Získať pôžičku bez dokladovania príjmu je snom mnohých. Nie každému sa však tento sen aj splní. Existuje vôbec taký typ pôžičky a kto má na ňu nárok? Čítajte ďalej a dozviete sa.

Napriek tomu, že Slováci ešte stále patria medzi tie menej zadlžené národy, požičiavame si vcelku pravidelne. Požičané peniaze najčastejšie využívame na rekonštrukciu domácností, na spotrebiče a tiež na kúpu auta.

Pokiaľ ide o pôžičky bez dokladovania príjmu, banky vám môžu ponúknuť dve možnosti: kontokorentné úvery a spotrebné úvery.

Kontokorentný úver

Kontokorentný úver môžeme nazvať aj ako povolené prečerpanie finančných prostriedkov na účte. Je to v podstate kombinácia vkladového a úverového účtu. To znamená, že máte v banke otvorený bežný účet a zároveň schválené povolené prečerpanie. Teda, pokiaľ máte na účte kladný zostatok, ide o bežný účet, ak sa však dostanete do mínusu, už čerpáte kontokorentný úver. Váš účet je tak úverovým účtom.

Banka vám môže kontokorentný úver (úverový limit) predschváliť, ale rovnako oň môžete aj požiadať. Výhodou tohto úveru je to, že vám môže slúžiť ako rezerva v prípade potreby a neočakávaných výdavkov. Nemusíte ho teda čerpať, kým to nie je naozaj nevyhnutné.

Spotrebný úver

Spotrebný úver je jedným z najpopulárnejších bankových produktov. Zväčša je bezúčelový, takže ho môžete použiť na čokoľvek a nájdete ho v ponuke každej jednej banky. A takisto ho môžete získať aj bez dokladovania príjmu.

Aj tu je však rovnaký háčik ako v prípade kontokorentného úveru. Svoj príjem síce nemusíte nikomu dokladovať, ale banka si tak či tak musí overiť vašu schopnosť úver splácať. A tak prichádza rad na vašu bonitu. Bonita vyjadruje vašu finančnú dôveryhodnosť, solventnosť a kredibilitu. Dalo by sa povedať, že hovorí aj o tom, ako hospodárite s vašimi finančnými prostriedkami.

Čo vám ponúka Poštová banka

U nás v Poštovej banke nájdete Dobrú pôžičku. Ide o jednoduchý, rýchly úver na čokoľvek, až do výšky 30-tisíc eur. Na jej schválenie stačí väčšine klientov iba občiansky preukaz.

Získať tento úver môže každý vo veku od 18 do 69 rokov s trvalým pobytom na Slovensku a akceptovateľným trvalým zdrojom príjmu. To znamená, že ste buď zamestnaný, poberateľ dôchodku, materského či rodinných príspevkov, alebo ste živnostníkom.

Ak vás Dobrá pôžička zaujala a nie ste naším klientom, rezervujte si stretnutie na banke na pošte, kde sa dozviete podrobnosti.