Aktuálne sme zaznamenali viaceré aktivity podvodníkov, ktorí sa snažia získať prihlasovacie údaje do Internet bankingu či k platobnej karte. Chráňte sa a buďte ostražití.

Podvodníci dnes okrem podvodných linkov v SMS a e-mailoch dokážu na falošnú stránku odkazovať aj z webových vyhľadávačov. Cieľom podvodníkov je prostredníctvom falošnej stránky či rôznych odkazov, získať vaše prihlasovacie údaje do Internet bankingu alebo k platobnej karte.

Správny a bezpečný spôsob, ako sa dostať do Internet bankingu Poštovej banky bez obáv, že naletíte podvodníkom, je využívať prihlásenie cez oficiálny web

Cieľom podvodníkov je prostredníctvom falošnej stránky napodobňujúcej Internet banking Poštovej banky či rôznych odkazov, získať vaše prihlasovacie údaje do internet bankingu alebo k platobnej karte.

 

Upozorňujeme:

  • Neklikajte v e-mailoch či SMS správach na linky s odkazom na internetbanking či na iné odkazy, ktoré vyzerajú podozrivo alebo nedôveryhodne. Takúto komunikáciu si vždy radšej overte u danej spoločnosti.
  • V prípade, že sa prihlasujete do Internet bankingu Poštovej banky, urobte tak vždy cez oficiálnu stránku Poštovej bankyhttps://www.postovabanka.sk/ a nikdy sa do svojho internetbankingu neprihlasujte počas používania verejnej Wi-Fi. Do verejnej siete sa vie spolu s vami prihlásiť aj hacker a môže tak šikovne získať rôzne vaše prístupové údaje.
  • Prihlasovacia stránka do Internet bankingu Poštovej banky začína vždy adresou https://moja.postovabanka.sk/ib/logon.aspx

  • Nezabudnite, že vždy je nutné skontrolovať si, či je stránka zabezpečená. Znakom zabezpečeného spojenia je webová adresa začínajúca na https:// symbol visiaceho zámku.

https

 

Pozrite si, ako môžu vyzerať aj ďalšie verzie podvodných stránok či e-mailov:

 

Podvodná prihlasovacia stránka do Internet bankingu:

podvodna-prihlasovacia-stranka-do-internet-bankingu-pabk-phishing

Upozorňujeme:

Nikomu neposkytujte údaje o svojej platobnej karte ani iné citlivé údaje o sebe. Sú ľahko zneužiteľné. Banka ani žiadna iná spoločnosť si od vás tieto údaje nikdy nepýta ani cez Internet banking, telefonát či pomocou SMS.

 

Podvodný e-mail:

Podvodny-email-phishing-pabk

 

Upozorňujeme:

Neklikajte v e-mailoch na linky s odkazmi, ktoré vyzerajú podozrivo. V týchto e-mailoch si všímajte napríklad aj gramatiku a odosielateľa e-mailu. Často sa stáva, že sú v ňom gramatické chyby a e-mail odosielateľa vyzerá komplikovane a je typu: mail.ru, obsahuje rôzne čísla a písmená, ktoré vám nič nehovoria, zbystrite pozornosť.

 

Neviete sa dostať do aplikácie Poštovej banky či prihlásiť sa do Internet bankingu? V prípade podozrenia na zneužitie údajov deaktivujeme mobilnú aplikáciu a zablokujeme prístup do Internet bankingu, aby sme chránili vaše peniaze. V tomto prípade kontaktujte našu Infolinku na čísle *6500 alebo 0850 006 500, kde sa dozviete ako postupovať ďalej.

 

Rovnako aj v prípade, že máte pochybnosti alebo podozrenie na falošné podstránky či odkazy, neváhajte a overte si informácie na našej Infolinke.