Koncom minulého roka sa v našej 365-ke diali veľké veci. Klientom ako prvá banka na Slovensku priniesla digitálnu kartu, ktorá nezaťažuje životné prostredie, a do ponuky produktov pribudol aj rozšírený Účet plus pre náročnejších klientov. Keďže v druhom štvrťroku roka 2021 preberie 365.bank pobočky Poštovej banky pod svoju značku, chceme vás informovať, čo všetko ponúka a čo všetko si odteraz môžu klienti 365.bankv mobile vyskúšať. 

Samozrejme, Poštová banka bude naďalej fungovať, ako ju poznáte, služby a požiadavky naďalej vybavíte na poštách a pracoviskách banky na vybraných poštách. Taktiež do pobočiek budete môcť chodiť aj naďalej. Vybavíte v nich všetko, na čo ste zvyknutí, okrem zriadenia nových produktov Poštovej banky. O zmenách v roku 2021 sa dočítate v tomto blogu.

 

Zoznámte sa s digitálnou kartou

 

Každý z nás preferuje iný spôsob platenia. Niekto už tradične nosí platobnú kartu v peňaženke, iný si nevie predstaviť zaplatiť za nákup inak než mobilom či smart hodinkami. A občas sa nám zíde aj stará dobrá hotovosť. Koncom roka 365-ka svojim klientom priniesla ďalší moderný spôsob platenia – digitálnu kartu.

 

Digitálna karta funguje ako bežná platobná karta s tým rozdielom, že nemá fyzickú podobu. Nedokážete ju chytiť do ruky a ani schovať do peňaženky, môžete ňou však platiť okamžite po založení účtu. Nadobudnete ju totiž aktiváciou priamo v mobilnej aplikácii, jednoducho a pohodlne, stačí pár pohnutí prstom. Žiadne čakanie na pána poštára s obálkou, žiadne čakanie na prvú platbu.

Ďalšou výhodou je, že ju nedokážete stratiť. Nosíte ju bezpečne uloženú v svojej mobilnej aplikácii. Tu je chránená pred zlodejmi aj nepozornosťou. V mobilnej aplikácii vidíte jej číslo a sami si v nej nastavíte limity platieb či PIN kód, presne ako ste zvyknutí na klasickej karte. Samozrejme, bez poplatkov.

 

Nová 365 digitálna karta je tiež najekologickejšou kartou dneška. Keďže nemá fyzickú podobu, v našom fyzickom svete je o jeden plastový kúsok menej. Keďže vám ju nedoručuje pošta, uhlíková stopa, ktorú by spôsobili doprava či použitý papier, v podstate vôbec neexistuje. Veríme, že vás zaujal aj jej nevšedný farebný dizajn. Vznikol z „úlomkov“ starších kariet 365-ky, ktoré sa zrecyklovali a  nanovo pospájali. Takto sa ušetrila aj uhlíková stopa, ktorú spôsobuje emailová komunikácia medzi bankou a kreatívnou agentúrou. 365-ka má totiž udržateľnosť v DNA, o životné prostredie sa pravidelne stará a vďaka zaujímavým projektom či osvete vedie k eko životnému štýlu aj svojich klientov.

 

Za posledný rok sme si asi viacerí obľúbili pohodlné nakupovanie na internete, vďaka ktorému môžeme bezpečne nakúpiť, čo potrebujeme bez toho, že by sme vôbec vyšli z domu. Po každom online nákupe môžu teraz klienti 365-ky svoju digitálnu kartu prevydať. Stačí pár klikov v mobilnej aplikácii a máte k dispozícii novú digitálnu kartu s novým číslom. Nemusíte sa obávať, že by ju niekto zneužil. Prevydanie digitálnej karty je vždy zadarmo a trvá len niekoľko sekúnd. Digitálnu kartu si klienti môžu dokonca pridať aj do e-peňaženiek a využiť tak smart platby.

 

Nový typ účtu pre tých, ktorí chcú viac

 

365.bank priniesla rozšírený typ účtu: Účet plus pre náročnejších klientov. Za poplatok 5 eur mesačne môžu klienti využiť možnosť disponenta k účtu, ako aj 4 výbery hotovosti z bankomatov iných bánk (doma aj v zahraničí) v rámci balíka. Tušili ste, že klienti majú možnosť vrátenia poplatku za účet v prípade, ak žiadnu z rozšírených služieb v daný mesiac nevyužijú? Tzv. transparentný poplatok poskytujeme klientom ako prvá banka na trhu. Samozrejme, je len na klientovi, pre ktorý typ účtu sa rozhodne. Zmeniť si ho totiž vie sám, pár kliknutiami v mobilnej aplikácii. Účet plus si klienti môžu vyskúšať na jeden mesiac zadarmo, pričom obľúbený Účet zadarmo majú stále k dispozícii.

 

Nastavenie PIN kódu majú v rukách klienti

 

A to doslova. Kým vo väčšine bánk čakáte na doručenie PIN kódu ku svojej karte poštou, klienti 365 si ho odteraz vedia nastaviť či zmeniť sami. Priamo v mobilnej aplikácii. Okrem toho, že sa takto dajú ušetriť papier a čas, zmena nastavení k platobnej karte priamo v mobile je oveľa pohodlnejšia a rýchlejšia. Za prevydanie PIN kódu si banka neúčtuje žiaden poplatok.

Veríme, že vás novinky našej 365.bank zaujali a  radi by ste si ich  vyskúšali aj vy!