Blog

Najnovšie články

Chcete ušetriť tisíce eur? Refinancujte, teraz sa to oplatí!

Neverila som, že niekedy budem chcieť padnúť až na samé dno. Ale stalo sa. Už pred rokom sme si mysleli, že banky sa zbláznili. Takto vlani, v septembri 2016, nám ponúkali úvery s priemernou úrokovou sadzbou 1,81 % ročne. Kým vtedy sa hovorilo o historickom minime, čo máme povedať na dnešný stav?...

celý článok

Poštová banka pokračuje v repozicioningu...

Komunikačnou misiou je snaha Poštovej banky meniť vzťah Slovákov k peniazom. Základom pre tvorbu dlhodobého komunikačného pozicioningu je, že väčšina ľudí sa riešeniam problémov s peniazmi najradšej oblúkom vyhýba. Pritom, peniaze, respektíve ich nedostatok, je jedným z najčastejších zdrojov prob...

celý článok

Nepátrajte po IBANe. Pomôže vám IBAN kalkulačka

Nie je to tak dávno, čo klasické číslo účtu v elektronických platbách nahradilo IBAN číslo. Niektorí si na to už stihli zvyknúť, ale niektorí stále tápajú v tom, čo to IBAN vlastne je, čo obsahuje a ako vyzerá. Vysvetlíme vám to v tomto článku.

celý článok

Spoznajme spolu Slovensko 2. časť: Dožinkové slávnosti

Už pred časom sme vám v jednom z našich článkov predstavili tradičné jarné ľudové zvyky, ktoré charakterizovali Slovensko v minulosti a z ktorých niektoré sa zachovali až dodnes. Teraz vám rovnako predstavíme tradičné Dožinkové slávnosti. Viete, o čo ide?

celý článok

Zistite, aké povinnosti vás čakajú, ak ste spoludlžníkom pri úvere

Prednedávnom sme vám v článku vysvetlili, kto je to ručiteľ pri pôžičke. V poslednom období však inštitút ručiteľa čím ďalej, tým častejšie nahrádza spoludlžník. Viete, o koho ide a aké povinnosti vás čakajú, ak sa ním stanete?

celý článok

Prečo je vkladná knižka aj dnes výbornou alternatívou sporenia

Ak si plánujete založiť sporenie, prípadne uvažujete nad zmenou toho súčasného, zistite, prečo by ste nemali zabúdať ani na vkladné knižky. Hoci sa na ne v posledných rokoch akosi pozabudlo, v súčasnosti znova naberajú na popularite. Prečo?

celý článok

Ručenie pri pôžičke. Kedy sa nevyhnete nutnosti mať ručiteľa?

Myslíte si, že sa vyznáte v bankových pojmoch? V prípade, že plánujete žiadať o pôžičku, určite by ste sa mali zoznámiť s pojmom ručiteľ a s tým, kedy ho možno budete potrebovať.

celý článok

Byť verným sa opláca. Ako vás za to odmení Poštová banka?

Myslíte, že vernosti už odzvonilo? Nie každý sa sústavne naháňa za tou najlepšou ponukou a nepremýšľa pri tom nad tým, čo nechá za sebou. Nebuďte takí ani vy a zistite, ako vás za vašu lojalitu a aktivitu odmení Poštová banka.

celý článok

Ako sa extrémne nezadlžiť pri kúpe prvého bývania

Väčšina Slovákov túži po bývaní vo vlastnom. Súčasná situácia je taká, že až 80 % Slovákov aktuálne býva v nehnuteľnosti, ktorú vlastní. Túžba vlastniť nehnuteľnosť je u Slovákov natoľko silná, že im nerobí problém zadlžiť sa. Niekedy však pomerne nevýhodne. Čo robiť, aby sa to nestalo aj vám?

celý článok

Povolené prečerpanie ako vaša rýchla rezerva. Ako funguje?

Povolené prečerpanie vám môže pomôcť v situáciách, kedy zrazu potrebujete vyšší obnos peňazí, ako sa aktuálne nachádza na vašom účte. Pokazené auto, práčka, výdaje na školské potreby vašich detí v septembri a pod. Určite ste už takú situáciu zažili. Spoznajte, ako povolené prečerpanie funguje a b...

celý článok
Staršie články