Ako mať vysnívanú svadbu, nepodľahnúť trendom a ešte aj ušetriť

Mejkap, účes, svadobné šaty, fotograf, DJ. V tomto blogu sa venujeme ďalším položkám, ktorým sa pri plánovaní svadby nevyhnete. Čítajte ďalej a zistite, čo všetko vás čaká, na čo by ste rozhodne nemali zabudnúť a ako sa správať tak, aby ste sa zmestili do vášho svadobného rozpočtu.

  • 02.06.2019
  • Blog
  • -
  • 4 min čítania

Účes, mejkap a iné radosti

Konečne nastal deň D a prípravy na obrad sú v plnom prúde. Vy už našťastie nemusíte pohnúť ani prstom a necháte sa rozmaznávať šikovnými rukami vizážistky, kaderníčky či štylistky. Ak máte svoju „dvornú“ kaderníčku či kozmetičku, ktorú navštevujete roky, dôverujete jej a ona dokonale pozná vašu tvár, je to ideálne riešenie. Navzájom sa poznáte a viete, čo od seba môžete očakávať. Ak patrí k tým vychytenejším, rezervujte si jej služby čo najskôr, pokojne aj hneď po tom, ako si schválite konečný termín svadby. Ak chcete ušetriť čas aj financie, rozhodnite sa pre balíček a prizvite na spoločné líčenie aj rodinu či družičky. Nie je nič krajšie, ako stráviť svadobné doobedie so svojimi najbližšími, navyše pri činnostiach, ktoré takmer všetky ženy milujú. V tomto prípade však majte na pamäti, že jedna vizážistka pre skupinu dám nebude stačiť. Svadobné líčenie predsa len trvá o niečo dlhšie ako to bežné. Ak však takýto balíček vaša vizážistka ponúka, pravdepodobne vie odhadnúť, koľko personálu potrebuje, aby sa všetko stihlo včas.

Zároveň vám takýto „beauty” balíček môže pozitívne ovplyvniť cenu. Budúcim nevestám najviac vyhovuje, keď príde vizážistka či celý tím priamo domov, prípadne do svadobného apartmánu. Ak si prizvete fotografa, prežijete pri líčení veľa zábavy a ostanú vám aj krásne spomienky.

Chcete sa o svadobnú vizáž postarať sama? Radšej počítajte s tým, že budete v miernom strese, preto sa vám výsledný efekt nemusí stopercentne podariť. Predsa len, chcete vyniknúť a zažiariť. Tento deň je váš. Profesionálky vedia navyše váš mejkap zafixovať tak, aby vám vydržal po celý obrad, hostinu, až do rána bieleho. To oceníte najmä vtedy, ak sa vaša svadba koná v lete, kedy sa človek prirodzene viac potí.

Pokiaľ nemusíte, netrápte sa ani s účesom. Nechajte sa rozmaznávať a užite si svoj deň. Buďte za princeznú a zverte sa odborníkom. V súčasnosti sú žiadané skúšky svadobného líčenia a účesov, takže dopredu viete, čo môžete očakávať, a nič nemusíte nechávať na náhodu. Ak sa neviete rozhodnúť, odfoťte sa v svadobných šatách a fotku ukážte vizážistke. Tá vám už zo skúseností poradí, čo sa vám k outfitu najviac hodí. Takéto rady sú predsa na nezaplatenie!

ako nepodlahnut trendom a usetrit

Ó, šaty!

Prístup neviest k šatám je veľmi individuálny. Niektoré nevesty nepotrebujú investovať do drahých svadobných šiat, veď ich máte na sebe len pár hodín. Ďalšia skupinka do šiat radšej investuje, veď vydávate sa len raz a róbu máte na sebe celý deň. Mali by ste sa v nich teda cítiť dobre, pohodlne, šaty vám skrátka musia sedieť, nech to stojí, čo to stojí. Ak snívate o vašom veľkom dni a dokonalých šatách už od dievčatka, začnite si odkladať peniaze bokom, napríklad na sporiaci účet a keď nastane ten správny čas, budete mať svoje úspory po ruke.

Nech už patríte do ktorejkoľvek skupiny, existuje niekoľko rozumných spôsobov, akými sa viete dostať k tým ideálnym šatám. Ak dbáte na svadobný rozpočet, navštívte požičovne svadobných šiat. Tu máte na výber hneď niekoľko kúskov aj s dobrými radami personálu. Na skúšanie šiat sa predsa tešia všetky nevesty aj družičky. Ak máte o svadobných šatách presnú predstavu, môžete si ich dať ušiť na mieru, či zrenovovať. Obľúbeným trendom je upraviť šaty, ktoré patrili vašej mame či blízkej osobe a majú pre vás špeciálnu hodnotu. Ak potrebujete ustrážiť rozpočet, šaty viete zohnať aj z druhej ruky, stačí si spraviť dôkladný prieskum a budete prekvapená, aké poklady sa dajú nájsť v online svete. Mnoho neviest svoje šaty po svadbe už nepotrebuje a predáva na svadobných bazároch.

Spomienky sú večné

Aj vďaka svadobnému fotografovi! Ak máte niekoho vyhliadnutého, dajte si pozor, aby ste si jeho služby zarezervovali včas. Stretnite sa s ním a dohodnite sa, aké fotky a kde sa chcete fotiť a iné podrobnosti. Niektoré páry si rezervujú aj fotenie pred svadbou, na ktorom sa s fotografom navzájom “oťukajú”, takže keď príde oficiálne fotenie, budete vedieť, čo vás čaká.

Ak na fotkách chcete ušetriť, oslovte svojich známych, ktorí majú skúsenosti s fotením svadby a majú potrebné vybavenie. Prípadne si rezervujte fotografa len na určitú časť dňa – na obrad, hostinu alebo si zorganizujte ateliérové fotenie. Fotky môžete dostať elektronicky alebo v tlačenej forme, ktorá tiež dokáže navýšiť rozpočet.

Aby zábava zábavou bola

Či vám na oslave bude hrať DJ, kapela alebo živá hudba, nezabudnite vybaviť rezerváciu čo najskôr. Môže sa stať, že práve vo vašom termíne bude zabávať svadobčanov niekde inde – a to nechcete riskovať! Ak vám do tanca bude hrať DJ aj kapela, nakontaktujte ich na seba alebo sa vopred všetci spoločne stretnite a dohodnite si presné časy vystúpení. Pokojne im dajte konkrétny playlist pesničiek, ktoré na vašej svadbe jednoducho musia zaznieť a aj tých, ktoré na oslave nechcete ani počuť. Pri viacerých kapelách si dohodnite repertoár, aby sa nestalo, že sa skladby budú opakovať.

V ďalšom blogu sa dočítate o svadobných kuriozitách a prípadných faux-pas, ktorým by ste sa mali vyhnúť. Že sa už neviete dočkať? Skráťte si čas sledovaním našej online svadobnej šou s herečkou Zuzanou Kubovčík-Šebovou a vyhrajte svadobné obrúčky či iné atraktívne ceny!