5 dôvodov, prečo si preniesť úspory na termínovaný vklad

Termínovaný vklad je jedným z najstarších a zároveň najjednoduchších typov investícií, ktorý však stále ponúka hneď niekoľko výhod a benefitov. V skratke ide o vklad hotovosti na určitú dobu, počas ktorej sa zaviažete s financiami nijako nemanipulovať a po jej uplynutí vám garantujeme úrok. Výška úroku závisí od dvoch aspektov od výšky vkladu a od doby viazanosti.

1. Vaše peniaze zarábajú za vás

Pri termínovanom vklade to nie je žiadne klišé, práve naopak – veľmi príjemná realita. Vďaka garantovanému úroku, ktorý sa počas doby viazanosti nemení, sa na jej konci zaručene „obohatíte“. Výška garantovaného úroku závisí od výšky vášho prvotného vkladu a trvania doby viazanosti. Vďaka našej KALKULAČKE si môžete vypočítať výšku vášho výnosu okamžite.

2. Založenie a vedenie vás nič nestojí

Samotné založenie a vedenie termínovaného vkladu je veľmi jednoduchébez poplatkov. Akonáhle si zriadite termínovaný vklad, môžete ho pokojne vypustiť z hlavy až do skončenia doby viazanosti, resp. jeho obnovy.

3. Koniec impulzívnemu nakupovaniu

Vyhnite sa zbytočným výdavkom vďaka termínovanému vkladu. Pokiaľ sú vaše peniaze „zamknuté“ v banke na dobu, na ktorú ste sa zaviazali, a nechcete platiť poplatky za skorý výber, máte väčšiu kontrolu nad svojimi výdavkami a šetrením.

4. Bezpečné úročenie

Termínovaný vklad je jedna z najbezpečnejších možností, ako zúročiť svoje financie. Počas celej doby viazanosti sú vaše financie chránené Fondom ochrany vkladov a Zákonom o ochrane vkladov. Aj vďaka tomu sa nemusíte obávať nedostatku financií v nepredvídateľných situáciách.

5. Odmena navyše

Presuňte si svoje financie na Termínovaný vklad od Poštovej banky s viazanosťou 24 mesiacov získajte výhodný úrok až 2 % ročne! Stačí, ak aktívne využívate svoj UŽITOČNÝ ÚČET a nič vám nebráni v tom, aby vaše peniaze konečne začali zarábať za vás. Všetky informácie o tom, ako získať 2 % p. a. nájdete na www.postovabanka.sk/terminovanyvklad

Terminovany Vklad