Vianoce, sviatky pokoja a radosti, sa nezadržateľne blížia a väčšina z nás už aspoň premýšľa nad tým, ako strávi tohtoročné Vianoce a čo podaruje svojím blízkym. Každý chce dopriať sebe i druhým to najlepšie a vyčarovať úsmev na perách. Niektorí na výdavky hľadia v tomto predvianočnom období pomenej, pretože si chcú dopriať, pre iných je toto obdobie zaťažkávacou skúškou pre ich rodinný rozpočet. V každom prípade netreba podliehať ani panike, ani bezbreho míňať. Prinášame vám niekoľko užitočných tipov, ako urobiť sebe i svojim blízkym krásne Vianoce za rozumnú cenu.

Plánovanie a stanovenie rozpočtu

Základom je mať dobrý plán. Preto by ste si mali dopredu premyslieť, koľko chcete a môžete investovať do darčekov, vianočnej hostiny, prípadne ďalších výdavkov. Premyslite si, čo budete variť, piecť a čo na to potrebujete a pri nákupoch sa snažte zoznamu pridržiavať. 

Pri darčekoch sa skúste zamyslieť, čo by obdarovanej osobe naozaj urobilo radosť. Sústreďte sa len na jednu vec pre každého člena, ktorého chcete obdarovať. Vyhnete sa tak tomu, že nakúpite množstvo darov, ktoré ani nie sú potrebné, no vášmu finančnému rozpočtu na konci „dňa“ dajú zabrať. Pamätajte, že menej je viac.

Darčeky lacnejšie vďaka odmeňovaciemu programu Peniaze s5

Ak ste naším klientom a používate našu platobnú kartu, môžete vďaka odmeňovaciemu programu Peniaze s5 získať za nákup u vybraných obchodníkov zľavy až do 30 % a ušetriť tak na vianočných darčekoch. Vybrali sme pre vás niekoľkých partnerov, u ktorých si myslíme, že by ste mohli nájsť pekné, užitočné a finančne nenáročné darčeky pre celú rodinu a zároveň ušetriť aj nejaké euro. Nezabudnite však, že všetky zľavy je potrebné si najprv aktivovať vo vašej aplikácii Peniaze s5.

Knihy

Darček, ktorý skutočne nikdy neomrzí, poteší a je aj užitočný. V súčasnosti je na trhu množstvo kníh s rôznymi žánrami a dovolíme si tvrdiť, že naozaj pre všetky vekové i cieľové skupiny. Stačí sa iba zamyslieť, čo obdarovaného zaujíma a tomu prispôsobiť výber...

TIP v Peniaze s5: BUX.sk – internetové kníhkupectvo = zľava 5 %

 

 

Zdravie

Praktickým darčekom môžu byť prípravky podporujúce zdravie a imunitu, ktoré sú často potrebné celoročne, no nie vždy sú lacné.

TIP v Peniaze s5: Terezia.sk – výživové doplnky = zľava až do 50 eur

 

Praktickí pomocníci do kuchyne

Ak chcete obdarovať vášho blízkeho, ktorý má záľubu vo varení, pečení či štýlovom stolovaní, darček do kuchyne či domácnosti môže byť správnou voľbou. Možností v tomto prípade máte skutočne neúrekom od darčekov „za babku“ až po exkluzívnejšie kúsky.

TIP v Peniaze s5: Tescoma – zľava 5 %

 

Kozmetika

Nestarnúca klasika. Áno, nie je to príliš originálny darček, avšak pri správnom výbere viete svojich blízkych obdarovať skutočne praktickým a voňavým darčekom.

TIP v Peniaze s5: Yves Rocher – zľava 15 EUR na nákup nad 45 EUR - kód na zľavu získate priamo v Mobilnej aplikácii Peniaze s5.

Športové oblečenie a doplnky

Pod vianočným stromčekom si nemusíte vy alebo vaši blízki nájsť iba tradičné ponožky 😊. Podporte svojich milovaných v ceste ku zdraviu, k športu a vyberte im napríklad tričko na behanie či iné športové doplnky. Možností je skutočne veľa.

TIP v Peniaze s5: Reebok.sk  – zľava 30 % na nezľavnený tovar a 25 % na outlet - kód na zľavu získate priamo v Mobilnej aplikácii Peniaze s5.

Pre deti

Výber vianočných darčekov pre deti je pre väčšinu dospelých asi najpríjemnejšou „povinnosťou“. Veď kto by sa netešil na detský úsmev a radosť v očiach po rozbalení darčekov? Aj tu treba mať však na pamäti, že niekedy jeden správne vybraný darček môže potešiť viac ako 10 nepremyslených darčekov.

TIP v Peniaze s5: Agatinsvet.sk – zľava 10 % - kód na zľavu získate priamo v Mobilnej aplikácii Peniaze s5.

 

Prehľad všetkých partnerov a ponúk nájdete v Mobilnej aplikácii Peniaze s5.

Ešte program Peniaze s5 nevyužívate?

Stačí niekoľko jednoduchých krokov a aj vy môžete využívať zľavy a získať za každú platbu kartou peniaze späť na svoj účet. Potrebujete iba platobnú kartu k vášmu Užitočnému účtu a zriadenú službu Internet banking.

 

  1. Stiahnite si bezplatnú aplikáciu Peniaze s5 do svojho mobilu
  2. Prihláste sa údajmi ako do svojho Internet bankingu
  3. Pri prvom prihlásení sa vás požiadame o udelenie súhlasu s Podmienkami programu odmeňovania Peniaze s5
  4. Prezrite si ponuky a aktivujte zľavy
  5. Plaťte kartou u vášho obľúbeného obchodníka (osobne v predajni alebo cez internet) a my vám na účet vrátime peniazez nákupu vo výške aktivovanej zľavy