Ak máte u nás osobný účet, určite ste si všimli, že vám e-mail s mesačným výpisom prišiel o niečo skôr. Pre tých, ktorí naň netrpezlivo čakajú každý mesiac, máme dobrú správu. Výpisy k účtu vám budeme pravidelne posielať na e-mail už prvé dni v mesiaci. Ak ešte výpis na e-mail nedostávate, teraz je ten správny čas si ho nastaviť.

Ďalšou novinkou je zmena formátu prílohy, v ktorej výpis posielame. Výpis sa bude po novom nachádzať v súbore ZIP. Ide o bezpečnejší spôsob, vďaka ktorému dokážeme ešte lepšie chrániť citlivé údaje vo výpise.

Čo je ZIP súbor?

Ide o typ súboru, do ktorého je možné „zbaliť“ (vložiť) viacero súborov. V našom prípade výpis vo formáte PDF. Tento formát chráni údaje vo výpise účinnejšie pred zneužitím neoprávnenou osobou.

Ako si otvorím prílohu výpisu?

Na otvorenie prílohy je potrebné mať v mobile alebo v počítači nainštalovaný program na otváranie ZIP súborov. Potrebujete s tým pomôcť? Pripravili sme pre vás návod, ako si takýto program môžete stiahnuť. Pokiaľ si výpis otvárate na počítači, väčšina z nich už program obsahuje, v prípade mobilu si potrebujete stiahnuť aplikáciu na otvorenie ZIP súborov.

1. Stiahnutie aplikácie na otvorenie súboru

Pre počítač si môžete stiahnuť napr. bezplatnú verziu programu Winrar, ktorý stiahnete na www.win-rar.com. Je dostupný aj v slovenčine.

Pre mobilné telefóny so systémom Android je dostupný program RAR v obchode s aplikáciami Google Play.

Pre mobilné telefóny Apple s operačným systémom iOS je dostupný program Zip&Rar File Extractor v obchode s aplikáciami App Store.

2. Otvorenie prílohy

Po stiahnutí programu si otvorte e-mail a kliknite na prílohu. Otvorí sa vám v stiahnutom programe:

Zobrazí sa vám súbor PDF s výpisom, kliknite naň, aby sa vám otvoril.

IBAN image

Na otvorenie výpisu naďalej potrebujete zadať heslo, ktoré máte nastavené pre výpisy.

IBAN image

Po potvrdení hesla sa vám otvorí PDF výpis.

 

Čo ak si heslo nepamätám?

Ak si nepamätáte svoje heslo k výpisu, môžete si ho zmeniť na našom obchodnom mieste, telefonicky cez Infolinku *6500 so službou Hlasová biometria alebo si ho môžete nastaviť aj cez svoj Internet banking. Novým heslom si otvoríte výpis už nasledujúci mesiac. Návod, ako si heslo zmeníte, nájdete na našom webe.

Veríme, že vás rýchlejšie a najmä bezpečnejšie výpisy k účtu potešia.

 

 

S pozdravom
Vaša Poštová banka