Ako vám pomôže refinancovanie úveru a na čo si dať pozor

O refinancovaní úveru ste už možno počuli. Viete, čo to presne znamená a ako vám dokáže pomôcť? Ak je pre vás splácanie vašej pôžičky zaťažujúce alebo nie ste spokojní s vašou súčasnou bankou, tento článok je práve pre vás.

Je viacero dôvodov, prečo sa ľudia začnú zaujímať o refinancovanie. A mohlo sa to stať aj vám. Vzali ste si úver v banke alebo nebankovej inštitúcii a časom ste si uvedomili, že  s podmienkami danej finančnej spoločnosti nie ste spokojní. Práve v takýchto situáciách vám môže pomôcť refinancovanie.

Kedy a prečo refinancujeme?

Refinancovanie sa niekedy nazýva aj konsolidácia. Ako sme už spomenuli, hlavným dôvodom, prečo ľudia refinancujú, je možnosť získať lepšie podmienky. To znamená napríklad nižšie mesačné splátky úveru, ktorý splácajú, či možnosť splatiť pôžičku skôr. Alebo sú možno len klienti nespokojní so svojou súčasnou bankou a hľadajú inú.

Refinancovať sa dá aj iba jeden úver. Nie je podmienkou, že musíte refinancovať minimálne dva úvery či pôžičky. Ak ste nespokojní so súčasným úrokom alebo s inými podmienkami na vašom úvere alebo hypotéke, máte možnosť preniesť si váš starý úver do inej banky, ktorá vám možno ponúkne výhodnejšie podmienky.

Ak aj splácate viac úverov (z bankových aj nebankových inštitúcií), vždy môžete všetky tieto úvery zlúčiť do jedného a splácať tak iba jeden. Budete tak mať  nielen o podstatnú starosť menej, ale môže sa vám to aj finančne oplatiť. 

Refinancovanie v Poštovej banke

Forma refinancovania, ktorú nájdete v Poštovej banke, má názov Lepšia splátka. S Lepšou splátkou od Poštovej banky môžete získať úver až do výšky 30 000 eur, s ktorým môžete splatiť všetky vaše podlžnosti. Či už sú to pôžičky v iných bankách, alebo nebankových spoločnostiach.

Dôležité je len, aby ste mali aspoň jeden úver/pôžičku, boli ste občanom SR s trvalým pobytom na Slovensku, mali od 18 do 69 rokov a akceptovateľný zdroj príjmov.

Ak tieto podmienky spĺňate a vaše splátky sú pre váš rozpočet už priveľmi zaťažujúce, kontaktuje nás v Poštovej banke a spoločne sa pokúsime nájsť riešenie. Môžete tak urobiť osobne, ale aj online.