Do #Trashtag challenge sa zapájajú už aj slovenské firmy

Na životnom prostredí bez odpadu by malo záležať každému z nás. Do „upratovania“ ulíc a parkov sme sa v rámci #Trashtag challenge zapojili aj my - zamestnanci Poštovej banky a k vyčisteniu okolia sme rovno vyzvali aj známe reklamné agentúry!

Je až tragické, koľko odpadu dokážeme ročne vyprodukovať, a ešte tragickejšie, kde všade tento odpad skončí. V mnohých prípadoch sú to práve nelegálne skládky, mestské parky či verejné priestranstvá. O smutnom stave nášho životného prostredia sa v posledných dňoch opäť začalo hovoriť aj vďaka virálnej #Trashtag challenge. Jej cieľom motivovať a zároveň vyzvať všetkých ľudí k vyčisteniu planéty Zem. Stačí vám len pár minút času, gumené rukavice, vrece a smartfón, ktorým zachytíte proces upratovania verejného parku či lesa. Posledný krok je najpríjemnejší, a z hľadiska šírenia výzvy aj najdôležitejší. Fotku z "upratovania" zazdieľate na svojich sociálnych sieťach a verejne vyzvete ďalších známych k „uprataniu“ ďalšieho kúsku našej planéty. Tí zas vyzvú ďalších známych a spoločne sa nám podarí vo veľkom zbaviť odpadkov.  

Do #Trashtag challenge zapojil už skoro celý svet. Výnimkou nie sú ani veľké slovenské firmy a my v Poštovej banke patríme medzi ne. Netradičný zeambuilding, ktorý spojil príjemné s užitočným, zorganizovali samotní zamestnanci a zúčastniť sa mohol ktokoľvek, komu sa nelenilo obuť tenisky, chopiť sa vreca a vyčistiť park v okolí Apoštolského kostolíka do posledného plastu. Len na tomto malom úseku sa tímu Poštovej banky podarilo naplniť odpadom až 8 vriec. Možno aj to ich motivovalo k tomu, aby sa podobné teambuildingy zamerané na čistenie životného prostredia konali pravidelne, a dokonca sa nebáli vyzvať aj ďalšie známe firmy, akými sú známe reklamné agentúry Wiktor Leo Burnett a Socialists a mediálna agentúra Media and Digital Services.

Trashtag Pabk

V budovaní čistejšieho a udržateľnejšieho sveta chceme pokračovať rôznymi aktivitami aj naďalej. Sľubujeme, že o všetkom sa dozviete práve z nášho blogu :) Zapojte sa do výzvy aj vy a dokážte, že na vám záleží na čistom životnom prostredí a budúcnosti našej planéty.