5 tipov, ako osláviť Valentína a neprísť o (takmer) celú výplatu

Blíži sa Valentín, sviatok všetkých zamilovaných. Niekto sa naň teší celý rok, zatiaľ čo iný ho úspešne ignoruje. Možno aj preto, že také „klasické“ valentínske rande dokáže z vášho mesačného rozpočtu zhltnúť poriadnu sumu peňazí. Veď si to spočítajme: svojej polovičke sa chcete páčiť, preto kupujete nový outfit od hlavy až po päty. Dámy si zas radi priplatia za make-up, manikúru a fúkanú na túto špeciálnu príležitosť. Nesmie chýbať kytica ruží a fľaša (či dve) kvalitného vína, trojchodová večera v luxusnej reštaurácií, prirátajme dva lístky do kina, darček a ... ak sa vám už teraz zo všetkých tých položiek točí hlava, čítajte ďalej. Poradíme vám, ako randiť tak, aby vám výsledný účet nezlomil srdce :)

Oslavujte v predstihu alebo „deň po“

Hovorí sa, že vzájomnú lásku si treba prejavovať po celý rok, nielen na Valentína. Aplikujte to v praxi a ešte aj ušetríte! Obchodníci tento sviatok totiž radi využívajú na zvýšenie svojich tržieb. Určite ste aj vy postrehli, že tesne pred 14. februárom vás doslova atakujú „exkluzívne ponuky“ a „jedinečné zľavy“ spojené s týmto sviatkom. Náš tip? Odolajte im tak, že Valentína oslávite v predstihu alebo v hociktorý iný deň. Vyhnete sa tak preplneným podnikom, marketingovým trikom a zbytočným nákladom.

Vymeňte večeru za brunch

Účet niekoľkochodovej valentínskej večere s prípitkom sa môže veľmi rýchlo prekročiť aj 100 EUR. Skúste tento rok niečo iné a pozvite svoju polovičku na populárny brunch či kávu a koláč do vašej obľúbenej kaviarne. Pochutíte si rovnako, zatiaľ čo výsledná cena bude o poznanie nižšia. 

Pripravte si večeru v pohodlí domova

Ako zaručene ušetríte na valentínskej večeri? Pripravte si ju doma! Varenie vo dvojici je predsa zábava a nemusíte riešiť výdavky spojené s prepravou do reštaurácie, predraženou večerou či prepitným pre personál. Naplánujte si vlastné valentínske menu, ktoré chutí obom, vyberte sa na nákupy a pri platbe kartou môžete vďaka odmeňovaciemu programu Peniaze s5 získať svoje peniaze naspäť na účet.

Choďte za kultúrou

Valentínske rande predsa nemusí byť len o luxusnej večeri a návšteve kina. Práve naopak, vyskúšajte niečo nové a buďte kreatívni! Spravte si prieskum galérií, múzeí, koncertov a iných atrakcií vo vašom meste, ktoré okrem dychberúceho zážitku ponúkajú aj bezplatný vstup a prekvapte svoju polovičku romantickým kultúrnym zážitkom.

Nekupujte, tvorte

Viete, aké darčeky majú najväčšiu hodnotu (a zároveň vás nič nestoja)? Predsa tie, ktoré vyrobíte vlastnými rukami. Napíšte báseň, zložte pieseň, namaľujte obraz alebo vytvorte knihu spomienok z vašich najvtipnejších fotografií. Uvidíte, že vlastnoručne vyrobené darčeky vyčaria na tvári ešte väčší úsmev ako tie kúpené v obchodnom centre.

Ako Oslavit Valentina A Neprist O Celu Vyplatu