Blog o kurióznych svadobných situáciách a ešte kurióznejších rozpočtoch

Svadba je bezpochyby zážitok, ktorý si chceme pamätať navždy. Niektoré svadby sú dokonca také bláznivé, že sa na nečakaných udalostiach bavia nielen snúbenci, ale aj hostia. V tomto blogu sme sa na svadobné trapasy a kuriozity pýtali svadobnej agentky Veroniky Cingelovej.

  • 05.06.2019
  • Blog
  • -
  • 2 min čítania

Ako prezit kuriozne svadobne situacie

Veronikinými rukami prechádzajú tie väčšie, ba až pompézne svadby. Romantické predstavy o svadobnej hostine, ktoré začínajú vznikať už v detstve a v čase dospievania, nás, zdá sa, neopúšťajú ani vo vyššom veku. „Nevesty sa najväčšmi odviažu pri výzdobe, dekoráciách a kvetoch. Najväčšiu časť rozpočtu však určite predstavuje hostina – jedlo, pitie, prípadne ubytovanie. Samotný sobáš je zadarmo, ak sa občania Slovenska berú na úrade, v úradných hodinách a na mieste na tom určenom. Pri cirkevnom sobáši je to po novom 10 eur. Organizovali sme však aj svadbu, ktorá stála 32 000 eur, a to si snúbenci veľa vecí riešili vo vlastnej réžii, takže niečo ušetrili :) ,“ prezrádza Veronika.

Alergia na látku

Počas svojej praxe sa už stretla s kadejakými požiadavkami, ale za najbizarnejšiu považuje zadanie odstrániť všetky látky z miestnosti. Obrusy na stoloch boli asi jediné, čo mohlo ostať, ale závesy, záclony, návleky na stoličky... každá látka z miestnosti musela ísť preč,“ spomína Veronika.

Svadobná MHD

Do pamäte sa jej však zapísali aj iné zábavné, krásne či netradičné situácie zo svadieb. Napríklad MHD plná svadobčanov so živou hudbou, hotový párty bus. Nálada sa zlepšovala aj ľuďom čakajúcim na zastávkach, okolo ktorých prefrčali. ,Štikali´ sa aj špeciálne MHD svadobné lístky. Kto ho nemal, revízor mu udelil „tekutý trest“.

Nevesta bez šiat

„Nezabudnuteľná pre mňa bola aj nevesta, ktorá si s družičkami pripravila tanec pre ženícha,  a potom si  už behala len v balerínkach, džínsoch, v tričku a krásne, drahé svadobné šaty od renomovaného zahraničného dizajnéra ostali na vešiaku až do rána. Keby ste prišli na túto svadbu okolo deviatej večer, nevestu v bielom by ste už márne hľadali J,“ dodáva svadobná agentka.

Unesený turista

Niekedy sa stáva, že napríklad pri Dóme sv. Martina v Bratislave mladomanželom gratulujú aj turisti. Problém je v tom, že keď sú štýlovo ,nahodení´, ľahko zapadnú medzi svadobčanov. Veronika ako koordinátorka svadby tak pri hosťoch, ktorých vidí prvýkrát v živote, nemá šancu rozlíšiť, kto patrí k pozvaným svadobčanom a kto nie. Potom sa stáva, že na hostinu z nevedomosti privezie aj družných turistov, lebo ujo Fero sa s nimi pri kostole v  meste vítal, akoby boli starí známi. Keď sa potom všetci usádzajú k stolu, neraz sa jej oslobodený náhodný gratulant pýta, ako sa dostane naspäť do mesta :)

 

Je ľahšie upratať rozpočet či emócie?

Iste, so svadbou sú spojené nielen zábavné chvíle, ale aj starosti s organizáciou a  financovaním celej parády. „Peniaze sú však väčšinou menší problém ako „SVOKRA“, v preklade povedané, emócie. Moje skúsenosti potvrdzujú, že upratať svadobný rozpočet je omnoho jednoduchšie ako upratať emóciami nabitý svadobný pár. A aby som to ujasnila, nejde vôbec o svokru, ale skôr o to, že niekedy triezvy pohľad na vec ustupuje emóciám. Ak nám náhodou nevychádza rozpočet na tie veľké kytice na stoly, ako sme si vysnívali, alebo priestor, v ktorom chceme mať svadbu, v našom termíne nie je voľný, prípadne prevádzka nemá kapacitu na náš počet hostí, vstúpia do rozhodovania emócie, a tie urobia najväčší zásah do príprav, všetko skomplikujú a zamotajú. Najdôležitejšia je preto vždy komunikácia a riešenie vecí s chladnou hlavou,“ radí Veronika Cingelová.

Upratanie emócií necháme na odborníkov, radi vám však pomôžeme so svadobným rozpočtom. Ak túžite po veľkej svadbe, ale počas plánovania vás prekvapili ceny jednotlivých položiek, nemusíte sa vzdávať svojho sna. Zvoľte si rozumné riešenie, dohodnite si konzultáciu na jednej z našich pobočiek a pomôžeme vám vybrať pôžičku, ktorá je pre vás najvhodnejšia. Napríklad tá bez úroku.