Byť seniorom v Poštovej banke sa oplatí

Zvýhodnené podmienky vedenia účtu, SMS info zadarmo či doručovanie dôchodku  až k vám domov. Aj to sú výhody, ktoré v Poštovej banke ponúkame seniorom. Pripravili sme pre vás prehľad služieb, vďaka ktorým sa byť seniorom v Poštovej banke oplatí.

  • 21.07.2021
  • Blog
  • -
  • 5 min čítania

blog_banner

Nižšie poplatky

Poplatok za vedenie účtu je v tejto dobe súčasť sadzobníka takmer všetkých  bánk. Výnimkou nie je ani tá naša. Avšak, pokiaľ ste senior, Užitočný účet u nás máte za zvýhodnených podmienok – sumu 2 eurá mesačne. Bežná cena účtu je totiž 5 eur.

Okrem toho k účtu automaticky získate aj služby, ktoré vybavíte osobne na našich obchodných miestach za zvýhodnené poplatky. Ušetríte napríklad v prípade zadania príkazu na úhradu, zmeny trvalého príkazu či výberu hotovosti. Rozdiel medzi štandardným poplatkom a poplatkom v prípade seniorského účtu je 1 euro.

SMS a výpisy zadarmo

Aj napriek spusteniu bezplatnej služby PUSH notifikácie, ktorú sme zaviedli koncom minulého roka, a spoplatneniu služby SMS info, sme stále bankou, ktorá poskytuje službu SMS info pre seniorov bez poplatku. Okrem toho seniori nemusia platiť ani za doručovanie listových výpisov poštou na adresu, a to aj napriek tomu, že majú k dispozícii možnosť doručovania výpisov elektronicky na e-mail.

Doručovanie dôchodku domov

Jednou z najväčších výhod, pre ktoré sa seniorom oplatí byť v našej banke, je doručovanie dôchodku domov. Ide o  službu, keď dôchodca na svoj účet dostáva od štátu dôchodok a poštový doručovateľ mu ho doručí v hotovosti až domov. Nepotrebuje tak po dôchodok nikam chodiť.

V prípade, že dôchodca nie je zastihnutý doma, peniaze sa mu automaticky pripisujú na účet, odkiaľ si ich môže kedykoľvek vybrať cez bankomat, Poštomat alebo štandardný výber hotovosti. V tomto prípade môže dôchodok okrem majiteľa účtu prevziať aj disponent na účte.

Mobilná aplikácia a Internet banking

Aj keď v mnohých prípadoch môžu byť technológie skôr strašiakom, v našej banke to tak nemusí byť. Mobilná aplikácia aj Internet banking Poštovej banky majú základné funkcie, sú prehľadné, ľahko ovládateľné, a preto by ich používanie mal zvládnuť naozaj každý. Navyše, Mobilnú aplikáciu či Internet banking nemeníme a snažíme sa ich funkcie vylepšovať, ale bez výraznejších užívateľských zmien.