Aktuálne informácie súvisiace s mimoriadnym stavom

Pre našich klientov sme spoľahlivým partnerom už viac ako 25 rokov a sme pripravení podať im pomocnú ruku v nepriaznivých či ťažkých životných situáciách. V období mimoriadneho stavu, ktorý zapríčinilo šírenie koronavírusu, cítime zodpovednosť nielen za klientov ale aj zamestnancov, preto neustále hľadáme riešenia, ktoré budú bezpečné pre nás všetkých. Informácie priebežne aktualizujeme. 

Aké najdôležitejšie informácie by ste mali vedieť:

Ikona

Otváracie hodiny na pobočkách

Pobočky fungujú v štandardnom režime.  Otváracie hodiny →

Ikona

Služby na poštách

Na všetkých poštách vás obslúžime komplexne, v štandardných otváracích hodínách. Otváracie hodiny →

Ikona

Čo vybavíte z domu online?

Prostredníctvom Internet bankingu alebo Mobilnej aplikácie môžete toho vybaviť viac ako si myslíte. Zaplaťte vaše účty rýchlo a jednoducho, ale hlavne bezpečne. Potrebujete odklad splátok?

Ikona

Naša
Infolinka

Sme vám k dispozícii každý pracovný deň od 8:00 do 19:00 a počas víkendu od 9:00 do 17:00, mimo štátnych sviatkov. Kvôli aktuálnej situácii sa na nás telefonicky obracia veľké množstvo klientov. Prečítajte si najčastejšie otázky, prípadne skúste si informácie vyhľadať na našom webe. Kontaktovať nás môžete aj na info@pabk.sk alebo cez chat.

Vaše zdravie je pre nás prvoradé, preto vám odporúčame vyhnúť sa návštevám pobočky

K ochrane zdravia našich klientov a zamestnancov pristupujeme zodpovedne, preto odporúčame, aby ste vaše požiadavky riešili online 24/7 prostredníctvom Mobilnej aplikácie či Internet bankingu, vďaka ktorým sa môžete vyhnúť návšteve pobočky. 

Pozrite si, čo všetko vybavíte z domu online, kdekoľvek sa nachádzate.

Alebo nás kontaktujte telefonicky. So službou Hlasová biometria alebo s diskrétnym údajom s nami vybavíte základné služby z domu v pracovných dňoch v čase 8:00 – 19:00 a cez víkend včase 9:00 - 17:00. Čo vybavíte s hlasovou biometriou?


Otváracie hodiny na pobočkách

Naše pobočky fungujú v štandardnom režime, okrem pobočiek v obchodných centrách  Bratislava VIVO, Bratislava Eurovea, Žilina Aupark, Banská Bystrica Europa, Prešov Eperia a Liptovský Mikuláš. Tieto pobočky fungujú v skrátenom režime.

Vstup osôb do všetkých pobočiek je regulovaný podľa počtu voľných pracovísk, naši zamestnanci vás budú informovať na mieste.

Pri návšteve pobočiek, dbajte prosím na zdravie seba aj našich pracovníkov a majte na sebe ochranné rúško. 

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na vás.

Obmedzenie otváracích hodín pracovísk banky na poštách

Z preventívnych dôvodov sú na pracoviskách banky na poštách otváracie hodiny dočasne obmedzené

Odklad splátok 

V prípade, že vás zasiahla pandémia COVID-19 a vy nedokážete riadne splácať úver, je tu možnosť odkladu splátok úveru. Na základe zákona lex corona môžete požiadať o jednorazový odklad splátok maximálne na 9 mesiacov. Z dôvodu ukončenia obdobia platnosti usmernenia Európskeho orgánu pre bankovníctvo, sú odklady splátok nastavené od 1.4.2021, zasielané do úverového registra s negatívnym príznakom, čo môže mať v budúcnosti dopad na poskytnutie ďalších úverov.Využiť tento odklad je možné iba raz.

V prípade, že vaša nepriaznivá životná situácia stále pretrváva a odklad splátok lex corona končí, máte možnosť požiadať o opätovný odklad splátok.

Viac o odklade splátok sa dočítate na našom webe.

Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa odkladu splátok nájdete v Sprievodcovi v sekcii Odklad splátok.

Spolu to zvládneme: Aktivity, ktorými pomáhame

Skupina J&T, ktorej súčasťou je aj Poštová banka, sa spoločne s Energetickým a priemyslovým holdingom (EPH) rozhodla darovať na boj proti koronavírusu 8 miliónov EUR, ktoré venujú na zabezpečenie ochranných pomôcok a zdravotníckeho materiálu.

8 miliónov EUR (4 milióny pre Slovensko a 4 milióny pre Českú republiku) budú rozdeľované okrem Nadácie Poštovej banky aj Nadáciou J&T, EPH, Nadáciou EPH a Nadáciou JOJ v úzkej kooperácii s krízovými štábmi oboch krajín. Viac informácií nájdete na stránkach Nadácie Poštovej banky

O svoje úspory v podielových fondoch sa nemusíte obávať

Napriek poklesu trhov by ste mali zostať pokojný a rešpektovať investičné horizonty fondov, keďže dlhodobé a pravidelné investovanie je najlepším nástrojom na elimináciu výkyvov. Svoje peniaze by ste nemali z fondov vyberať, prípadne ich presúvať z tých rizikovejších do konzervatívnejších. Keďže k prepadu indexov už došlo, mali by ste počkať, kým sa spamätajú. Inak môžete iba stratiť. Ako kedykoľvek, aj teraz je správna doba na pravidelné investície.

Často kladené otázky

Zoznam úkonov, ktoré viete vybaviť bez návštevy obchodného miesta, ak už máte Hlasovú biometriu alebo Diskrétny údaj, nájdete na tomto linku.

Ak ich nemáte, odporúčame ich aktiváciu pri najbližšej návšteve predajného miesta. Rovnako namiesto osobnej návštevy využívajte Mobilnú aplikáciu a Internet banking. Pozrite si, čo všetko vybavíte z domu online, kdekoľvek sa nachádzate.

Klienti s aktuálnymi údajmi vedenými v banke (občiansky preukaz) môžu požiadať o úver aj telefonicky. Podpis zmluvy pre čerpanie je však nutné vybaviť osobne, priamo na pobočke.

Počas trvania karantény by ľudia nemali vychádzať z domu, aby neohrozili iných a to platí aj v prípade výberu z bankomatov. Po uplynutí doby karantény a v prípade nepotvrdenia nákazy koronavírusom si môžete prísť peniaze vybrať do jednej z našich pobočiek či na ocbhodné miesta Slovenskej pošty. Pred jej návštevou si pozrite upravené otváracie hodiny v súvislosti s mimoriadnou situáciou, ktoré nájdete tu: https://www.postovabanka.sk/obchodne-miesta/ a prosíme, dodržujte naše bezpečnostné opatrenia, ktorými ochránite seba, našich kolegov aj druhých. Pri vstupe do pobočky noste rúška (v prípade, ak ich nemáte, je nutné prekryť si ústa a nos šálom, či iným ochranným prostriedkom) a rukavice.