SMS info o pohyboch na účte predstavovať nemusíme. Mať prehľad o svojom účte je pre mnoho ľudí samozrejmosťou. Tento rok vám však prinesieme nový spôsob, vďaka ktorému bude váš prehľad o platbách ešte efektívnejší a bezpečnejší – vďaka PUSH notifikáciám. Ak si kladiete otázku prečo vymeniť SMS-ky za PUSH notifikácie, ste na správnom mieste. Tieto dve služby sme porovnali za vás.

 

PUSH notifikácia vs. SMS info

 

PUSH notifikácia je jednoduchá a bezplatná náhrada služby SMS info, vďaka ktorej cez našu Mobilnú aplikáciu získate do svojho smartfónu informáciu o stave peňazí na svojom účte. Zobrazí sa vám ako upozornenie v hornej časti displeja. Na jej prečítanie potrebujete prstom rozrollovať celú správu a po jej kliknutí sa dostanete priamo do Mobilnej aplikácie. Vďaka PUSH notifikácií vás môžeme bezplatne informovať o prijatej či odoslanej platbe na vašom účte. PUSH notifikácia nie je viazaná na vaše telefónne číslo, ale na mobilný telefón a Mobilnú aplikáciu.

SMS správy vám dnes chodia najmä pri všetkých platbách a s Užitočným účtom vás nestoja nič navyše. Prečo by ste teda mali využívať práve PUSH notifikácie? Dôvodov, prečo si formu notifikácie zmeniť je niekoľko.

 

Bezpečnosť

 

Narozdiel od služby SMS info, aplikácia zobrazuje na displeji vášho mobilu alebo tabletu informáciu o stave na účte, ktorá sa po prečítaní automaticky zmaže, a tak sa okrem vás nedostane k tejto informácií žiadna iná osoba. Povedzme si pravdu, veď koľkí z nás pri výmene mobilného telefónu zabudli vymazať staré SMS správy a nevedomky tak zdieľali informáciu o pohyboch na svojom účte niekomu inému?

 

Informácie o platbe

 

Vďaka PUSH notifikáciám sa viete prekliknúť priamo do detailu pohybu v Mobilnej aplikácií a skontrolovať tak informácie k platbe. Pohyby na účte si tak rýchlejšie dokážete priradiť k skutočným výdavkom. Nemusíte tak loviť v starých správach alebo v pamäti, za čo ste daný výdavok minuli.

Cena a výška platby

 

PUSH notifikácie sú bezplatné pre každého - majiteľa účtu aj disponentov. Navyše notifikácia vám príde vždy bez ohľadu na výšku platby. Získate tak prehľad o každej prijatej či odoslanej platbe na vašom  účte – či už zaplatíte 3 € alebo 84 €. Služba SMS info vám zaručí informáciu pri všetkých platbách a k Užitočnému účtu sú bez poplatku.

 

Aj so službou Nerušiť

 

Ak nechcete, aby vám PUSH notifikácie chodili napr. v noci, budete si vedieť v Mobilnej aplikácii nastaviť čas, kedy vám ich nebudeme posielať, alebo si len jednoducho vypnete internet v mobile. Po vypnutí služby nerušiť alebo po zapnutí internetu v mobile vám budú PUSH notifikácie doručené.

 

Pripojenie na internet

 

Podmienkou pre využívanie PUSH notifikácii je okrem Mobilnej aplikácie aj aktívne internetové pripojenie - či už formou dát v mobile alebo Wi-Fi. Z bezpečnostných dôvodov vám určite neodporúčame používať Mobilnú aplikáciu na verejnej alebo neznámej Wi-Fi.

 

ZHRNUTIE:

 

PUSH NOTIFIKÁCIA

SMS INFO

cena za službu (podľa cenníka Poštovej banky)

bezplatne

1 EUR (bezplatne k Užitočnému účtu)

Internet v mobile

zariadenie musí mať aktívne mobilné dáta alebo pripojenie na Wi-Fi

nie je potrebné používanie mobilných dát ani Wi-Fi

nastavenie zasielania správ

Automatické, ak máte nainštalovanú Mobilnú aplikáciu

cez Internet bankingu alebo osobne v pobočke

zobrazenie správ

na všetkých zariadeniach s aktivovanou Mobilnou aplikáciou

na konkrétnom telefónnom čísle

doba zobrazenia správ

jednorazové prečítanie

všetky správy sa uchovávajú v zozname doručených SMS správ

 

Presvedčili sme vás? Sledujte našu komunikáciu a buďte medzi prvými, ktorý túto novinku vyskúšajú hneď ako ju tento rok spustíme.