Čo je CVC kód a kde sa na karte nachádza?

Na platobnej karte máme napísaných niekoľko dôležitých informácií, ktoré by ste mali poznať.  Medzi nimi je aj  CVC kód. Nie ste si istí, čo to vlastne je? Prezradíme vám to v našom článku.

Platobna Karta

Card Verification Code alebo v skratke CVC kód slúži na autentifikáciu držiteľa a platobnej karty pri platbách bez prítomnosti karty, hlavne pri platbách  u internetových obchodníkov. Kartové spoločnosti tento kód nazývajú rôzne (CVC, CVV, CID).

Kde sa nachádza CVC kód a kedy ho využijete?

CVC kód nájdete na zadnej strane karty napravo od vášho podpisového vzoru. Keď platíte kartou cez internet, potrebujete zadať údaje ako:

  • číslo karty (16-miestne číslo na prednej strane karty),
  • dátum platnosti karty (nachádza sa na prednej strane pod číslom karty),
  • CVC kód (3-miestne číslo na zadnej strane karty).

Takže CVC kód je dôležitý a pri platbách na internete sa bez neho nezaobídete. Nemýľte si ho s vaším PIN kódom, ten pri platbe kartou na internete nikdy nikam nezadávate.

Platobná karta v Poštovej banke

Aj my sa staráme o bezpečnosť vašich peňazí a pripravili sme pre vás aj zoznam zásad bezpečného používania platobnej karty. Nájdete v ňom užitočné rady, ktoré vám pomôžu mať svoje peniaze pod kontrolou. U nás získate karty Maestro, alebo Mastercard, ktoré majú bezkontaktnú funkciu, takže pri nákupoch do 20 € nemusíte zadávať PIN kód. Platiť ňou môžete všade a vyberať peniaze môžete z našich POŠTOMATOV, ktorých je na Slovensku viac ako 1 600.