Šetrenie je hlavnou témou posledných mesiacov a s prichádzajúcim chladnejším počasím sa skloňuje ešte viac. Tipov, ako v domácnosti na jednotlivých výdavkoch ušetriť, je mnoho, no čo s nevyhnutnými výdavkami, ako sú napríklad mesačné splátky na úveroch, ktoré je potrebné platiť každý mesiac? Dá sa ušetriť aj na nich? Prečítajte si, ako môžete jednoducho preniesť svoje nevýhodné úvery do Poštovej banky, spojiť ich do jednej splátky a vďaka tomu ušetriť aj desiatky eur mesačne.

 

Podmienky úverov a pôžičiek, ako aj situácia, v ktorej ste o ne požiadali, sa časom menia. Pred pár mesiacmi ste si možno ešte so splácaním viacerých úverov alebo vyššou mesačnou splátkou poradili bez toho, aby bol váš rodinný rozpočet vyťažený na maximum. Avšak vyššie ceny potravín, pohonných hmôt či energií načreli hlbšie do vrecka každému z nás. Okrem šetrenia v týchto oblastiach je ten správny čas urobiť si revíziu aj vo svojich financiách a zistiť, kde sa dajú mesačné náklady rozumne znížiť. Jednou z oblastí sú práve úvery a pôžičky, ktoré sa mohli stať v tejto situácii pre vás nevýhodnými. Zvyčajne ide o vysokú úrokovú sadzbu = veľké preplatenie, vysoké mesačné splátky alebo príliš dlhú dobu splácania úveru. Ak máte bankové či nebankové úvery vrátane splátkového predaja, kreditných kariet a debetov na osobnom účte a ich podmienky vám už z akéhokoľvek dôvodu v súčasnosti nevyhovujú, Poštová banka vám prináša možnosť ich prenesenia, čím môžete mesačne ušetriť.  

Svoju komplikovanú úverovú situáciu môžete vyriešiť jednoduchým refinancovaním úverov – vyplatíte všetky staré pôžičky a nahradíte ich jedným výhodnejším úverom, ktorý splácate v rovnakej výške po celú dobu splatnosti.

Čo znamená prenesenie úveru do Poštovej banky?

Prenesením úveru načerpáte nový úver, ktorý celý, alebo aspoň jeho časť, použijete na vyplatenie svojho pôvodného úveru. V prípade, že máte úverov/pôžičiek viacero, všetky tieto úvery môžete zlúčiť do jedného a splácať tak iba jeden úver.

Spojenie viacerých úverov a pôžičiek do jednej splátky prináša niekoľko významných pozitív:

  • splácate iba jeden úver namiesto viacerých,
  • máte lepší prehľad o svojich financiách – jedna splátka a jeden termín splatnosti,
  • máte nižšie mesačné splátky, s ktorými ušetríte nemalú sumu,
  • dostanete možnosť získať nižšiu úrokovú sadzbu už od 5,5 % ročne aušetriť na poplatkoch, ktoré sú naviazané na vaše súčasné úvery.

Na čo môžete peniaze použiť?

Záleží na tom, či pri prenesení úveru k nám čerpáte aj peniaze navyše alebo nie. S Lepšou splátkou môžete vyplatiť bankové a nebankové úvery vrátane splátkového predaja tovarov, kreditných kariet a debetov na osobnom účte. A v prípade potreby si môžete konečnú sumu úveru aj navýšiť, a to až do výšky 40 000 eur.

Ako si viem preniesť pôžičku do Poštovej banky?

Ponúkame vám hneď niekoľko možností.

  • Šetrite svoj čas a požiadajte o prenesenie úveru cez Infolinku na 0850 00 6500

Pracovník kontaktného centra počas telefonátu s vami vyplní žiadosť o úver a vyberie to najvýhodnejšie riešenie pre vás. V prípade, že od vás budeme potrebovať doložiť doklady, budeme vás kontaktovať. Jednoducho ich potom pošlete cez e-mail.

  • Využite pohodlné online vybavenie cez váš Internet banking

Ak ste už naším klientom, tak požiadať o prenesenie úveru k nám môžete pohodlne aj cez váš Internet banking. Na vyplnenie žiadosti vám stačí iba váš občiansky preukaz. Prečítajte si viac o tom, ako požiadať o refinancovanie úveru cez Internet banking.

  • Alebo navštívte ktorékoľvek naše pracovisko banky na pošte

Ak uprednostňujete osobné stretnutie, môžete využiť aj možnosť prednostného vybavenia. Stačí si rezervovať termín cez tento formulár.

 

Tešíme sa na vás.