Cieľom podvodníkov je prostredníctvom falošnej stránky imitujúcej Internet banking Poštovej banky či rôznych odkazov, získať vaše prihlasovacie údaje do internet bankingu alebo k platobnej karte.

 

Upozorňujeme:

  • Neklikajte v e-mailoch či SMS správach na linky s odkazom na internetbanking či na iné odkazy, ktoré vyzerajú podozrivo alebo nedôveryhodne. Takúto komunikáciu si vždy radšej overte u danej spoločnosti.
  • V prípade, že sa prihlasujete do Internet bankingu Poštovej banky, urobte tak vždy cez oficiálnu stránku Poštovej bankyhttps://www.postovabanka.sk/ a nikdy sa do svojho internetbankingu neprihlasujte počas používania verejnej Wi-Fi. Do verejnej siete sa vie spolu s vami prihlásiť aj hacker a môže tak šikovne získať rôzne vaše prístupové údaje.
  • Prihlasovacia stránka do Internet bankingu Poštovej banky začína vždy adresou https://moja.postovabanka.sk/ib/logon.aspx

  • Nezabudnite, že vždy je nutné skontrolovať si, či je stránka zabezpečená. Znakom zabezpečeného spojenia je webová adresa začínajúca na https:// symbol visiaceho zámku.

https

V prípade, že máte pochybnosti alebo podozrenie na falošné podstránky či odkazy, neváhajte a overte si informácie na našej Infolinke na 0850 00 6500 alebo na *6500.