková ušetrená suma závisí len od vás.

 • Platobné karty k účtu – spoplatnenie 3. a 4. karty k účtu
  Dve platobné karty máte k účtu naďalej zadarmo. Každá ďalšia karta však už bude za mesačný poplatok 1,50 €. Ak toľko kariet nepotrebujete, môžete o ich bezplatné zrušenie požiadať na našich pobočkách.

 • Výber hotovosti v pobočkách a na poštách – zvýšenie poplatku z 3 € za výber na 4 €
  Ušetriť pri výbere hotovosti môžete bezplatne z našich bankomatov, 1x mesačne výberom z Poštomatu alebo 1x mesačne z bankomatu inej banky. Využívajte na platenie bezhotovostné platby kartou a plaťte nielen jednoduchšie, ale hlavne bezpečnejšie.

 • Zobrazenie zostatku na účte v bankomate inej banky – zavedenie poplatku vo výške 0,50 €
  Zobrazenie zostatku v našich bankomatoch máte naďalej bez poplatku. Zostatok na účte si môžete kedykoľvek bezplatne skontrolovať v našej prehľadnej Mobilnej aplikácii alebo telefonicky so službou Hlasová biometria cez našu Infolinku.

 • Platobné služby pri priehradkách Slovenskej pošty – zavedenie osobitného poplatku 1,30 € navyše k štandardnému poplatku.
  Na vklady, výbery a iné platobné operácie vám odporúčame využívať naše pobočky a naše pracoviská, ktoré nájdete v priestoroch vybraných pôšt, kde zaplatíte iba štandardný poplatok v zmysle nášho Sadzobníka. Viac informácií sa dozviete na pracoviskách Slovenskej pošty.

 • Výplata dôchodku poštovým doručovateľom pre Užitočný účet Senior – zavedenie poplatku 1,30 € mesačne
  Využívajte platobnú kartu k účtu a svoj dôchodok si môžete vybrať bez poplatku z našich bankomatov alebo 1x mesačne na ktorejkoľvek pošte z Poštomatu či 1x z bankomatu inej banky. Využívajte na platenie bezhotovostné platby kartou a plaťte nielen jednoduchšie, ale hlavne bezpečnejšie.
  Možnosťou je aj využívanie bezplatnej služby – vyplácanie dôchodku v hotovosti priamo zo Sociálnej poisťovne.