Poštová banka zostáva od júla na poštách, čím posilní svoju pozíciu v regiónoch a naša digitálna banka 365.bank zas preberie jej pobočky mimo pôšt, čím sa stane plnoformátovou bankou s vlastnou sieťou moderných pobočiek a novými produktami. V tomto blogu sme porovnali produkty oboch bánk v rámci našej bankovej skupiny a vy sa tak môžete rozhodnúť, ktorá ponuka vám viac vyhovuje aj to, či nás chcete navštevovať na poštách, alebo v pobočkách. Poďme na to!

Bankovať na pošte, alebo v pobočke?

Ako sme vás už informovali, Poštovú banku od júla nájdete na každej pobočke Slovenskej pošty. Takto k vám vieme byť ešte bližšie. Na pobočkách pôšt vám pomôžeme s vašimi aktuálnymi produktami či službami a vybavíme aj založenie nových produktov. V portfóliu produktov, ktoré si budete môcť zriadiť v Poštovej banke na poštách, naďalej nájdete účty a balíky, sporenia, pôžičky, termínované vklady a základné služby.  

Ak ste zvyknutí riešiť bankové záležitosti v pobočkách mimo pôšt, tie od júla prejdú pod značku 365.bank – našej digitálnej banky. Aj na pobočkách 365 vám pomôžeme s vašimi aktuálnymi produktami či službami Poštovej banky a vybavíme aj založenie nových produktov od 365-ky ako Pôžička od 365, Hypotéka, ale aj sporenia ako Syslenie či Sporenie s cieľom.

Ste klientom Poštovej banky, ale máte to bližšie na pobočku? Alebo chcete vyskúšať aj nové produkty 365-ky? Čoskoro vás budeme informovať o možnosti presunu účtu aj ďalších produktov do 365.bank. Presun bude prebiehať pri osobnej návšteve v pobočkách 365. Prečo osobne? Aby sme vám všetko vysvetlili a mohli ste sa rozhodnúť čo je najlepšie pre vás.

Účty a balíky

Azda najväčším rozdielom medzi osobným účtom v Poštovej banke a 365.bank je obsah výhod. V Poštovej banke ponúkame výhody najmä k účtu pre seniorov – za zvýhodnený poplatok 2 € mesačne majú k dispozícii okrem základných služieb aj SMS o pohyboch na účte či mesačný výpis poštou. Ako jediná banka na Slovensku ponúkame v Poštovej banke aj službu doručenia dôchodku až domov.  

Ak máte u nás štandardný účet, môže byť pre vás zaujímavá ponuka rozšíreného Účtu plus od 365. Za mesačný poplatok 5 € získate 4 výbery z cudzích bankomatov, 4 vklady hotovosti na účet a výhodnejší úrok na novom sporení či novej hypotéke.  V ponuke má 365-ka aj Účet zadarmo, za ktorý mesačne  neplatíte. Oplatí sa vám však vtedy, ak nevyužívate hotovosť.

Oba účty oboch bánk vám poskytujú niekoľko benefitov - možnosť využívať elektronické bankovníctvo či odmeňovací program Peniaze s5.

Internet banking a mobilná aplikácia

Internet banking Poštovej banky ponúka všetky základné služby, ktoré potrebujete vybaviť z domu. Vybavíte v ňom zaslanie platieb, nastavenia trvalých príkazov a inkás a nájdete výpis z účty či informácie o svojich účtoch, úveroch a sporeniach. V Mobilnej aplikácii vybavíte jednorazové alebo pravidelné platby ešte rýchlejšie.

Pre nadšencov noviniek a moderných funkcií môže byť zaujímavá aplikácia 365-ky, ktoré vám umožní napríklad rozdeliť účet za spoločný obed či nákup. Vo vybraných obdobiach je možné sa zapojiť do pozývacej výzvy. Ako funguje? V mobilnej aplikácií nájdete špeciálny kód, ktorý môžete poslať známym. Keď ho využijú pri zakladaní účtu, súčasný klient aj nový klient získajú finančnú odmenu. Okrem toho si klienti vedia sami zmeniť typ účtu, zo základného balíka zadarmo prepnúť na rozšírený balík. Tiež si v aplikácií vedia zmeniť PIN kód, prevydať digitálnu kartu na pár klikov a oveľa viac bez toho, aby museli ísť na pobočku či čakať na poštára s novými heslami alebo kartou.

