Blog

Najnovšie články

Pozor na e-maily od podvodníkov, ktoré sa snažia získať prístup k vášmu internet bankingu

V poslednom čase sa na Slovensku viackrát vyskytli snahy podvodníkov získať prístupové mená a heslá k internet bankingu klientov rôznych bánk. Ide o tzv. phishing. Prečítajte si bezpečnostné pravidlá, ako sa voči takýmto útokom brániť.

celý článok

Ako vám pomôže refinancovanie úveru a na čo si dať pozor

O refinancovaní úveru ste už možno počuli. Viete, čo to presne znamená a ako vám dokáže pomôcť? Ak je pre vás splácanie vašej pôžičky zaťažujúce alebo nie ste spokojní s vašou súčasnou bankou, tento článok je práve pre vás.

celý článok

Prečo si Slováci berú pôžičky?

Vylepšiť si svoje bývanie chce tento rok každý tretí Slovák. Najpočetnejšia skupina, až 17 % našincov, bude rekonštruovať. Práve toto je najčastejší dôvod, pre ktorý si ľudia berú spotrebný úver. V súčasnosti pôžičku spláca tretina z nás. 

  • 03.09.2018
  • Blog
  • Lýdia Žáčková
celý článok

Sporenie pre deti: Aké máte možnosti?

Chcete, aby sa vaše deti raz mohli pohodlne osamostatniť? Aby dospelosť začínali s nejakou istotou? Začnite im už dnes šetriť. Kde sa to dá a ako správne na to, sa dozviete v článku.

celý článok

Ako funguje program Peniaze s5?

Nevyhnutné výdavky budú od teraz „bolieť“ váš rodinný rozpočet o niečo menej. Či už pôjde o bežný nákup potravín, zimné topánky alebo vybavenie na hokejový krúžok pre vaše dieťa. Ak ich zaplatíte kartou vo vybraných obchodoch, môžete ušetriť desiatky eur. Stačí sa prihlásiť do programu Pe...

celý článok

5 krokov k vášmu bývaniu

Financujete kúpu nehnuteľnosti, jej rekonštrukciu alebo prenos úveru z inej banky?

celý článok

Ako funguje povolené prečerpanie?

Povolené prečerpanie vám môže pomôcť v situáciách, kedy zrazu potrebujete vyšší obnos peňazí, ako sa aktuálne nachádza na vašom účte. Pokazené auto, práčka, výdaje na školské potreby vašich detí v septembri a pod. Určite ste už takú situáciu zažili. Spoznajte, ako povolené prečerpanie funguje a b...

celý článok

12 tipov ako bezpečne používať svoju platobnú kartu

Aj my sa staráme o bezpečnosť vašich peňazí a pripravili sme pre vás aj zoznam zásad bezpečného používania platobnej karty. Nájdete v ňom užitočné rady, ktoré vám pomôžu mať svoje peniaze pod kontrolou. 

celý článok

Podporili sme Startup Weekend v Banskej Bystrici

Poštová banka s hrdosťou podporila 2.ročník úspešného globálneho podujatia Startup Weekend, ktoré sa uskutočnilo 23. až 25. februára na pôde Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB v Banskej Bystrici.

  • 26.02.2018
  • Blog
  • Jana Hrachová
celý článok

Chcete ušetriť tisíce eur? Refinancujte, teraz sa to oplatí!

Neverila som, že niekedy budem chcieť padnúť až na samé dno. Ale stalo sa. Už pred rokom sme si mysleli, že banky sa zbláznili. Takto vlani, v septembri 2016, nám ponúkali úvery s priemernou úrokovou sadzbou 1,81 % ročne. Kým vtedy sa hovorilo o historickom minime, čo máme povedať na dnešný stav?...

celý článok
Staršie články