Bratislavská mestská karta zjednoduší život každého Bratislavčana

Ak žijete v Bratislave, je dosť možné, že ste sa už stretli s reklamami na Bratislavskú mestskú kartu. Vidieť ste ju mohli v električke, na ulici a aj v rukách vašich susedov. Teraz vám ju v skratke predstavíme aj my.

Bratislava

Bratislavská mestská karta je vlastne multifunkčná platobná karta, ktorá dokáže výrazne zjednodušiť život každého obyvateľa nášho hlavného mesta. Určená je pre každú osobu staršiu ako 6 rokov, ktorá má trvalý pobyt v Bratislave. Na čo všetko vlastne môžete Bratislavskú mestskú kartu použiť?

S Bratislavskou mestskou kartou môžete:

  • platiť za tovary a služby u obchodníkov
  • platiť bezhotovostne (do výšky 20 eur bez zadania PIN čísla či podpisu iba jednoduchým priložením k terminálu),
  • využívať všetky bežné funkcie bankomatov ako s akoukoľvek inou platobnou kartou (a to nielen v prípade bankomatov v Bratislave, ale rovnako je to aj pri všetkých POŠTOMATOCH na Slovensku, ktorých je pre vás k dispozícii už viac ako 1 600),
  • nakupovať tovary a služby aj cez internet,
  • vyberať hotovosť pri nákupe u vybraných obchodníkov so službou Cashback,
  • vyberať hotovosť v pobočkách bánk a v zmenárňach označených logom Cash Advance,
  • nahradiť električenku (po aktivácii v Dopravnom podniku Bratislava, a.s.),
  • požičiavať knihy (Bratislavská mestská karta môže vo vybraných knižniciach slúžiť aj ako knižničný preukaz),
  • nahradiť papierové vstupenky (karta môže slúžiť pre vybrané podujatia aj ako nosič elektronickej vstupenky),
  • získavať rôzne zľavy a výhody.

Aké zľavy vám Bratislavská mestská karta prináša?

Multifunkčná platobná karta Bratislavčanom nielen uľahčí život, ale prináša im aj viacero výhod. Akých?

Cestujte Bratislavou ešte výhodnejšie!

Tak napríklad s Bratislavskou mestskou kartou v ruke získate 10 % zľavu na neprenosný predplatný cestovný lístok, teda električenku Dopravného podniku Bratislava. Pri bežnom 3-mesačnom predplatnom lístku na mestskú dopravu tak ušetríte 7 €, pričom táto zľava sa vzťahuje aj na už zľavnené električenky.

Kultúra cenovo ešte dostupnejšia!

Máte chuť vyraziť si do zoo? Prejsť sa po galérii či múzeu? Ísť si oddýchnuť do sauny? Alebo si ísť zaplávať na plaváreň Pasienky? S Bratislavskou mestskou kartou budete mať vstup o 20 % lacnejší. Rovnako tak aj na športoviskách STaRZ či letných kúpaliskách.

O ďalších zľavách a výhodách, ktoré vám karta poskytuje, sa dozviete tu.

A kde Bratislavskú mestskú kartu získate?

V Poštovej banke klient získa túto kartu v podobe medzinárodnej platobnej karty Maestro v 2 variantoch. Buď ako debetnú kartu vydanú k účtu v eurách alebo v cudzej mene, alebo ako predplatenú kartu.

V prípade predplatenej karty si nemusíte v Poštovej banke otvárať osobný účet. Karta sa dobíja prevodom z účtu z ktorejkoľvek inej banky alebo tiež vkladom v hotovosti na obchodnom mieste Poštovej banky.

Je to jednoduché a výhodné. Ste hrdým Bratislavčanom? Potom si nenechajte ujsť všetky výhody, ktoré vám mesto a Bratislavská mestská karta ponúkajú. Spoznajte svoje rodné mesto ešte lepšie.