Plaťte účty pohodlne a bez problémov. Inkasom

Platenie účtov je otravné a zdržujúce. Na všetko však existuje riešenie. My vám ho predstavíme v článku – je to inkaso.

Inkaso Platba

Čo je to inkaso a ako funguje?

Ak vás trápi, že musíte každý mesiac platiť veľa účtov, môžete to vyriešiť inkasom. Je to spôsob, ako pravidelne platiť úhrady za služby, ako sú elektrina, plyn, telefón… Prečo práve tieto platby? Pretože ich suma na úhradu sa môže každý mesiac  líšiť.

Aby sa inkaso mohlo vykonať, je potrebné, aby ste s inkasantom podpísali súhlas (mandát) na inkasovanie peňazí z vášho účtu na účet príjemcu (inkasanta). Banka stiahne peniaze z vášho účtu na pokyn inkasanta v deň splatnosti inkasa.

Dôležitá informácia:

Prosíme, ubezpečte sa, že máte na účte dosť peňazí jeden deň pred dátumom splatnosti, aby inkaso prebehlo úspešne. Ak by ste nemali na účte dosť peňazí do 19.00 jeden deň pred dátumom splatnosti inkasa, banka inkaso nezrealizuje.

Výhody inkasa:

  • Splatnosť faktúr a šekov vás už viac nemusí trápiť. O všetko sa postará nastavené inkaso.
  • Vďaka automatickému uhrádzaniu získate viac času pre iné aktivity.
  • Povolenia na inkaso si zriaďujete, meníte a rušíte úplne zadarmo.
  • Povolenie na inkaso vám zriadime automaticky po prijatí prvého príkazu na inkaso od príjemcu platby (inkasanta), napr. od mobilného operátora, elektrární atď., čiže do banky nemusíte vôbec chodiť.
  • Povolenie na inkaso si môžete zriadiť aj vo vašom Internet bankingu, v pobočkách Poštovej banky alebo na ktorejkoľvek pošte.

Doplňujúca informácia

Na povolení na inkaso si môžete nastaviť aj maximálnu sumu, ktorú vám môže inkasant stiahnuť z účtu. Ak napríklad platíte za telefón mesačne 20 eur, môžete  si nastaviťmaximálnu sumu platby napr. 25 eur. Pokiaľ by ste prevolali za daný mesiac viac, napríklad až 27 eur, inkaso sa neuhradí.