Pristupujeme ku kroku, ktorý je na bankovom trhu výnimočný. Od 1. 10. 2020 znižujeme mesačný poplatok za Užitočný účet na sumu 5 EUR mesačne, čo je úspora až vo výške 15 % oproti súčasnej cene. Tá je dnes na úrovni 5,90 EUR mesačne. Vďaka tomuto zníženiu sa poplatok za vedenie účtu v našej banke stane jedným z najnižších na celom bankovom trhu na Slovensku.

Snažíme sa k vám pristupovať zodpovedne a vnímame vás ako našich partnerov. Preto sme dodržali svoj sľub a o naše úspory sa chceme podeliť aj s vami.

Prečo znižujeme poplatok až od októbra? Prečo nie hneď?

Každú zmenu poplatkov, zvýšenie alebo zníženie, sme ako banka povinní zverejniť v našom sadzobníku. Ten sme zároveň povinní zverejniť 2 mesiace vopred pred jeho účinnosťou. Najskorší možný termín, ktorý stíhame, je zverejnenie od 1. 8. 2020, a preto je účinnosť zníženia od 1. 10. 2020.

Prečo neznižujeme aj iné poplatky?

V decembri 2019 sme vás informovali o zvýšení poplatku za vedenie účtu na 5,90 eur k 1.3. 2020 a zároveň prisľúbili, že ho znížime na hodnotu 5 eur, keď nám to situácia dovolí. Sme veľmi radi, že sme vďaka úsporám mohli tento sľub dodržať. Vďaka tomu ušetria každý mesiac stotisíce z vás – bez ohľadu na to, aké ďalšie služby u nás využívate – či platíte kartou, mobilom, vyberáte hotovosť v pobočke a podobne.