V aplikácii a internet bankingu 365 si viete zriadiť nové produkty online, bez návštevy pobočky. Už dnes vybavíte pôžičku, sporenia alebo digitálnu kartu. Samozrejmosťou je zmena kontaktov, osobných údajov či ďalších nastavení.

Kde a aké sporenie si založiť?

Chcete si sporiť, ale neviete, ako začať? Máme skvelú správu. Sporenie a vkladové produkty nájdete v ponukách oboch bánk. V Poštovej banke si obľúbené Sporenie rezerva či Sporenie na vzdelanie od júla zriadite v pobočkách Slovenskej pošty.

365.bank prvýkrát ponúkne možnosť zriadiť si Sporenie na vzdelanie v pobočkách 365. Okrem toho svojim klientom ponúka sporenie s cieľom s úrokom 0,0365 % ročne a tiež špeciálne sporenie Syslenie, ktoré pomáha s odkladaním peňazí automaticky, pri každej platbe kartou. Stačí si vybrať pravidlo, podľa ktorého budete sporiť a ďalej naň už nemusíte myslieť, stačí používať svoju platobnú kartu.

Ak máte v súčasnosti založené sporenie v Poštovej banke, od júla sa pre vás nemení vôbec nič. Ak na ňom potrebujete niečo zmeniť, pomôžeme vám v pobočkách pošty. Ak chcete vyskúšať sporenie s cieľom alebo Syslenie od našej 365.bank, čoskoro budeme vás informovať o tom, ako si preniesť účet.

Pôžičky a refinancovanie

Čo sa týka spotrebných úverov, v Poštovej banke vám na poštách budeme vedieť požičať bez účelu a bez poplatku za poskytnutie aj naďalej. Pôžičkou budete môcť splatiť aj svoj aktuálny úver. Obľúbenú pôžička s nulovým úrokom bude Poštová banka ponúkať aj naďalej.

V 365.bank budete mať možnosť využiť digitálnu pôžičku od 365 € do 10 000 €, ktorú je možné vyklikať priamo v 365 aplikácii, bez akejkoľvek návštevy pobočky. Navyše prinášame do 365 nové produkty, napríklad pôžičku až do 30 000 €, pôžičku na refinancovanie a hypotéku. Tieto produkty je možné zriadiť len v pobočkách 365 a informácie o nich následne budú dostupné aj v 365 aplikácií.

Ak by sa vám páčilo vybaviť pôžičku do 10 000 € online, cez mobil a bez zbytočných papierov či návštevy pobočky (zmluvu totiž podpisujete podržaním tlačidla v aplikácií), o presune účtu a aktuálnych produktov do 365 vás budeme čoskoro informovať.

Zhrnutie produktov a služieb sme vám pripravili aj do prehľadnej tabuľky:

 

Poštová banka

365.bank

Obchodné miesto

Špecializované pracovisko na pošte (viac ako 300), univerzálne priehradky na pošte (viac ako 1500)

Pobočky mimo pôšt (viac ako 60)

Senior účet

 

 

Doručenie dôchodku

áno

nie

Účet pre seniorov za 2 €

áno

nie

SMS info zdarma v balíku pre seniorov

áno

nie

Mesačný výpis poštou

áno

nie

Osobný účet

 

 

Poplatok za vedenie

5 € mesačne

5 € mesačne alebo 0 € *

Platobná karta v rámci balíka

áno

áno

Digitálna karta

nie

áno

Platby cez elektronické bankovníctvo

áno

áno

Výbery z bankomatov iných bánk alebo z Poštomatu

1x mesačne z bankomatu inej banky a 1x mesačne z Poštomatu

4x mesačne z bankomatu inej banky doma i v zahraničí

Vklad hotovosti na účet

1x mesačne

4x mesačne

Disponent

áno

áno

PUSH notifikácie

áno

áno

Výpis e-mailom

áno

áno

Zvýhodnená sadzba na sporení

nie

áno

Peniaze s5

áno, v samostatnej mobilnej aplikácii

áno, priamo v aplikácii 365.bank

 

 

* Účet zadarmo so základnými službami – nemá možnosť disponenta, ani výbery z bankomatov iných bánk, vklady hotovosti na účet a zvýhodnené sporenie.

Tak už viete, či chcete bankovať v Poštovej banke na poštách, alebo vyskúšate modernú 365.bank, ktorá od júla preberá pobočky Poštovej banky a prináša nový pohľad na fyzické bankovníctvo? Nech si vyberiete ktorúkoľvek možnosť, budeme radi, že ostávate s nami. Veríme, že pre každého máme ten správny produkt, ktorý vám pomôže myslieť na peniaze menej.