Aj napriek stále rastúcej digitalizácii v bankovom sektore Slováci naďalej uprednostňujú osobný kontakt na obchodnom mieste. Vyplynulo to z prieskumu našej banky, ktorý sa uskutočnil koncom septembra. Viac ako polovica opýtaných uprednostňuje návštevu obchodného miesta pred požiadaním úveru v online prostredí. Hlavným dôvodom je fakt, že osobný kontakt je pre ľudí dôležitejší a obchodné miesto im dáva väčšiu istotu. Vďaka širokej distribučnej sieti na poštách nás môžete navštíviť naozaj v každom regióne a dokážeme vám tak poradiť a poskytnúť detailnejšie informácie o našich produktoch či službách. Napríklad aj o Dobrej pôžičke a Lepšej splátke, ktoré ponúkajú ročnú úrokovú sadzbu už od 3,9 % ročne a zároveň sú teraz bez poplatku za poskytnutie.

Aby ste získali lepší prehľad o najbližšom obchodnom mieste a poskytovaných služieb, pripravili sme pre vás krátky prehľad, čo a kde vybavíte.

 

Naše obchodné miesta sú rozdelené na:

  • • pracoviská banky na poštách (viac ako 120 pôšt),
  • • priehradky Slovenskej pošty (1 400 pôšt).

Základný rozdiel medzi týmito typmi obchodných miest je predovšetkým v poskytovaných službách a produktoch. No rozlíšiť ich dokážete už aj na prvý pohľad. Viac sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

 

Na pracoviskách našej banky na pošte vybavíte všetky produkty a služby ponúkané Poštovou bankou vrátane pôžičiek, sporenia či termínovaného vkladu. Pracoviská banky na pošte nie sú súčasťou každej pošty, ale nachádzajú sa na vybraných poštách v každom regióne (viac ako 160 pôšt). Rozpoznáte ich však na prvý pohľad. Ide o špeciálne pracoviská banky v priestoroch Slovenskej pošty, ktoré sú viditeľne označené logom Poštovej banky a ochotne vás tam obslúži náš kolega z banky.

Priehradky Slovenskej pošty sú štandardným pracoviskom Slovenskej pošty (tzv. priehradka/ okienko na pošte), kde chodíte podať napr. listové zásielky, vyplatiť šek a pod. Okrem klasických poštových služieb tu vybavíte aj základné bankové služby týkajúce sa osobného účtu, platobného styku či platobných kariet. Navyše, len pri priehradkách Slovenskej pošty vybavíte služby ako Eurogiro, výbery z Poštomatu, šekové poukážky a služby SKPAY. Slovenskú poštu nájdete vo vyše 1 400 obciach po celom Slovensku.

• Máte záujem o pôžičku?

Navštívte nás na pracoviskách našej banky na pošte.

• Radi by ste si zriadili Užitočné sporenie?

Navštívte nás na pracoviskách našej banky na pošte alebo sa informujte na poštách.

• Chcete si otvoriť účet?

Vybavíte si ho jednoducho na každej pošte (na pracovisku našej banky na pošte aj pri priehradke Slovenskej pošty).

• Potrebujete si vybrať hotovosť?

Pri ktorejkoľvek priehradke Slovenskej pošty.

S vašimi produktami Poštovej banky vám pomôžeme aj na pobočkách 365.bank. Treba mať však na pamäti, že v týchto pobočkách už nové produkty Poštovej banky nevybavíte. Pobočky poskytujú už iba nové produkty 365.bank.

Podrobný rozpis toho, čo všetko v jednotlivých obchodných miestach dokážete vybaviť, nájdete na našom webe v časti Špecifikácia produktov a služieb na obchodných miestach.

Potrebujete nájsť najbližšie obchodné miesto alebo bankomat? Všetko nájdete na našom webe alebo v mobilnej aplikácii

Na našom webe nájdete mapu našich obchodných miest, bankomatov i Poštomatov. Na rýchlejšiu a lepšiu orientáciu odporúčame využiť filter hľadania. 

Veríme, že aj týchto pár riadkov pomohlo, aby sme k vám boli ešte bližšie a aby ste svoje obchodné miesto spoznali a našli ľahšie. Čokoľvek budete potrebovať alebo vás bude zaujímať, nebojte sa nás opýtať. Tešíme sa na vás!

 

*Prieskum uskutočnila pre Poštovú banku agentúra 2muse na vzorke 1013 respondentov a uskutočnil sa koncom septembra 2021.