Za SMS nám platiť nemusíte. Ako na to?

sms budu za euro
 
 

Mať prehľad o svojom účte je nepochybne potrebné a dôležité. Veď každého z nás zaujíma, čo sa na našom účte deje. Aj preto sme koncom roka priniesli novinku vo forme PUSH notifikácií. Práve vďaka nim viete o pohyboch na svojom účte ešte viac ako pri ostatných formách notifikácií. Informujú vás totiž nielen o pohyboch na osobnom účte, ale aj o pohyboch na sporení či termínovaných vkladoch.

  • 26.01.2021
  • Blog
  • -
  • 7 min čítania

Zhrnuli sme všetky možnosti informovania o pohyboch na účte, ktoré vám ponúkame. Zvoliť si môžete formu SMS info, email notifikácií alebo PUSH notifikácie. Od 1. 4.  SMS o pohyboch na účte pre Užitočný účet Štandard a Užitočný účet Junior spoplatnené sumou 1 € mesačne. Ako si vypnem službu SMS info? Ak využívate Užitočný účet Senior, zmena sa vás nedotkne a službu SMS info môžete bezplatne využívať aj naďalej.

Nie ste senior a chcete mať informácie o pohyboch na účte naďalej BEZPLATNE?

Ak si kladiete otázku, čo máte spraviť, aby ste informácie o pohyboch na svojom účte stále dostávali a zároveň za ne neplatili, čítate ten správny článok, v ktorom sme si pre vás pripravili stručné zhrnutie všetkých potrebných informácií. Aby ste sa poplatku vyhli, potrebujete urobiť základné 2 kroky. Pri oboch krokoch vás postupne prevedieme dostupnými možnosťami, aby ste sa vedeli správne rozhodnúť. Poďme na to.

1. Krok: Aké možnosti bezplatného zasielania notifikácií môžete využiť a čo k nim potrebujete

PUSH notifikácie

PUSH notifikácia je správa, ktorá sa vám zobrazí v mobile pri každom pohybe na účte, ak ste pripojení na internet – či už máte internet v mobile alebo ste pripojení na Wi-Fi sieť. Aby sme vám PUSH notifikáciu mohli poslať, potrebujte mať aktivovanú našu Mobilnú aplikáciu.

Čo potrebujete na využívanie: smartfón, internet v mobile alebo bezpečnú Wi-Fi sieť, Mobilnú aplikáciu

Čo potrebujete vedieť:

Čo sú PUSH, ako fungujú?

Aký je rozdiel medzi PUSH a SMS? 

Ako si stiahnuť a aktivovať Mobilnú aplikáciu? 

Praktické otázky, odpovede a návody k PUSH notifikáciám nájdete v našom Sprievodcovi v časti PUSH a SMS.

Na využívanie PUSH notifikácií a aktiváciu Mobilnej aplikácie potrebujete mať zriadený Internet banking. Ak túto službu nemáte, radi vám pomôžeme osobne na našich obchodných miestach.

E-mail info

Služba e-mail info predstavuje e-mailové notifikácie pri pohybe na účte. Je bezplatná a na jej využívanie potrebujete e-mail, internet a zariadenie (počítač, mobil, tablet), kde si viete e-maily zobraziť.

E-mail notifikácie si jednoducho nastavíte na pár klikov prostredníctvom internetbankingu v časti Nastavenia.

Čo potrebujete na využívanie: e-mail, internet a zariadenie (počítač, mobil, tablet).

2.  Krok: Ak nechcete za SMS ďalší mesiac platiť, nezabudnite si ich zrušiť.

Na začiatok, ak dnes SMS o pohyboch na účte dostávate, budeme vám ich zasielať naďalej, až kým si ich sami nezrušíte. Ak teda za SMS platiť nechcete, požiadajte o ich zrušenie. Spôsob si môžete vybrať podľa toho, čo vám najviac vyhovuje – online cez Internet banking, telefonicky cez Infolinku (potrebujete mať Hlasovú biometriu alebo poznať svoj diskrétny údaj) alebo osobne v našich pobočkách.

Zrušenie SMS cez Internet banking je jednoduché a rýchle. Ak však predsa len potrebujete radu,  pozrite si návod ako na to.

Pripomíname, že o zrušenie služby môže požiadať iba majiteľ účtu, ku ktorému je služba zriadená. Ak máte na účte aj disponenta, overte si, či službu SMS info k vášmu účtu využíva. V prípade, že nechcete za SMS platiť, musíte požiadať o zrušenie aj pre disponenta.

SMS info môžete využívať aj naďalej. Kedy sa vám to oplatí?

Ak chcete mať prehľad o svojom účte a nemáme k dispozícii smartfón a pripojenie na internet, odporúčame vám, aby ste si službu SMS info ponechali aj napriek spoplatneniu. Vďaka SMS máte prehľad o tom, kedy a koľko peňazí vám na účet pribudne, ale aj o tom, čo z neho odíde. Ak nechcete využívať PUSH alebo e-mail notifikácie, ponechajte si aspoň túto formu aj pre bezpečnosť svojich peňazí.

Kedy sa vám oplatí si SMS ponechať

  • nemáte smartfón,
  • • nemáte pripojenie na internet (internet v mobile alebo bezpečnú Wi-Fi sieť),
  • • ste senior, máte u nás Užitočný účet Senior a službu SMS info máte k nemu zadarmo.

Nový Sadzobník pre fyzické osoby nájdete na https://www.postovabanka.sk/poplatky.