Ako podvodný e-mail vyzerá

Podvodný e-mail informuje o obmedzeniach vo využívaní platobnej karty vyzýva na aktiváciu nového systému.

 

Podvodný email:

 

Po prekliknutí odkazuje na stránku, ktorá vyzerá ako prihlasovacia stránka Internet bankingu Poštovej banky. V prehliadači však môžete vidieť, že ide o podvodnú adresu.

 

Podvodná stránka:

Oficiálna prihlasovacia stránka do Internet bankingu

 

ib_new_image

 

Prihlasovacia stránka do Internet bankingu Poštovej banky začína vždy adresou https://moja.postovabanka.sk.

 

link_image

 

Zároveň je vždy nutné skontrolovať si, či je stránka zabezpečená. Znakom zabezpečeného spojenia je webová adresa začínajúca na https:// a symbol visiaceho zámku.

 

secure_link_image

Ako sa pred podvodmi chrániť a na čo si dať pozor?

V prvom rade, neklikajte na link, ktorý je v e-mailovej komunikácií. Ak už predsa na link kliknete, nepíšte nikde vaše osobné alebo bankové údaje ako napr. údaje platobnej karty, prihlasovacie údaje do Internet bankingu, heslá, kódy- 3D Secure kód na potvrdenie platby, PIN kód, e-PIN a pod.

Pripomíname Vám, že banka vás nikdy nevyzve, aby ste sa cez SMS preklik či e-mail prihlásili do svojho Internet bankingu. Odporúčame vám, aby ste sa do Internet bankingu prihlasovali vždy cez webovú stránku Poštovej banky alebo manuálnym prepísaní adresy: moja.postovabanka.sk.

Ak si nie ste istí podozrivou komunikáciou, radšej si ju vždy preverte na našej oficiálnej Infolinke na čísle 0850 00 6500.

Pomôžte nám na podvodné SMS či e-mail upozorniť a informujte aj vaše okolie. Vysvetlite im, ako sa pred podobnými útokmi chrániť.

Viac info o bezpečnosti nájdete aj tu 👉 na našom blogu.