Patríme medzi najzdravšie firmy na Slovensku

Pevné zdravie je základ všetkého! V Poštovej banke si to uvedomujeme, a preto sa o fyzické aj psychické zdravie našich zamestnancov staráme celoročne. K zlepšeniu a skvalitneniu životného štýlu ich motivujeme nielen športovými aktivitami, ale aj zaujímavými prednáškami a diagnostikami. Dôkazom toho, že sa nám darí, je aj čerstvé 3. miesto v súťaži Zdravá firma roka, na ktoré symbolicky pripíjame zeleným smoothie. V tomto blogu vám predstavíme hneď niekoľko projektov, vďaka ktorým sú naši zamestnanci FIT a na ktoré sme patrične hrdí!

Byť FIT do roka (a donekonečna)

Názov projektu v tomto prípade hovorí sám za seba. DO ROKA FIT je celoročný komplexný program Poštovej banky, ktorého cieľom je podpora fyzického a psychického zdravia našich zamestnancov. Celý program pozostáva z rôznych aktivít, v ktorých sa nájdu všetky vekové kategórie. Každý mesiac sa tak priamo na našich centrálach v River Parku a Karlovej Vsi konajú nielen atraktívne športové aktivity, ale aj diagnostiky a prednášky zamerané na prevenciu.

Do programu zapájame aj pobočky po celom Slovensku. Minulý rok sa zapojilo až 35 pobočiek z 50! Výživoví poradcovia zamestnancom merali telesnú kompozíciu Inbody analýzou a následne im fyzioterapeuti pomohli nastaviť správnu ergonómiu pracoviska. Deň sme im spríjemnili  aj profesionálnou masážou krku a šije.

Šírime svetu osvetu

V roku 2018 sme šírili osvetuzvyšovali záujem o vlastné zdravie medzi zamestnancami formou prednášok. Tie boli zamerané predovšetkým na témy civilizačných ochorení. Naslovovzatí odborníci učili našich zamestnancov, ako efektívne odbúrať stres či predísť vyhoreniu. Žiadanými témami sa stali aj potravinové alergie a intolerancie, základy zdravého stravovaniaposilnenie imunitného systému vďaka otužovaniu.

Podarilo sa nám zorganizovať hneď niekoľko vyšetrení priamo na pracovisku – napríklad vyšetrenie EKG, meranie telesnej kompozície pomocou Inbody analýzy, vyšetrenie znamienok, ciev a žíl, diagnostika chodidiel a mobility pohybového aparátu či alergologicko-imunologické vyšetrenia, samozrejme pod dohľadom odborníkov. Naši manažéri vedia, že majú ísť príkladom, a preto podstúpili diagnostiky a merania medzi prvými.

Bez pohybu to nepôjde!

Na sedavé zamestnanie sa v Poštovej banke vyhovoriť veru nedá! Každý týždeň u nás prebiehajú cvičenia jogy a pilates, ale aj dynamické funkčné tréningy, ktoré dajú telu poriadne zabrať. Všetky pohybové aktivity prebiehajú pod dohľadom profesionálnych trénerov. Jednotlivé tréningy sa konajú ráno aj v poobedných hodinách, takže na svoje si prídu ranné vtáčatá, ale aj tí, ktorí sa túžia „rozhýbať“ až po pracovnej dobe. Cvičenia prebiehajú v našej Klubovni, ktorá sa dokáže rýchlo transformovať z konferenčnej miestnosti na malé fitness centrum.

FIT myseľ

Program DO ROKA FIT sa nezameriava len na fyzické zdravie, venuje sa aj duši. Vieme, že byť duševne „FIT“ je mnohokrát oveľa dôležitejšie a v dnešnej uponáhľanej dobe aj o čosi náročnejšie. Myseľ treba pravidelne trénovať, preto našim zamestnancom pomáhame pravidelné sedenia s psychologičkou, ktoré prebiehajú 1x do mesiaca. Sedenia sú ideálnym priestorom na vyriešenie problémov, ťažkých životných situácií či len na obyčajné vyrozprávanie sa, ktoré mnohokrát dobre padne.

Pripravenosť zachraňuje životy

Na Slovensku nás každý rok opustí približne 5 000 ľudí v dôsledku náhlej srdcovej zástavy a len 5 % postihnutých prežije. Náhla zástava srdca znamená, že sa srdce zastaví, často úplne bez varovania. Počas 10 – 20 sekúnd upadne postihnutý do bezvedomia a následne prestane dýchať. V tejto situácii je nesmierne dôležité konať rýchlo, prvé minúty po zástave sú rozhodujúce. Práve preto je školenie prvej pomoci a zakúpenie defibrilátora na pracovisko výbornou investíciou. V rámci programu DO ROKA FIT sa nám podarilo zakúpiť 2 prenosné defibrilátory, ktoré sú k dispozícií na oboch centrálach v River Parku aj v Karlovej Vsi.

Byť vždy pripravený je dôležité, veď nikdy neviete, kedy sa ocitnete v situácii, kedy ide doslova o život. Práve preto pravidelne organizujeme nácvik prvej pomoci. Minulé leto sme na cvičenie prvej pomoci pripravili nielen našich zamestnancov, ale aj ich rodinných príslušníkov, v rátane tých najmenších :)

Zdrava Firma