5 vecí, ktoré by mal každý študent riešiť so svojou bankou

Začiatok školského roka aj zimného semestra máme pred sebou. Aké záležitosti týkajúce sa financií by mal študent riešiť a v čom sa môže spoľahnúť na služby banky? Čítajte ďalej a dozviete sa, kam si uložiť výplatu z brigády, ako získať účet zadarmo či ako sa dá ušetriť počas študentského života.

  • 10.08.2020
  • Blog
  • -
  • 3 min čítania

1. Finančná sloboda a zodpovednosť

Otvorenie osobného účtu je jedným z prvých krokov na ceste k finančnej gramotnosti. Štúdiom na strednej či vysokej škole začína pre mnohých mladých ďalšia kapitola v živote, ktorá prináša nielen osamostatnenie sa, ale aj väčšiu zodpovednosť. Cestovanie, bývanie, stravovanie, zábava či prvá práca – chceme či nechceme, všetky tieto aspekty sú prepojené s financiami a ich spravovaním. Vďaka osobnému účtu študent získava bezpečné miesto, na ktorom môže zhromažďovať svoje financie a mať k nim prístup 24/7.

2. Aký osobný účet je pre mladých ten správny?

Ten, ktorý najlepšie vyhovuje ich životnému štýlu. Azda najdôležitejšia vlastnosť účtu pre študentov je, aby bolo jeho vedenie zdarma. U nás môžete mať účet bez poplatku až do 27 rokov. Stačí si stiahnuť našu Mobilnú aplikáciu a aktivovať si program Peniaze s5. Okrem toho vám účet pre mladých otvoríme bez potvrdenia o štúdiu.

3. Kam s prvou výplatou?

Pamätáte si, do čoho ste investovali vašu prvú výplatu? Práve počas strednej či vysokej školy sa náklady na život zvyknú zvyšovať.  Pre študenta je osobný účet je ideálne miesto, kde peniaze odkladať. Prečo? Zostatok vie zistiť pohodlne a okamžite vďaka mobilnej aplikácií, ktorú si stiahne priamo do svojho smartfónu. Ak v okolí nemá bankomat svojej banky, raz mesačne si môže vytiahnuť hotovosť z bankomatu inej banky úplne zdarma.

A to nie je všetko! S našim účtom si mladí môžu vyskúšať moderné smart platby mobilom či hodinkami vďaka službám Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay.

4. Účet, ktorý zarába, nie je výmysel

Až 73 % študentov preferuje platbu kartou, z toho 43 % by si najradšej vybralo smart platby mobilom či hodinkami. Niet divu, podľa prieskumu platenie hotovosťou medzi mladými už nie je v kurze. S účtom v Poštovej banke môžete šetriť pri každej platbe kartou u vybraných obchodníkov. Ako? Všetko vďaka odmeňovaciemu programu Peniaze s5, ktorý ponúka atraktívne zľavy napríklad aj v Martinuse, na Booking či Notino a to až do 20 %.

5. Pôžička bez úroku? U nás áno!

Uvažujete nad novým notebookom, ktorý vám uľahčí štúdium? Poštová banka prichádza s bezúročnou „Pôžičkou za 0  %“. Požičať si môžete až do tisícky bez úroku alebo koľko potrebujete a stále výhodne! Viac sa dozviete na www.postovabanka.sk/pozicka.