V priebehu necelého pol roka sa nám podarilo vymeniť až 40 % našich bankomatov za nové. Vaša spätná väzba je pre nás dôležitá, a aj veľká modernizácia bankomatovej siete je jednou z aktivít, ktorá sa udiala na základe vašich podnetov. Ďakujeme! Teraz môžete využívať služby bankomatov ešte pohodlnejšie aj vďaka možnosti vyberať hotovosť bezkontaktne."Spolužitie“ s bankou  bude pre vás ešte príjemnejšie. Tak čo, už pátrate, kde sa nachádza váš najbližší bankomat? 😉

Ako si vybrať hotovosť z bankomatu bezkontaktne?

 

Technológiu bezkontaktného výberu hotovosti či overenia stavu zostatku na účte môžete využiť už aj v ktoromkoľvek z našich 187 bankomatov. Vďaka tejto novinke sa tak k vašim financiám dostanete ešte rýchlejšiepohodlnejšie a bezpečnejšie.

Ako na to? Stačí, ak priložíte platobnú kartu k čítačke na bankomate a zadáte PIN ku karte. Výhodou je, že môžete namiesto karty môžete použiť aj smartfón alebo smart hodinky vďaka využitiu služieb Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay či Fitbit Pay. 

Bezkontaktné výbery z našej bankomatovej siete je možné vykonať akoukoľvek kartou Mastercard alebo VISA. Môžu si ho to teda vyskúšať aj vaši známi, ktorí nepatria medzi našich klientov.

 

Akými zmenami prešla naša bankomatová sieť?

 

Nové bankomaty sú vybavené dotykovými obrazovkami. V čase, keď takmer každý z nás používa nejaké zariadenie s dotykovou obrazovkou, smartfón, tablet a podobe, veríme, že to bude príjemná zmena pre všetkých našich klientov. Okrem toho majú naše interiérové bankomaty väčšie obrazovky, čo zrejme ocenia naši skôr narodení klienti. S týmto typom bankomatov sa môžete stretnúť prevažne v obchodných centrách.

 

Nový systém spoznajú klienti podľa nového, príťažlivého dizajnu. Okrem toho sme zaviedli milé drobnosti, ktoré by vás mohli potešiť:

 

  1. Pri prvom použití karty v bankomate s novým systémom si klient po vložení karty zvolí jazyk tak ako doteraz. Pri následnom použití karty na ktoromkoľvek bankomate s novým systémom si už bankomat „pamätá“ zvolený jazyk, a preto sa naň nepýta.
  2. V časti výber sú, tak ako doteraz, aj preddefinované sumy pre výber hotovosti. Nový systém si pamätá výšku poslednej transakcie a ak bola iná ako predefinované, bude zobrazená na prvej pozícii. Ak si teda klient najradšej vyberá napr. 30 €, uvidí túto sumu medzi predefinovanými na prvom mieste a nemusí ju zadávať manuálne.
  3. S  uvedenými zmenami súvisí aj nová funkcia NASTAVENIA v hlavnom menu, kde si klient môže priamo prednastaviť  jazyk alebo obľúbenú sumu výberu.

 

Veríme, že všetky tieto novinky zjednodušia a spríjemnia našim klientom čas strávený pri bankomate 😊

Výbery v našich bankomatoch sú pre našich klientov samozrejme bezplatné. Navyše majú možnosť raz mesačne si vybrať hotovosť z bankomatu inej banky tiež úplne zadarmo, čo je skvelý benefit. Vy ešte nemáte Užitočný účet?

Ak máte akékoľvek otázky či podnety na zlepšenie, radi si ich vypočujeme! Ozvite sa nám na Infolinku 0850 00 6500 alebo *6500.