6 dôvodov, prečo nakupovať v second handoch

K zrušeniu dress code na našej centrále nás okrem iného priviedla aj konzumná spoločnosť, v ktorej dnes žijeme. Ruku  na srdce – aj vy ste si už pravdepodobne niekedy kúpili kúsok oblečenia, ktorý ste vôbec nepotrebovali, a ten ešte dodnes zaberá miesto v skrini a s neodlepenou cenovkou. Nebuďme materialisti a kupujme si len to, čo naozaj spotrebujeme/vynosíme. Veď menej je viac. Dajte šancu „sekáčom“ a jedinečným noseným kúskom. Veď nikdy neviete, na aký poklad natrafíte!

  • 12.06.2019
  • Blog
  • -
  • 3 min čítania

1. Nakupovanie nosených kúskov je ekologickejšie než nakupovanie nových kúskov

To už určite viete, no aj napriek tomu mnohí z nás dajú pri potrebe nového kúsku prednosť obchodom s fast fashion. Áno, nachádzajú sa takmer v každom obchodnom dome, a preto je takého nakupovanie veľmi pohodlné. Nakupovanie v sekáčoch si vyžaduje o čosi viac času – kým nájdete ten, ktorý je k vám najbližšie, alebo taký, ktorého ponuka sa najviac hodí k vášmu štýlu. V sekáči máte navyše dosť vysokú šancu nájsť kúsok z naozaj kvalitného prírodného materiálu, ktorý v obchodoch s fast fashion budete hľadať márne. Takto si nielenže ochránite pokožku pred chemikáliami, ktorými sú lacné kúsky napustené, no navyše aj vykonáte niečo prospešné pre planétu.

second-hand-preco

2. Myslite dopredu

Z dlhodobého hľadiska je nakupovanie šetrné nielen k planéte, ale aj k peňaženke. Keď nájdete kvalitný kúsok oblečenia, môžete si byť istý, že vám vydrží roky. Kvalitný materiál tiež znesie mnohonásobné pranie, čo sa o kúskoch z lacných materiálov nedá povedať. Veď to poznáte!

3. Aj kúsok zo sekáču môže byť módny!

Zabudnite na špinavé, smradľavé či neforemné handry, ktoré ste možno vídavali v second handoch pred niekoľkými rokmi. Aj sekáče napredujú a dnes v nich nájdete naozajstné poklady, či už kvalitné materiály, netradičné retro strihy alebo luxusné značky. Móda v dnešných sekáčoch je nadčasová a trendy, len musíte vedieť dobre „loviť“. Jediné, čo potrebujete, je idea toho, čo hľadáte, čas a kúsok šťastia :)

4. Posuňte svoj štýl na inú úroveň!

Áno, váš štýl a módny vkus sa mení a stáva sa oveľa osobnejším a originálnejším, veď už len tak slepo nesledujete to, čo diktujú fast fashion spoločnosti. Práve naopak, sami vstupujete do kreatívneho procesu a vyberáš si naozaj to, čo sa ti páči a vystihuje tvoju jedinečnú osobnosť.

5. Kúsky zo sekáčov sú jedinečné

Nájsť v sekáči dokonalý kabát či perfektné džínsy vás môže stáť viac energie a času, a ak si to všetko uvedomujete, pravdepodobne sa budete neskôr k takýmto  veciam správať rozumnejšie a šetrnejšie. Veď sú to naozajstné poklady.

6. Ušetríte!

Áno, je to tak. Kúsky v sekáčoch vás vyjdú na približne polovicu ceny, akú by ste za ne dali v klasickom obchode v nákupnom centre. Pri rôznych akciách viete dokonca vychytať výpredaj aj v sekáči a pekné kúsky kúpiť aj za 3 eurá. Pamätajte však, že menej je viac, a preto nakupujte len to, čo si na seba oblečiete aspoň 60x.