Dovolenková sezóna je síce v plnom prúde, no my v Poštovej banke nezaháľame ani v tomto období a tešíme sa, že vám môžeme predstaviť dve novinky. Veríme, že vás potešia a budú pre vás najmä osožné.

Od júla nájdete Google Pay už aj v Mobilnej aplikácii Poštovej banky

Smartfóny (inteligentné telefóny) sa stali bežnou súčasťou našich životov. Používame ich už takmer na všetko: telefonovanie, četovanie s rodinou a známymi, surfovanie na internete a čoraz častejšie už aj na nakupovanie v internetových obchodoch. Práve so službou Google Pay môžete nakupovať v rôznych obchodoch či aplikáciách prostredníctvom svojho mobilu či hodiniek. Stačí si pridať svoju platobnú kartu do služby Google Pay. Novinkou pre našich klientov je, že od júla 2022 si viete pridať svoju kartu do Google Pay jednoducho a rýchlo aj cez svoju Mobilnú aplikáciu Poštovej banky. S takto pridanou kartou v mobile či hodinkách viete bezpečne platiť v obchodoch i na internete, skrátka všade tam, kde je symbol bezkontaktných platieb.

 

google pay

Kartu si môžete kedykoľvek pridať cez Zoznam kariet alebo Detail karty stlačením tlačila „Pridať do Google Pay“.

 

app_image

Viac informácií k plateniu cez Goole Pay nájdete na našom webe.

 

Nová webová a prihlasovacia stránka do Internet bankingu

Od 19. júla sa tešíme z novej webovej a prihlasovacej stránky do Internet bankingu Poštovej banky. Po rokoch sme sa rozlúčili s pôvodnou webstránkou Poštovej banky a mohli sme vám priniesť novú, vylepšenú verziu. Zamerali sme sa na prehľadné usporiadanie, novší dizajn či spomínanú novú prihlasovaciu stránku do Internet bankingu. Základné informácie o novej webovej stránke nájdete aj na našom webe.

V tomto blogu sme pre vás vybrali pár cenných rád k bezpečnému prihláseniu na webovú stránku a najmä do Internet bankingu Poštovej banky.

1. Prihlasovacia stránka do Internet bankingu Poštovej banky začína vždy adresou https://moja.postovabanka.sk.

 

link

2. Nezabudnite, že vždy je nutné skontrolovať si, či je stránka zabezpečená. Znakom zabezpečeného spojenia je webová adresa začínajúca na https:// a symbol visiaceho zámku.

 

link_image

TIP:  Ak potrebujete zistiť, či je webová stránka bezpečná, môžete využiť online URL skener od VirusTotal.

  1. V prípade, že sa prihlasujete do Internet bankingu, urobte tak vždy cez oficiálnu stránku Poštovej banky a nikdy sa do svojho Internet bankingu neprihlasujte počas používania verejnej Wi-Fi siete. Do verejnej siete sa vie spolu s vami prihlásiť aj hacker a môže tak šikovne získať rôzne vaše prístupové údaje.
  2. Taktiež nikdy neklikajte v emailoch či SMS správach na linky s odkazom na Internet banking či na iné odkazy, ktoré vyzerajú podozrivo či nedôveryhodne. Takúto komunikáciu si vždy radšej overte v danej spoločnosti.

 

Veríme, že vás naša nová webová stránka osloví a nájdete v nej všetky potrebné informácie.