Koniec letných slnečných mesiacov a príchod  jesene znamená pre mnohých aj koniec voľnejšieho režimu a opäť kolotoč mnohých povinností. V práci sa už všetko krúti na plné obrátky, deti a vnúčatá opäť zasadli do školských lavíc a je potrebné zastrešiť a zorganizovať množstvo krúžkov, záľub i domácich úloh. V záhradách vrcholí zber úrody a začína sa prípravy záhrady na zimný spánok. Skrátka, povinností neúrekom a času málo. Preto je veľmi dôležité v dnešnej rýchlej dobe určiť si priority a rozvrhnúť čas na to naozaj dôležité a podstatné. Prinášame vám článok o tom, ako šetriť čas a vybaviť so svojou bankou, čo potrebujete aj bez návštevy obchodného miesta.

 

Službu Hlasová biometria už mnohí klienti poznajú a spokojne využívajú, no stále je aj množstvo klientov, ktorí nevedia, ako na to, majú obavy, či je bezpečná, alebo nevedia, čo všetko s ňou pohodlne iba cez telefón vybavia.

 

Hlasová biometria je služba, ktorou vás bezpečne identifikujeme prostredníctvom vášho hlasu. Hlavnou výhodou Hlasovej biometrie je to, že umožňuje vám, našim klientom, využívať bezpečne a komfortne služby na diaľku. Zároveň zjednodušuje a urýchľuje vaše overenie počas telefonátu s naším kolegom z Infolinky. Nemusíte si pamätať žiadne kódy ani heslá, váš hlas ich jednoducho nahrádza. Ako je to možné? Hlas každého z nás  je unikátny a môžeme ho prirovnať k jedinečnosti odtlačkov prstov. Práve vďaka tejto jedinečnosti a unikátnosti môžeme hlas využívať na overenie volajúcich. To znamená, že porovnávame hlas volajúceho s hlasovou vzorkou, ktorú si klient vopred nahral. Vďaka telefónu a službe Hlasová biometria tak dokážete vybaviť požadované služby bez toho, aby ste si museli pamätať akékoľvek heslo či chodiť na obchodné miesto. Pohodlne, jednoducho a bezpečne, pokojne z obývačky – alebo aj z vane :) – vybavíte všetko podstatné.

 

S Hlasovou biometriou úzko súvisí aj diskrétny údaj. Ten nám umožňuje rýchlo vás identifikovať na základe bezpečnostnej otázky alebo kódu, ktorý si zvolíte pre prípad, že nemôžeme využiť vašu hlasovú vzorku (napríklad počas choroby).

 

Ako prebieha nahrávanie hlasovej vzorky?

 

Nejde o žiaden komplikovaný proces. Nahrávanie vzorky prebieha hneď pri zriadení služby na našich pracoviskách na poštách na obchodnom mieste. Je však na vás, či využijete nahratie vzorky počas návštevy obchodného miesta, alebo, ak už máte zriadený diskrétny údaj, dodatočne z pohodlia domova. Na získanie vzorky vášho hlasu potrebujeme, aby ste nepretržite rozprávali 60 sekúnd, pričom celý telefonický rozhovor s kolegom z Infolinky trvá asi 3 minúty. Aby bol proces pre vás jednoduchší, odporúčame niekoľko tém, o ktorých nám môžete porozprávať:

 • záľuby alebo práca,
 • dovolenka, obľúbená destinácia alebo zážitok,
 • bežný deň,
 • čo vidíte okolo seba.

 

Už sme vám priblížili, čo Hlasová biometria a diskrétny údaj znamenajú, aj ako si ich zriadiť. Povedzme si, aké majú výhody a čo všetko vďaka nim viete vybaviť.

 

Vďaka Hlasovej biometrii alebo diskrétnemu údaju už cez telefón:

 

 • zmeníte svoju korešpondenčnú adresu, telefónne číslo či e-mail,
 • zmeníte limity platieb cez Internet banking a Mobilnú aplikáciu, ako aj limity na platobnej karte,
 • získate ePIN pre platby kartou na internete na e-mail,
 • zrušíte SMS o pohybe na účte,
 • nastavíte, zmeníte alebo zrušíte inkaso alebo trvalý príkaz,
 • odblokujete si Internet banking a Mobilnú aplikáciu,
 • získate informácie o zostatku na osobnom účte i úvere,
 • dokonca si viete požiadať aj o Dobrú pôžičku s naozaj výhodným úrokom.

 

Kompletný zoznam služieb, ktoré viete s Hlasovou biometriou vybaviť nájdete na našom webe.

 

Čo sa týka výhod, tou hlavnou je šetrenie času. Ako sme už v úvode naznačili, čas je dnes naozaj vzácny a platí, že „čas sú peniaze“. Vďaka Hlasovej biometrii a Infolinke dokážete ušetriť predovšetkým čas, ktorý môžete využiť napríklad pre svoju rodinu alebo záujmy. V neposlednom rade ušetríte aj náklady spojené s cestou na obchodné miesta.

 

Ďalšou výhodou je zaiste i bezpečie. Práve bezpečnosť klientov je dôvodom, prečo banky, ako aj spoločnosti z iných sektorov zavádzajú biometrické overovanie identity do svojich procesov. Rovnako je to aj v našej banke. Chceme dať našim klientom možnosť využívať služby na diaľku, čo nám biometria umožňuje robiť bezpečne a komfortne.

 

TIP: Svoj čas viete ušetriť a z pohodlia domova vybaviť množstvo požiadaviek aj cez svoj Internet banking alebo Mobilnú aplikáciu.