Päť rád ako správne konsolidovať svoje financie

Záujem Slovákov o úvery rastie, hoci sporenie je pre nich stále prvoradé. Úvery často splácajú viacerým finančných inštitúciám, pritom jednoduchým riešením ako vykľučkovať z tejto neprehľadnej situácie je konsolidácia, teda zlúčenie úverov do jedného. Keďže nie vždy platí, že konsolidácia je vhodná pre každého, prinášame vám päť rád ako správne konsolidovať svoje financie a čo všetko majú klienti zvážiť pri rozhodovaní.

 1. 01.

  Vypočítajte si, či sa konsolidácia oplatí – klient by si mal v prvom rade zistiť, či v banke dostane nižšiu úrokovú sadzbu oproti, tej čo má v súčasnosti. Dôležité je, aby si vďaka konsolidácii mohol efektívne znížiť výšku mesačnej splátky, resp. skrátiť dobu splatnosti úveru.

 2. 02.

  Zistite si všetky poplatky spojené s úverom – vždy sa riaďte RPMN. V niektorých prípadoch môžete získať výhodnejší úrok, ale za vyšší poplatok, čo môže celkovú sumu úveru zbytočne navýšiť. V takom prípade sa konsolidácia nemusí vyplatiť.

 3. 03.

  Zistite si aké typy úverov banka refinancuje – v prípade, že si chcete spojiť napríklad pôžičky z nebankovej spoločnosti, kreditnej karty, povoleného prečerpania či splátkového predaja, odporúčame informovať sa v banke, či môže konsolidovať aj tieto typy úverov. U nás samozrejme môžete.

 4. 04.

  Informujte sa o podmienkach refinancovania – zistite si detailne za akých podmienok vám banky úvery refinancujú a zvážte, či ich spĺňate.

Pri konsolidačnom úvere, akým je napríklad Lepšia splátka získate nielen lepší prehľad o svojich financiách, ale zároveň si môžete efektívne znížiť výšku mesačnej splátky alebo obdobie splácania. Lepšia splátka umožňuje spojiť rôzne úvery do jedného, ktorý môže byť vo výške od 400 až do 30 000 €. V prípade potreby si klient môže sumu úveru navýšiť, a to až do výšky 30 000 €. 

Mám záujem →