Znižujeme poplatok za vedenie osobného účtu Užitočný účet Štandard

Dobré správy z Poštovej banky! Od 1. 10. znižujeme poplatok za vedenie osobného účtu - Užitočný účet Štandard. Tento rok je pre nás mimoriadnou výzvou. Pokračujeme v modernizácii aj pri zvládaní náročného obdobia koronakrízy. Pre neustále rastúce náklady sme boli nútení na začiatku roka uskutočniť množstvo úsporných opatrení, medzi nimi aj úpravu poplatkov.

Pristupujeme ku kroku, ktorý je na bankovom trhu výnimočný. Od 1. 10. 2020 znižujeme mesačný poplatok za Užitočný účet na sumu 5 EUR mesačne, čo je úspora až vo výške 15 % oproti súčasnej cene. Tá je dnes na úrovni 5,90 EUR mesačne. Vďaka tomuto zníženiu sa poplatok za vedenie účtu v našej banke stane jedným z najnižších na celom bankovom trhu na Slovensku.

Snažíme sa k vám pristupovať zodpovedne a vnímame vás ako našich partnerov. Preto sme dodržali svoj sľub a o naše úspory sa chceme podeliť aj s vami.

◯ Poštová banka

Prečo znižujeme poplatok až od októbra? Prečo nie hneď?

Každú zmenu poplatkov, zvýšenie alebo zníženie, sme ako banka povinní zverejniť v našom sadzobníku. Ten sme zároveň povinní zverejniť 2 mesiace vopred pred jeho účinnosťou. Najskorší možný termín, ktorý stíhame, je zverejnenie od 1. 8. 2020, a preto je účinnosť zníženia od 1. 10. 2020.

Prečo neznižujeme aj iné poplatky?

V decembri 2019 sme vás informovali o zvýšení poplatku za vedenie účtu na 5,90 eur k 1.3. 2020 a zároveň prisľúbili, že ho znížime na hodnotu 5 eur, keď nám to situácia dovolí. Sme veľmi radi, že sme vďaka úsporám mohli tento sľub dodržať. Vďaka tomu ušetria každý mesiac stotisíce z vás – bez ohľadu na to, aké ďalšie služby u nás využívate – či platíte kartou, mobilom, vyberáte hotovosť v pobočke a podobne.

Ďalšie dobré správy

Ikona

Pripravte svoj telefón na PUSH notifkácie

Čoskoro budete mať s PUSH notifikáciami o dôvod viac, prečo mať našu Mobilnú aplikáciu.

Ikona

Už 60 000 z vás šetrí na každom kroku

Každý mesiac čoraz viac z vás využíva zľavy a odmeny v programe Peniaze s5. Nájdete ich v mobilnej aplikácii Peniaze s5 alebo na www.peniazes5.sk.

Ikona

Ešte lepší úrok pri pôžičke

Ak si potrebujete požičať, sme tu pre vás s ešte výhodnejšou ponukou pôžičky na vyše 1 500 miestach.

Ikona

Pripravujeme nové bankomaty

Aj tento rok pracujeme na zvyšovaní počtu bankomatov.