5 spôsobov, ako si ľahko našetriť na cestovanie

  • 29.03.2019
  • Blog
  • -
  • 4 min čítania

Privyrobte si mimo práce

Ak sa už dobre poznáte a ušetriť si niečo „bokom“ je pre vás kvôli ďalším nákladom priam nemožné, porozmýšľajte nad tým, ako si privyrobiť okrem príjmu zo stáleho zamestnania. Neľakajte sa, nikto od vás nechce, aby ste v práci strávili 16 hodín! Našťastie, existujú víkendové brigády či iné flexibilné zamestnania, na ktoré nepotrebujete žiadne extra vzdelanie, no vedia výdatne obohatiť váš rozpočet. Možno práve sumou, ktorá vám chýba na zakúpenie vysnívanej letenky. O práci freelancera ste už určite počuli. Porozmýšľajte nad svojimi zručnosťami a nad tým, komu by ste nimi vedeli pomôcť. Skúste napríklad prekladateľstvo, korektúry či copywriting.

Sporte si v banke

Väčšina z nás využíva bezcieľne sporenie, len pre prípad rezervy alebo akéhosi plánu „B“. Ak si však sporíte účelovo a zvlášť, s pomyselnými štítkami „na vzdelanie“ či „cesta okolo sveta“, viete si jednoduchšie kontrolovať, ako ste na tom s dosiahnutím vašich cieľov týkajúcich sa sporení. Navyše si môžete byť istí, že peniaze z týchto špecifických sporení idú len na daný účel.

Zautomatizujte sporenie

Ak ste si už sporenie otvorili, nastavte si príkaz na pravidelné prispievanie rovnakej sumy každý mesiac. Vďaka príkazu nemusíte na vklady myslieť každý mesiac a nehrozí vám, že peniaze určené na cestovanie medzitým miniete na niečo iné. Príkaz si nastavte ideálne v deň výplaty, kedy odchod sumy z vášho účtu pocítite najmenej. Ak sa aj napriek tomu ťažko vzdávate vašich financií, vedzte, že sporiť môžete už od 10 eur mesačne!

Odmeňte sa rozumne

Máte pocit, že sa zrazu kvôli šetreniu na letenku či celú dovolenku musíte vzdať akýchkoľvek „radostí“ spojených s nakupovaním? To naozaj nemusíte. Stačí, keď sa odmeníte rozumne, a investujete do niečoho, čo využijete nielen na cestách, ale aj v budúcnosti. Ak sa chystáte prežiť zopár mrazivých nocí na Islande, investujte do kvalitného spacáku a stanu. Na výlete po európskych metropolách sa vám zas zíde kvalitný online sprievodca a na cestu do exotiky si pribaľte radšej dvoje plaviek. Veď veci, ktoré zužitkujete a zároveň vám dokážu zdvihnúť náladu, sú tie najlepšie!

Žite prítomnosťou

Tu a teraz! Áno, aj to je riešenie. Ak ste na tú správnu letenku čakali už pridlho, vaša trpezlivosť sa míňa a chuť objavovať svet rastie, splňte si svoje sny okamžite. V Poštovej banke vám teraz požičiame na čokoľvek, a to až do výšky 1 000 € – s úrokom 0 % ročne. To znamená, že vám požičiame tisícku a vy nám nemusíte vrátiť ani o cent viac. Samozrejme, až po návrate z vašej vysnívanej destinácie :)

cestuj a setri