Chcete mať prehľad o všetkých obratoch na svojom účte, no nechcete platiť za SMS? Žiadny problém. Stačí si zrušiť službu SMS a prejsť na bezplatné PUSH notifikácie. PUSH notifikácie vás rovnako ako SMS-ky upozornia na všetky pohyby na vašom účte a navyše vám zabezpečia prehľad aj o pohyboch na termínovanom vklade či sporení.

 

Čo potrebujete, ak chcete dostávať bezplatné PUSH notifikácie?

 

Ak sa rozhodnete, že chcete prejsť na PUSH notifikácie, potrebujete:

  1. Internet banking
  2. Smartfón s pripojením na internet
  3. Aktivovanú Mobilnú aplikáciu Poštovej banky

 

Nemáte zriadený Internet banking či Mobilnú aplikáciu?

 

Navštívte ktorúkoľvek pobočku, kde vám naši kolegovia zriadia prístup na Internet banking, aby ste mohli dostávať PUSH notifikácie. Rovnako vám v prípade potreby pomôžu s inštaláciou Mobilnej aplikácie do vášho mobilu či s vypnutím služby SMS info.

Pozrite si návod, s ktorým si aj sami zvládnete jednoducho nainštalovať a aktivovať Mobilnú aplikáciu Poštovej banky.

Aby ste PUSH notifikácie mohli využívať, nie je potrebné žiadať o ich aktiváciu. Po nainštalovaní Mobilnej aplikácie a pripojení na internet vám začnú chodiť automaticky.

 

Nechcete platiť za SMS? Nezabudnite si ich vypnúť.  

 

Ak vám začnú chodiť PUSH notifikácie v Mobilnej aplikácii, neznamená to, že sa vám automaticky vypnú aj SMS. Tieto dve služby fungujú nezávisle od seba.

Preto je potrebné požiadať o vypnutie služby SMS (iba majiteľ účtu) buď na obchodnom mieste, telefonicky cez Infolinku s Hlasovou biometriou alebo priamo v Internet bankingu.

 

PUSH notifikácie – ako fungujú?

PUSH notifikácia vám príde po každej prijatej či odoslanej platbe na vašom účte. Zobrazí sa vám ako upozornenie v hornej časti displeja. Na jej prečítanie potrebujete prstom rozrollovať celú správu a po kliknutí na ňu sa dostanete priamo do Mobilnej aplikácie. Podmienkou využívania PUSH notifikácií je okrem Mobilnej aplikácie aj internetové pripojenie v mobile – či už formou mobilných dát alebo Wi-Fi. Ak nie ste pripojený na internet, všetky PUSH notifikácie vám prídu až po opätovnom pripojení.

Viac užitočných informácií o PUSH notifikáciách nájdete v našom Sprievodcovi.