Dobro sa nosí v šatníku aj kuchyni

Jesenný splín nás od konania dobrých aktivít neodradil, práve naopak. Spoločne sa nám podarilo zorganizovať až tri eko aktivity – zbierku šatstva pre Zariadenie sociálnych služieb ROSA, prvý SWAP oblečenia na našej centrále a otvorenie komunitnej špajze. Nie nadarmo sa hovorí, že keď vás práca baví, ide to ako po masle. Okrem toho nás však motivovalo aj ocenenie HR inšpirácia, ktoré nám udelila odborná porota za zrušenie dress code. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

  • 21.10.2019
  • Blog
  • -
  • 3 min čítania

Získali sme ďalšie ocenenie za zrušenie dress code

Začiatkom októbra prebehlo udeľovanie ceny #HRinšpirácia v rámci TREND Konferencie – HR manažment 2019, ktorú vyhralo zrušenie dress code na našom ústredí. Hurá!

Celkovo sa do súťaže prihlásilo 13 inovatívnych projektov z rôznych spoločností a o udeľovaní CEOs rozhodovala odborná porota v zložení Tatiana Ondrejková (Pelikán), Barbora Paulovič Deckerová (IBM), Marek Kiš-Bandi (Hilti) a Tatiana Orglerová (Knauf Insulation). Ocenenie #HRinšpirácia má slúžiť ako motivácia pre zamestnancov nebáť sa prísť s novými nápadmi a presadiť sa, presne tak ako to bolo v prípade nášho projektu.

Máme za sebou prvý SWAP oblečenia

Od témy oblečenia ešte neodchádzame. V banke máme za sebou prvý SWAP oblečenia. V jeden jesenný piatok sa v našej klubovni „swapovali“ kúsky kolegov, ktoré sme počas celého týždňa zbierali spolu s oblečením pre ZSS Rosa. Naši kolegovia do SWAP-u priniesli až 70 kúskov, takže bolo z čoho vyberať. Približne polovica z nich si vďaka výmene našla nový domov.

Čoje vlastne SWAP? Ide o výmenu jednej veci za inú. V našom prípade ide o SWAP oblečenia, čopovažujeme za alternatívny a zároveň ekologický spôsob „nakupovania“, ktorý je presným opakom fast fashion reťazcov.

So SWAP-mi sa môžete stretnúť nielen u nás v banke, ale aj v rámci iných podujatí v rôznych kútoch Slovenska. Napríklad v Bratislave sa ich pravidelne koná hneď niekoľko.

Komunitná špajza na centrále? Áno!

Keďže sa medzi vyznávačov slow food hnutia radíme aj my v Poštovej banke,  rozhodli sme sa pre vznik komunitnej špajzy, do ktorej môžu naši kolegovia na centrále prispievať potravinami, ktoré už nechcú alebo nestihnú spotrebovať. Okrem toho v nej nájdu to, na čo majú chuť, alebo to, čo im práve v domácnosti chýba. Naša komunitná špajza bojuje proti zbytočnému vyhadzovaniu potravín, rozvíja pocit spolupatričnosti a komunity. My už teraz pracujeme na ďalších dobrých projektoch.

Poznáte slow food?  Tento koncept sa zaoberá potravinami, ktoré sú lokálne, sezónnenespracované. Hlása udržateľné pestovanie či produkciu a kladie dôraz na kvalitu a tradície.  Naopak, bojuje proti stravovaniu vo fast food. Okrem toho v ľuďoch zvyšuje záujem a zvedavosť, odkiaľ jedlo, ktoré nakupujeme a jeme, pochádza a aký má jeho konzumácia vplyv na životné prostredie, naše zdravie a svet okolo nás.

V skratke – slow food je o ľuďoch, ktorí majú radosť z DOBRÉHO jedla a cítia zodpovednosť za miestne komunity aj životné prostredie.

Tip: Je jeseň! Dni sú kratšie, chladnejšie, a možno aj preto trávime viac času doma. Využime ho rozumne a pripravme si chutné obedy či dezerty pre kolegyne a kolegov z jesenných lokálnych a sezónnych potravín. Ktoré to sú? Jablká, slivky, tekvica, kyslá kapusta, ružičkový kel, hrušky, paradajky, papriky, orechy. Tieto potraviny sú v tomto období nielen chutnejšie, ale aj šetrnejšie k vašej peňaženke a uhlíkovej stope :)

Špajzka