Pandémia nepochybne ovplyvnila životy nás všetkých. V okamihu sme boli nútení zastaviť naše uponáhľané životy a zmeniť, v niektorých prípadoch až niekoľkoročnú rutinu, zvyky, koníčky. Zrazu sme ostali „uzamknutí“ v domácnostiach so svojimi najbližšími príbuznými, s ktorými sme doposiaľ trávili čas až v poobedných či večerných hodinách, cez  víkendy či dovolenky. Naše domácnosti sa zrazu stali nielen domovom, ale aj pracoviskom, školou, ihriskom a pod. Museli sme sa prispôsobiť novým podmienkam a situáciám, naučiť si lepšie plánovať čas – ten spoločný,  ako aj ten sám pre seba.

 

Okrem toho, že nám pandémia mnoho vzala, nepochybne nás i veľa naučila. Väčšinu z nás najviac ovplyvnila práve zmena vnímania hodnoty času. Naučili sme sa efektívne rozvrhnúť  čas pre všetkých členov domácnosti. Áno, boli sme v podstate donútení situáciou, pretože trojizbový byt sa musel premeniť na dve vyučovacie miestnosti pre deti, dve rozdielne online pracoviská, prípadne herňu pre najmenších... Náročná úloha, no opäť sme raz dokázali, že človek je tvor prispôsobivý. Naučili sme sa lepšie pracovať s online prostredím, mobil, tablet či počítač sa stali dennou rutinou. A nielen v pracovnom a vzdelávacom prostredí, ale i z pohľadu sociálneho kontaktu s najbližšími mimo domácnosti a priateľmi. 

Na jednej strane trávime v digitálnom svete omnoho viac času než kedykoľvek predtým, no na druhej nám tieto technológie svojím spôsobom šetria čas, ktorý môžeme využiť na svoje koníčky, pre rodinu, pre seba. Hobby, ktoré sa časom stali už iba povinnosťou alebo ostali v zabudnutí, sme zase povýšili na príjemne strávený čas. Obyčajná prechádza parkom či lesom, bicykel, korčule, vychádzka s domácim miláčikom, kniha či príjemný film s pukancami... Zdanlivo obyčajné koníčky sú opäť na výslní a stávajú sa dobrodružnou výpravou. Udržme si toto nadšenie a radosť z maličkostí, z času pre seba, rodinu a priateľov čo najdlhšie a spravme z toho nový zvyk.

Náš tip pre vás

Vďaka pandémii sme si viac uvedomili, že cez telefón a internet vybavíme naozaj takmer všetko a navyše pohodlne. Nemusíme tak ísť po každú maličkosť do obchodu či banky. Na rýchle a pohodlné vybavenie všetkých základných služieb cez telefón u nás slúži služba Hlasová biometria. Vďaka svojmu hlasu si viete cez telefón zmeniť limity na platobnej karte, Internet bankingu a v Mobilnej aplikácii, viete si zrušiť SMS o pohybe na účte či nastaviť, zrušiť alebo zmeniť inkaso. Jednoducho si odblokujete aj prístup do Internetbankingu či Mobilnej aplikácie. Služieb je skutočne veľa, stačí si iba vybrať.

 

Ako na to?

Ak ešte službu Hlasová biometria nemáte, stačí jedna návšteva našej pobočky, kde vám službu zriadime a zároveň nahráme aj vašu hlasovú vzorku.

Dohodnite si stretnutie v ktorejkoľvek pobočke a nečakajte v rade.