Ako funguje povolené prečerpanie?

Povolené prečerpanie vám môže pomôcť v situáciách, kedy zrazu potrebujete vyšší obnos peňazí, ako sa aktuálne nachádza na vašom účte. Pokazené auto, práčka, výdaje na školské potreby vašich detí v septembri a pod. Určite ste už takú situáciu zažili. Spoznajte, ako povolené prečerpanie funguje a buďte na takéto chvíle pripravení.

Čo znamená povolené prečerpanie?

V prípade povoleného prečerpania ide v podstate o jednu z najjednoduchších možností, ako si rýchlo požičať peniaze. Ak to nie je aj tá najjednoduchšia. Povolené prečerpanie je spotrebiteľský úver, vďaka ktorému čerpáte financie z vášho účtu aj nad rámec vášho aktuálneho zostatku.

Ak sa teda zrazu vo vašej domácnosti objavili nejaké nečakané výdavky a do výplaty ešte zostáva niekoľko dní či týždňov, nemusíte už viac premýšľať nad tým, ktorý priateľ by vám vedel požičať. Takýmto priateľom môže byť aj banka, ktorá vám poskytne povolené prečerpanie.

Ako vyzerá splácanie?

Povolené prečerpanie má na rozdiel od klasického úveru aj tú výhodu, že sa vďaka nemu nezadlžíte na niekoľko mesiacov či rokov. Poplatok za povolené prečerpanie sa účtuje v mesiaci, v ktorom ho čerpáte. K splácaniu teda príde automaticky, keď sa znova objavia finančné prostriedky na vašom osobnom účte.

Ak sa bojíte privysokého úroku, vedzte, že úroky platíte len z toho, čo naozaj reálne čerpáte a iba počas čerpania povoleného prečerpania. Výšku úrokov v Poštovej banke nájdete aj v Oznámení o úrokových sadzbách

Kto má nárok na povolené prečerpanie a aká je jeho výška

Povolené prečerpanie klientom Poštovej banky poskytujeme od minimálnej výšky 100 eur do maximálnej 2000 eur. A kto má nárok na povolené prečerpanie?

O povolené prečerpanie môže požiadať každý klient Poštovej banky, ktorý je majiteľom jedného zo spomenutých účtov. Na povolené prečerpanie však neexistuje právny nárok.

A na čo môžete peniaze použiť?

Prakticky na čokoľvek. Na nákup spotrebného tovaru, na bežné mesačné výdavky, ako sú rôzne účty a poplatky, ale trebárs aj na rôzne príležitostné nákupy. Povolené prečerpanie sa môže zísť v dohľadnej dobe napríklad aj rodičom, ktorých deti nastupujú v septembri do školy. Výhodou takisto je, že čerpať peniaze z povoleného prečerpania môžete ako v hotovosti, tak aj prostredníctvom platobnej karty.

Školské pomôcky, prezuvky, knihy a zošity nie sú práve lacnou záležitosťou a každý rok pomerne zaťažia rodičovské peňaženky. Nepožičiavajte si od známych, rodiny či od rôznych pochybných nebankových spoločností. Jednoducho požiadajte o povolené prečerpanie a Poštová banka vám požičia presne vtedy, kedy to potrebujete. Bez otázok.