Ako sa extrémne nezadlžiť pri kúpe prvého bývania

Väčšina Slovákov túži po bývaní vo vlastnom. Súčasná situácia je taká, že až 80 % Slovákov aktuálne býva v nehnuteľnosti, ktorú vlastní. Túžba vlastniť nehnuteľnosť je u Slovákov natoľko silná, že im nerobí problém zadlžiť sa. Niekedy však pomerne nevýhodne. Čo robiť, aby sa to nestalo aj vám?

Úverov na bývanie a hypoték nájdeme na slovenskom bankovom aj nebankovom trhu neúrekom a skutočne si máte z čoho vyberať. Niekto sa však občas unáhli, zvolí si automaticky banku, v ktorej má založený osobný účet alebo nebankovku, ktorá ho zlákala na „tie najnižšie“ úroky. Vidina prvého vlastného bývania je extrémne lákavá, a preto sa dnes niekedy mladí ľudia zbytočne unáhlia.

Možnosťou, ako sa pri kúpe vášho prvého bývania extrémne nezadlžiť, je určite voľba toho správneho úveru na bývanie či hypotéky. Preto vám teraz predstavíme úver na bývanie, ktorý nájdete v Poštovej banke. Ide o úver od spoľahlivého a korektného poskytovateľa, ktorý vám chce pomôcť v získaní vášho prvého vlastného bývania a nejde mu o to, aby ste sa „upísali“ na 30 rokov nevýhodného splácania.

Prečo práve úver na bývanie od Poštovej banky?

Pretože nejde o klasický úver na bývanie alebo hypotéku. Samozrejme, vďaka Užitočnému bývaniu si môžete zadovážiť vaše prvé vlastné bývanie, ale ak to potrebujete, môžete vďaka nemu aj refinancovať vaše existujúce úvery alebo bezúčelovo na čokoľvek, na čo potrebujete.

Užitočné bývanie si vyskladáte podľa vašich predstáv

Výhodou je takisto aj to, že úver na bývanie od Poštovej banky si dokážete prispôsobiť vašim predstavám. Požičať si môžete už od 10 000 eur na dobu od 4 do 30 rokov. Fixácia úrokovej sadzby takisto nie je stanovená, ale volíte si ju sami. Vyhovuje vám fixácia na 1, 2, 3 alebo 5 rokov? Je to len na vás.

Čím je Užitočné bývanie výnimočné?

Jedinečnosť tohto produktu Poštovej banky spočíva v službe Úspora. Práve vďaka nej si môžete znížiť vašu úrokovú sadzbu až do 50 %. Ako? Ak prepojíte s Užitočným bývaním vaše voľné finančné prostriedky alebo financie vašich blízkych. Práve vďaka nim dokážeme znížiť vašu úrokovú sadzbu.

Tieto financie sú pritom neviazané, kedykoľvek sú vám k dispozícii a, samozrejme, znižujú vašu mesačnú splátku.

Neunáhlite sa pri podpisovaní hypotéky či úveru. Všetko si poriadne prerátajte a prezrite si ponuky všetkých bánk. Kúpa prvého bývania nie je jednoduchá záležitosť. Ak potrebujete poradiť, prečítajte si aj náš starší článok s názvom Plánujete kúpu bytu? Tu je 5 vecí, na ktoré si musíte dávať pozor a vyhnite sa zbytočným problémom.

Ak však jediné, čo potrebujete, je spoľahlivý úver, neváhajte.