Vzali ste si v minulosti pôžičku/úver, no ich podmienky vám v súčasnosti už nevyhovujú? Práve v takýchto prípadoch je správne prehodnotiť možnosť refinancovania. Čo to vlastne znamená a ako postupovať? Čítajte ďalej a všetko podstatné sa dozviete.

 

 

Kedy a prečo refinancujeme?

Refinancovanie úveru znamená načerpanie nového úveru, ktorý celý alebo aspoň jeho časť použijete na vyplatenie svojich pôvodných úverov.

 

Podmienky úverov sa, samozrejme, menia a to, čo bolo pre vás výhodné, sa časom môže zmeniť na nevýhodné. Dôvodom refinancovania je zvyčajne vysoká úroková sadzba = veľké preplatenie, vysoká mesačná splátka alebo príliš dlhá doba splácania úveru.

 

Ďalší dôvod na refinancovanie môže byť, že máte viacero úverov/pôžičiek (z bankových i nebankových inštitúcií). Všetky tieto úvery môžete zlúčiť do jedného a splácať tak iba jeden. Budete mať  nielen o podstatnú starosť menej, ale môže sa vám to aj finančne oplatiť. Výška jedného úveru síce bude vyššia, no v konečnom dôsledku bude pre vás výhodnejší z hľadiska mesačnej splátky i konečného preplatenia.

 

Navyše, refinancovanie ponúka možnosť získať viac financií, čo tiež môže byť motiváciou.

Ako vyzerá splácanie?

Už vieme, čo refinancovanie znamená a že je možné refinancovať jeden i viacero úverov.

Ďalej si vysvetlime, ako samotné splácanie úveru vyzerá.  V Poštovej banke môžete refinancovať úver/y vďaka LEPŠEJ SPLÁTKE a požičať si tak až 40 000 €.

 

Proces čerpania refinančného úveru vám vieme aktuálne poskytnúť v rámci LEPŠEJ SPLÁTKE v dvoch podobách:

 

  • v rámci prvej  vieme posielať peniaze určené na vyplatenie pôvodných úverov priamo do pôvodných finančných inštitúcií;
  • v druhej podobe sú tieto prostriedky poslané na váš účet, pričom vyplatenie pôvodných úverov je vo vašej réžii.

 

Ak refinančný úver obsahuje aj bezúčelovú časť, tá je vždy poukázaná na klientov účet a klient s ňou môže nakladať podľa svojej vôle.

 

Samo splácanie refinančného úveru je realizované prostredníctvom pravidelných mesačných splátok. Tie môžete platiť pohodlne, priamo z účtu v Poštovej banke, prípadne iným spôsobom.

 

Kto má nárok na refinancovanie a do akej miery si viete znížiť splátky?

O refinančný úver môže požiadať každý, kto má minimálne jeden úver, a ak splníte podmienky na poskytnutie úveru, bude vám úver poskytnutý.

 

Podmienky na získanie úveru:

 

  • vek od 18 do 69 rokov,
  • trvalý pobyt v SR,
  • akceptovateľný trvalý zdroj príjmu.

 

Výška zníženia splátok závisí od konkrétnej situácie – zostatku pôvodných úverov, úrokových sadzieb, splatnosti a takisto aj od parametrov novo ponúkaného úveru.

 

Na čo môžete peniaze použiť?

Ako už spomíname,  časť refinančného úveru je určená na vyplatenie pôvodných úverov. Tieto prostriedky môžu byť použité iba na tento účel.

Ak však čerpáte peniaze aj navyše, tie môžete použiť na čokoľvek.

 

Máte záujem o refinancovanie úveru?

Ponúkame vám hneď niekoľko možností.

  • Šetrite svoj čas a požiadajte o úver cez Infolinku na 0850 700 999

Pracovník kontaktného centra počas telefonátu s vami vyplní žiadosť o úver a vyberie to najvýhodnejšie riešenie pre vás.

V prípade, že od vás budeme potrebovať doložiť doklady, budeme vás kontaktovať. Jednoducho ich potom pošlete cez e-mail. Prečítajte si viac o tom, ako požiadať o refinancovanie úveru cez Infolinku.

  • Využite vybavenie online cet váš Internet banking

Celý proces je veľmi jednoduchý, rýchly a krok po kroku vás navedie k vyplneniu všetkých potrebných údajov. K celému vyplneniu žiadosti vám stačí iba váš občiansky preukaz. Prečítajte si viac o tom, ako požiadať o refinancovanie úveru cez Internet banking.

  • Alebo navštívte ktorékoľvek naše pracovisko banky na pošte.

Ak uprednostňujete osobné stretnutie môžete využiť aj možnosť prednostného vybavenia. Stačí si rezervovať termín cez tento formulár.