Či už patríte k tým, ktorí si bez internetbankingu a či mobilnej aplikácie nevedia predstaviť život, alebo sa k ich využívaniu ešte len odhodlávate, pripravili sme pre vás komplexný prehľad, čo všetko vďaka internetbankingu zistíte alebo vybavíte – pohodlne a bezpečne.

 

Pre vás, ktorí ste sa ešte nerozhodli online možnosti využívať, sme pripravili 6 dôvodov, prečo používať internet banking.

 

S internet bankingom máte neustály prístup k informáciám o svojom účte, ale aj ďalších produktoch či službách. Na jeho zriadenia stačí iba raz navštíviť našu pobočku a požiadať o zriadenie. Vďaka jedinej návšteve bude pre vás spravovanie financií ešte jednoduchšie a bezpečnejšie dnes, ale aj v budúcnosti, kedy budete môcť z domu vybaviť požiadavky bez nutnosti návštevy či pomoci našich zamestnancov. Pri návšteve pobočky, dbajte prosím na zdravie seba aj našich pracovníkov a majte na sebe ochranné rúško. 

 

Zriadenie aj vedenie služby je bezplatné. A ešte v ten deň vám pošleme na e-mail prihlasovacie meno a SMS s jednorazovým prihlasovacím heslom.

 

Čo všetko v internet bankingu nájdete?

 

-  informácie o vašom účte, rezerváciách, ale aj vývoj stavu účtu či informácie o vašej platobnej karte. V histórii transakcií si môžete platby a transakcie jednoducho vyhľadať;

- nájdete tu aj dôležité informácie k vášmu úveru, výšku úrokovej sadzby či informácie o vašej nasledujúcej splátke;

- jednoducho sa prekliknete aj do programu Peniaze s5 s aktuálnymi ponukami, ktoré môžete využiť.

Pozrite si, čo všetko vybavíte z domu online, kdekoľvek sa nachádzate.

 

Nepamätáte si svoje heslo?

 

V prípade, že ste zabudli vaše heslo, môžete požiadať o jeho obnovenie cez odkaz Zabudol som heslo na úvodnej stránke internetbankingu.

 

Máte viac otázok? Ako zadať prevod, zmeniť trvalý príkaz či zrušiť zadanú platbu, pozrite si najčastejšie otázky k internetbankingu.

 

Ak chcete svoje peniaze posielať cez internetbanking bezpečne, tak nikdy:

- sa do internetbankingu neprihlasujte, ak ste pripojení vo verejnej sieti wi-fi alebo ste na verejne dostupnom počítači,

- nepoužívajte neznáme počítače alebo mobilné zariadenia, keď sa chystáte pracovať so svojimi peniazmi,

- nepoužívajte slabé, jednoduché heslá. Heslo musí mať najmenej 8 a najviac 14 znakov. Musí obsahovať veľké aj malé písmená a číslice. Nesmie sa v ňom však vyskytovať diakritika (dĺžne a mäkčene) a iné špeciálne znaky, ako sú napr. < > % + / @ atď. Zároveň nemôže vaše heslo obsahovať slová password či heslo,

- nepoužívajte heslo z internetbankingu aj inde (e-mail, facebook…),

- nepíšte svoje heslo na papierik v peňaženke či do mobilného telefónu,

- dbajte o to, aby počítač či mobilný telefón, z ktorého sa pravidelne prihlasujete do internet-bankingu, mal zabezpečenú antivírusovú ochranu.

 

Pri návšteve pobočky si nezabudnite zriadiť:

  1. prístup do internetbankingu;
  2. službu SMS info, ak chcete vedieť o každom pochybe na vašom účte;
  3. službu Hlasová biometria, ak chcete základné úkony vybaviť telefonicky.