Ako sa stať finančne nezávislou ženou v 8 krokoch

Vedieť rozumne hospodáriť so svojimi financiami a byť finančne nezávislým je cieľom mnohých z nás, bez ohľadu na pohlavie. Už len samotná predstava o finančnej nezávislosti je u každého z nás iná: niekto sa považuje za finančne nezávislého, ak má plnú kontrolu nad svojimi financiami, inému stačí na dosiahnutie tejto méty pravidelný príjem, ďalší odmieta finančnú pomoc od rodiny, priateľov či pôžičky z banky. Všetci sa však zhodneme na tom, že určitá finančná nezávislosť je znakom dospelého a moderného človeka, a teda aj modernej ženy. Ako teda svojimi financiami hospodári žena 21. storočia?

1. Financie má na vlastnom účte a pozná jeho výhody

Otvoriť si účet v banke je jeden z najefektívnejších spôsobov, akým môžete spravovať svoje financie. Aby vám účet slúžil a bol pre vás naozaj UŽITOČNÝM, musíte vedieť, aké výhody vám ponúka. Pri rozhodovaní si všímajte výšku poplatku za vedenie, možnosť poistenia či ľahký prístup k informáciám cez mobilné aplikácie.

2. Má pod kontrolou svoje príjmy a výdavky

Ďalším krokom k finančnej nezávislosti je vedieť, kam vaše peniaze  „putujú“ každý mesiac. Nájom, faktúry za mobil, internet, nákup potravín, nové lodičky, doprava, permanentka do fitness centra, kozmetika, večera s kamoškou. Ak poznáte svoje pravidelné príjmy a náklady, viete s nimi pracovať a korigovať ich tak, aby ste dosiahli svoje ciele. Začnite zľahka. Cestujte do práce MHD alebo vymeňte reštaurácie za vlastnú kuchyňu – poďakuje sa vám nielen rozpočet, ale aj životné prostredie.

3. Platí mobilom

Vďaka svojmu telefónu už zvládame skoro všetko – od navigácie do cieľa, objednávania jedla, komunikácie s priateľmi, počúvania nového albumu obľúbenej speváčky až po zaplatenie večere, na ktorú ste pozvali svojho partnera. Mince veru v peňaženke modernej ženy nehľadajte, používa Google Pay.

4. Zarába aj počas nákupov

Hovorí sa, že ženy dokážu všetko. Minimálne zarábať aj počas nákupov, a to dokonca vo svojich obľúbených obchodoch! Stačí si aktivovať zľavy z programu Peniaze s5, platiť kartou a potom už len zarábať na každom kroku. 

5. Vzdeláva sa

Moderná žena chce mať prehľad vo všetkých oblastiach a ani oblasť financií nie je výnimkou. Po novinky, tipy a triky, ako ušetriť či správne investovať, si pravidelne chodí na sociálne siete svojej banky.

6. Využíva mobilnú aplikáciu a Internet banking

Mať pocit kontroly nad svojimi peniazmi kedykoľvek a kdekoľvek je na nezaplatenie! Ak máte svoj mobil v ruke 24/7, Mobilná aplikácia Internet banking pre denný prehľad v ňom nesmú chýbať.

7. Myslí na budúcnosť a má finančnú rezervu

Vedeli ste, že sporiť sa dá už od 10 € mesačne? Stačí sa vzdať jedného obeda v reštaurácii či drinku v meste a peniaze šupnúť na sporiaci účet. Takto máte svoje úspory vždy poruke a neplánované výdavky vás nemajú šancu zaskočiť!

8. Vie si urobiť radosť aj bez peňazí

Zdravie si za peniaze nekúpite – a vlastne ani šťastie, radosť a bezstarostnú myseľ. Buďte finančne nezávislými, ale nie závislými od financií - veď existuje množstvo aktivít, ktoré vám vyčarujú úsmev na perách aj bez poplatku navyše :)

 

 Mdz