Naša digitálna banka 365.bank opäť otvára dôležitú tému dneška. Po kampani na podporu očkovania prichádza s ponukou bezplastového účtu a upozorňuje na problém plastového odpadu v slovenských vodných tokoch, ktoré čoraz viac znepríjemňujú život našim rybám. Riešenie je zbavenie sa plastov, napríklad aj v podobe platobnej karty a nahradiť ju digitálnou. Čítajte sa dozviete sa viac.

 

Človek skonzumuje každý týždeň v priemere päť gramov mikroplastov, čo je ekvivalent jednej platobnej karty. Áno, presne takej, ktorú pravdepodobne nosíte v peňažnke. A možno je ich aj viac. Väčšina plastového odpadu, ktoré ľudstvo vygeneruje, skončí v riekach a v moriach. Až tri štvrtiny morských rýb tak v sebe majú plasty. V Trišesťpäťke veria, že nemusíte byť vedec ani aktivista, aby ste pomohli prírode. Aj malou zmenou, akou je uprednostnenie digitálnej karty pred plastovou, dokážete pomôcť prírode a rybám.

 

Ryby by vám chceli niečo povedať…ale nemôžu. Tak to 365.bank v novej kampani hovorí za nich. Trišesťpäťka má EKO v DNA a uvedomujú si, že používanie nepotrebných plastov a neustále vytváranie plastového odpadu vedie ku katastrofe. Svojim klientom ponúkajú bezplastový účet s digitálnou kartou, a v EKO aktivtách plánujú pokračovať. Produkty a služby si viete založiť v mobilnej aplikácii, bez návštevy pobočky a zbytočného plytvania papierom. Digitálne bankovanie totiž šetrí nielen životné prostredie, ale aj váš čas a peniaze.

 

Leitmotívom najnovšej kampane 365-ky je dôležité posolstvo, ktorým je redukcia plastov. Vďaka 365 digitálnej karte už klasickú plastovú platobnú kartu vôbec nepotrebujete. Keďže problém plastov je úzko prepojený s vodou a hlavne rybami, kde končí väčšina tohto odpadu, sú práve ony symbolom kampane.

 

Súčasťou kampane sú spoty, ktoré môžete vidieť v televízii, alebo na sociálnych sieťach 365.bank. Komunikácia pochádza z dielne agentúry Wiktor Leo Burnett a súčasťou voiceu spotov je už tradične aj slovenský rapper Branči Kováč alias Vec. Dôležitým prvkom je aj kultová a veľmi chytlavá pesnička Stayin´ alive od Bee Gees.

 

 

To ale nie je všetko. S posolstvom redukcie plastov banka pracuje aj v rámci CSR aktivít. Už onedlho spustia pilotný projekt redukcie plastov vo vodnej nádrži Ružín. Toto miesto sa totiž stalo symbolom “plastového pekla” na východnom Slovensku. Komunálny odpad z  okolitých obydlí nachádzajúcich sa popri brehoch vodných tokoch totiž končí práve v Ružíne. Každoročne sa tu do vody dostanú stovky ton plastov a iných naplavenín. Stojí pritom desiatky tisíce eur ich odtiaľ vytiahnuť. 

 

Riešením, ktoré čiastočne zbaví vodnú nádrž odpadu, je norná stena. Jej vyhotovenie naša 365.bank s radosťou zafinancovala a v najbližších dňoch bude inštalovaná na ústí rieky Hornád. Celkovo 120 metrov dlhá  bariéra bude na tomto mieste zachytávať všetok odpad tak, aby sa nedostal do nádrže. Následne budú všetky plasty a ďalší odpad povyberané a použité na konkrétne účely.

 

Problém s redukciou odpadu z vodnej nádrže je však komplexný, a preto budú v čase realizovať aj ďalšie aktivity, o ktorých vás budeme informovať na web či sociálnych sieťach.

Vyskúšajte si digitálnu kartu, ktorá je lepšia pre vás aj pre ryby a založte si účet v 365.bank. Za prvé tri platby do konca mája naň dostanete odmenu 30 eur. Viac o kampani sa dozviete na www.365.bank.