Poštová banka začína novú éru s novým logom

Poštovú banku čakajú v roku 2017 zásadné zmeny. Prvou a najviditeľnejšou zmenou je jej nové oranžové logo, ktoré je odrazom jednoduchosti ako jednej z kľúčových hodnôt banky.

Kruh v tieňovanej oranžovej farbe vymenil doterajší dlho používaný žlto–modrý štvorec s poštárskou trúbkou. Cieľom Poštovej banky je byť užitočnou pre všetkých klientov. A to zobrazuje aj jej nové logo. Banka je stredobodom kruhu, v ktorom má rovnako blízko ku každému klientovi. Oranžová farba má byť príjemným závanom nového a moderného vizuálu na bankovom trhu. Čo presne vystihuje to, aká bude nová Poštová banka – svieža, moderná, ale stále slovenská.

Banka má v súčasnosti takmer 1 600 kontaktných miest, ktoré všetky postupne prejdú zmenou loga a vizuálu. Exteriér a interiér existujúcich 45 bankových pobočiek sa zmení v januári. Päť nových pobočiek otvorí banka tento rok v kompletnom redizajne. Postupne prejdú rebrandingom aj akvizičné pracoviská na poštách a bankomaty, rovnako ako aj dcérske spoločnosti Poštovej banky. Súčasťou loga na poštách zostane modrá trúbka, ktorá sa už na pobočkách a v marketingových materiáloch objavovať nebude.

Často kladené otázky

Poštová banka zmenila logo z ostrých hrán žlto-modrého štvorca na žlto-oranžový kruh. Pre tento krok sa banka rozhodla najmä preto, aby ukázala, že je modernou inštitúciou užitočnou pre všetkých a oslovila aj nových klientov.  Po zmene loga a vizáže Poštová banka prinesie aj nové produkty, služby, komunikáciu a predstaví tak novú Poštovú banku ako existujúcim, tak aj novým klientom.

Zobrazuje pozíciu Poštovej banky. Našim cieľom je byť užitočnou bankou pre všetkých svojich klientov a osloviť nových. Sme teda stredom tohto kruhu, v ktorom máme rovnako blízko ku každému klientovi. Na výbere oranžovej farby loga sa podieľali viacerí zamestnanci banky. Na konzervatívnom modro-zelenom bankovom trhu bude oranžová príjemným závanom nového a moderného vizuálu. Ten presne vystihuje to, aká bude nová Poštová banka – moderná, omladená, ale stále slovenská.

Klienti Poštovej banky vidia nový moderný brand. No zmena vizuálu pre nich neznamená žiadnu dodatočnú záťaž, kvôli ktorej by museli chodiť do banky, meniť prevodné príkazy či platobné karty.

Nové logo sa bude postupne meniť na pobočkách, kde pribudnú nové produkty a služby pre klientov.

Zmena loga je len začiatkom novej, modernej éry Poštovej banky. Klienti sa určite môžu tešiť na nové produkty a služby, ktoré budeme postupne prinášať. Prvým je napríklad možnosť mať k Užitočnému účtu 4 karty zdarma a od februára sme priniesli mobilnú aplikáciu.

Poštová banka má jeden z najvýhodnejších bankových balíkov na trhu – Užitočný účet. V rámci neho prinesieme viacero noviniek, ako 4 karty zdarma a zrušenie trvalých príkazov v cene balíka zdarma, mobilnú aplikáciu, pre seniorov stále ako jediný ponúkame doručovanie dôchodku. Poplatky znižovať v tomto roku neplánujeme.

Poštová banka bude počas celého roka prichádzať s produktovými novinkami. Či už je to Užitočný účet, ku ktorému po novom môžete bez poplatku získať až štyri platobné karty „1+3 karty“ a zrušenie trvalých príkazov v cene balíka zdarma, ďalej mobilná aplikácia, úver na bývanie. A prídu aj ďalšie.

Úver na bývanie sme už priniesli. Viac o našej ponuke sa dozviete na produktovej stránke Užitočné bývanie

Na najväčších poštách sa zmení označenie do nového vizuálu do marca 2017. Označenie Poštovej banky na ostatných poštách bude zmenené postupne.

Poštová banka je jednotná ako na pobočkách, tak aj na poštách. Mierne upravené logo na poštách je iba obrazom spolupráce so Slovenskou poštou, kde sme stále chceli zostať bližšie tomuto prostrediu. S týmto logom sa stretneme výlučne iba na poštách, všade inde – pobočky, tlačoviny, dokumenty reklamné predmety atď. budú s logom bez trúbky.

Nie, nie je potrebná žiadna zmena zo strany klienta. Všetky údaje zostávajú rovnaké, platobné karty a zmluvy budú naďalej platné, mení sa len vizuál Poštovej banky.

Nie, nič sa nemení, všetky údaje zostávajú rovnaké.

Všetky dokumenty zostávajú v platnosti, klienti nemusia nič chodiť nanovo podpisovať alebo čokoľvek meniť.

Nie, nič sa pre klientov nemení, všetky údaje zostávajú rovnaké. Zmení sa len vizuálna časť.

Platobné karty zostávajú ďalej v obehu až do konca ich platnosti. Ak platnosť vyprší, klient získa novú platobnú kartu s novým logom. Novou možnosťou je od 10.1. 2017 získať k účtu ďalšie platobné karty - až štyri platobné karty „1+3 karty“.

Platobné karty zostávajú platné až do konca ich dátumu platnosti. Ak platnosť vyprší, klient získa novú platobnú kartu s novým logom.

Nová vizáž pobočiek bude realizovaná postupne do februára 2017, kedy bude kompletne zmenený exteriér a u existujúcich pobočiek aj určité prvky interiéru. Zmenené budú taktiež všetky bankomaty na pobočkách. Postupnými zmenami budú prechádzať aj pracoviská na poštách a zvyšné bankomaty.

Slovenská pošta je náš strategický partner a v spolupráci budeme naďalej pokračovať. Pre klientov sa nič nemení a služby a produkty Poštovej banky nájdu aj naďalej na svojich poštách.

Slovenská pošta je náš strategický partner a v spolupráci budeme aj naďalej pokračovať. Pre klientov sa nič nemení a služby a produkty Poštovej banky nájdu aj naďalej na svojich poštách.